Covid-19 Covid-19 in globalno segrevanje

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.706
113
blizu močvirne prestolnice
No no, ko bodo azijci, arabci, afričani začeli pri sebi pospravljati potem bomo tiho. Na njih se naj spravi če si upa! Kot sem napisal razen papirja in smodnika ni kitajc nič dobrega naredil za Svet.Prinesli so kugo, svinjarijo, ..... Za medicino ubijajo nič hudega krive živali, požrejo vse kar leze in danes bodo zopet služili mi pa v krizi! Pa glih zaradi njih smo v krizi. ekologija pa je kar OK pri nas.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Pri nas smo ok, ker oni za nas delajo ravno 98% vsega kar je v trgovini...

A misliš, da bi njihova proizvodnja laufala na polno, če mi nebi pokupli vsega dreka kar nam je na razpolago?

Mi imamo radi da imamo vse in da je poceni...firme imajo rade dobiček in posledično poceni delovno silo...mali rumenček pa bi rad par dolarjev mesečno namesto brce v rit in zato pač dela ves dan ko mutavi.

Kje misli torej, da se začne ta vrtiljak?

Aja neee...mi smo super...oni pa svinjajo za hobi :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
8888
A daj nehaj, MI smo njim, hlapcem vse v naročje porinili, da so delali za nas, graščake. Sedaj nočejo več delat za graščake , so pa graščaki v krizi? Sami naj se znajdejo
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
No no, ko bodo azijci, arabci, afričani začeli pri sebi pospravljati potem bomo tiho. Na njih se naj spravi če si upa! Kot sem napisal razen papirja in smodnika ni kitajc nič dobrega naredil za Svet.Prinesli so kugo, svinjarijo, ..... Za medicino ubijajo nič hudega krive živali, požrejo vse kar leze in danes bodo zopet služili mi pa v krizi! Pa glih zaradi njih smo v krizi. ekologija pa je kar OK pri nas.
Evo ena kapljica. Tudi mi izvažamo svinjarijo v tretje države.

Mi smo po prejeti odločbi začeli odvoz celih gum v Afriko in to preko Italije, a je projekt ustavil inšpektor z ugotovitvijo, da imamo dovoljenje za izrabljene gume, Italijani pa za rabljene. Ko smo imeli vse dogovorjeno za izvoz mletih gum na Madagaskar, inšpektor tudi tega ni dovolil. In ko nas je dokončno onemogočil, je izvedel javni razpis pod pogoji, ki jih mi nismo bili sposobni izpolniti. Mi smo v gramoznico pripeljali 39 tisoč ton gum, pred tem smo jo morali dodobra očistiti in jo pripraviti na sprejem novih odpadkov. V času delovanja, med letoma 2006 in 2012, smo izvozili 4600 ton gum ..
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No no, ko bodo azijci, arabci, afričani začeli pri sebi pospravljati potem bomo tiho. Na njih se naj spravi če si upa! Kot sem napisal razen papirja in smodnika ni kitajc nič dobrega naredil za Svet.Prinesli so kugo, svinjarijo, ..... Za medicino ubijajo nič hudega krive živali, požrejo vse kar leze in danes bodo zopet služili mi pa v krizi! Pa glih zaradi njih smo v krizi. ekologija pa je kar OK pri nas.
Poleg tega kar so ti že napisali ("umazanci" delajo za nas), se vprašaj še, od kod denar ki ga zaslužiš, oz. koliko svinjarije je bilo sproducirane, da si te nekaj zaslužil.
Lahko si samo kot potrošnik super eko, zero-waste freak, hodiš peš in z biciklom, živiš v bajti iz blata in slame, ....
Tudi če s svojo direktno dejavnostjo ne svinjaš - recimo da imaš bio pridelavo zelenjave - še vedno prejmeš denar od nekoga, ki s svojo dejavostjo svinja. In je krog sklenjen in si v njem udeležen.
 
Nazadnje urejeno:

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Jao...no, kdo si je zamislil globalizacijo?

Z vsem globalnim turizmom, ko rinemo na vse možne oddaljene in osamljene kotičke po dober selfi in ko se vsak šrauf za avto dela v svoji državi ni šanse da take viruse ustavimo...500 let nazaj bi to bil lokalno vaški problem :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Kitajcem ni dobro kazalo in potem so znesli zaradi svoje požrešnosti še virus naokoli. Sedaj jim laufa, mi pa smo njihovi hlapci. Čestitke da to podpiraš
:)
Po Evropi so tudi kitajci znesli iz avstrijskih smučišč, ne? To so prav namerno tam smučali, potem pa šli vsako državo posebej se skašljat.
Ti resno nisi diht. Kitajci so krivi tega, da niso takoj resno pristopili k reševanju tega in so poizkušali vse pomesti pod preprogo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in McGiver

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.706
113
blizu močvirne prestolnice
Ne, v Evropo so prinesli kitajci pravzaprav v Italijo tako kot v ZDA potem pa je šlo kot domine..
Romzi
Kdo danes profitira, mi al kitajc kater zaradi požrešnosti vse požre potem raznese virus in mi fašemo? Pustite sedaj globalizacijo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Ne, v Evropo so prinesli kitajci pravzaprav v Italijo tako kot v ZDA potem pa je šlo kot domine..
Romzi
Kdo danes profitira, mi al kitajc kater zaradi požrešnosti vse požre potem raznese virus in mi fašemo? Pustite sedaj globalizacijo!
Aha, iz Kitajske samo Kitajci potujejo, ne? Tujcem tam sploh ni.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne, v Evropo so prinesli kitajci pravzaprav v Italijo tako kot v ZDA potem pa je šlo kot domine..
Romzi
Kdo danes profitira, mi al kitajc kater zaradi požrešnosti vse požre potem raznese virus in mi fašemo? Pustite sedaj globalizacijo!
Ma požrešen si ti, ker imaš avto (raje 2), tv (vsaj en), telefon (kok komadov?), računalnik, stiropor, drva, kurilca, plin, elektriko, vodo, pecikl, šajtrgo, kalorifer, bormašino, baterijsko mašino, traktor, moped, kosilnico, rolbo, frezo, fleksarco, polno omaro kozmetike, pralne praške, skretpapir, led žarnice, navadne žarnice, halogen žarnice, pralni stroj, sušilni stroj, pomivalni stroj, hladilnik, zmrzovalno skrinjo, kuhinjsko napo, gate na riti, majico, hlače, štumfe, čevlje, superge, svega i svašta. A naštevam še naprej ali "you got the picture"?
Velik delež naštetega - sem prepričan - imaš tudi ti in vse to si kupil daleč pod realno ceno, ker en čingčang nekje dela pod ceno, brez zaščitnih sredstev in brez skrbi, koliko svinjarije bo spustil v okolje in sebi in tebi na krožnik.
Ampak čingčang je požrešen, Janez pa skromno in ponižno okopava svojo njiv(c)o, 2x dnevno pomolze tisto svojo ciko in gre 1x na teden k maši. Če verjameš.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.923
2.390
113
Lublana
Obišči stran
V glavnem, Grete ne potrebujemo več. Letala so prizemljena, proizvodnja precej zmanjšana, tudi avtomobilskega prometa je precej manj, trgovski centri so zaprti, ljudje se v glavnem doma držijo.... Žal pa je potrošnja še vedno precej visoka, saj se preko spleta še vedno veliko kupuje. Nekako bi bilo potrebno tudi to omejiti. Če bo vse posreči z dopusti ne bo nič. Turizem je namreč kar velika obremenitev okolja. Jaz se lahko navadim na takšno življenje, meni nič ne manjka. Se "Gretarji" strinjate?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in ozze

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ma požrešen si ti, ker imaš avto (raje 2), tv (vsaj en), telefon (kok komadov?), računalnik, stiropor, drva, kurilca, plin, elektriko, vodo, pecikl, šajtrgo, kalorifer, bormašino, baterijsko mašino, traktor, moped, kosilnico, rolbo, frezo, fleksarco, polno omaro kozmetike, pralne praške, skretpapir, led žarnice, navadne žarnice, halogen žarnice, pralni stroj, sušilni stroj, pomivalni stroj, hladilnik, zmrzovalno skrinjo, kuhinjsko napo, gate na riti, majico, hlače, štumfe, čevlje, superge, svega i svašta. A naštevam še naprej ali "you got the picture"?

You expect him to understand this? ;)
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
V glavnem, Grete ne potrebujemo več. Letala so prizemljena, proizvodnja precej zmanjšana, tudi avtomobilskega prometa je precej manj, trgovski centri so zaprti, ljudje se v glavnem doma držijo.... Žal pa je potrošnja še vedno precej visoka, saj se preko spleta še vedno veliko kupuje. Nekako bi bilo potrebno tudi to omejiti. Če bo vse posreči z dopusti ne bo nič. Turizem je namreč kar velika obremenitev okolja. Jaz se lahko navadim na takšno življenje, meni nič ne manjka. Se "Gretarji" strinjate?
Tudi jaz sem ugotovil kako malo rabim, da se imam dobro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Kar sajnajte, z odprtimi očmi.
Ko se bo sprostilo, bo šlo vse po starem naprej, še huje. Ni pomembno, kako dobro se imaš, ampak kako bolje bi se lahko imel, če bi naredil še en korak. Še huje, če vidiš nekoga, ki ta korak je naredil.
V igri so in bodo nepredstavljivi denarji. Bodo z reklamami dosegli, da se bo čreda dvignila in odkorakala na tisti del pašnika, kjer jo hočejo imeti.