Covid-19 Covid-19 in globalno segrevanje

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Greta mora biti zadnje dni verjetno najsrečnejši otrok na Zemlji.

Promet se je skoraj ustavil, industrija se je skoraj ustavila, onesnaževanja na globalni ravni je občutno manj in če bo tako trajalo še kak mesec ali dva bodo znanstveniki verjetno dobili precej dobre rezultate glede vpliva onesnaženja na globalno segrevanje in kako hitro se poznajo učinki agresivnega zmanjšanja onesnaževanja.

Me prav zanima koliko časa bi Greta zdržala pod takimi pogoji pod katerimi živimo zdaj...morda bi po kakšnem letu dni fasala živčni zlom, ker bi začelo zmanjkovati "nujno" potrebnih luksuznih dobrin.

https://balkangreenenergynews.com/air-pollution-sharply-falls-worldwide-on-covid-19-lockdowns/


 
2. sep 2007
1.493
758
113
Dolenjska
f69096140fb4301f3a07eb2c30f9dc5a
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Meni je pa zanimivo gledat in brat vse pametnjakoviče, ki jo napadate. Najbolj super so nalepke na avtih pri izpuhu Fuck Greta.
Res zrelo. Dejstvo je, da opozarja na nekaj, kar se dogaja oz. ne dogaja: nihče dejansko nič ne stori v smeri izboljšanja razmer.
Najlažje jo je pa napadat z brezveznimi stvarmi.
Ampak enim ni jasno, da ni potrebno, da živiš ob vodi in krompirju, da opozarjaš na nekaj, kar se dogaja in ni pravilno.
 
2. sep 2007
1.493
758
113
Dolenjska
Dejstvo je, da opozarja na nekaj, kar se dogaja oz. ne dogaja: nihče dejansko nič ne stori v smeri izboljšanja razmer.
Najlažje jo je pa napadat z brezveznimi stvarmi.
Ampak enim ni jasno, da ni potrebno, da živiš ob vodi in krompirju, da opozarjaš na nekaj, kar se dogaja in ni pravilno.
Nihče ni rekel, naj živi samo od krompirja in vode. Lahko pa odj... s hrano iz plastične embalaže in naj bo za zgled. Pa mobitel naj vrže stran.
Ko pa bo začela javno pametovat Kitajcem in to na ozemlju njihove države jo bom pa tudi jaz tukaj na forumu javno podprl.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pozabljate na dejstvo, da je tudi osebni dokument plastičen in da se mu enostavno ne moreš izognit. Prav tako davčni. V resnici ne moreš živet v hosti kot indijanc in pika.
Najmanj je za stanje kriva ena smrklja, ki se je že rodila v tako okolje.
Mogoče bo pandemija kaj premaknila v glavah, da se začne razmišljat kako proizvajat stvari ki jih rabimo in nam ne škodijo, namesto da proizvajamo 5x preveč stvari ki jih ne rabimo. Eni temu pravijo gospodarska rast. :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ozze in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Nihče ni rekel, naj živi samo od krompirja in vode. Lahko pa odj... s hrano iz plastične embalaže in naj bo za zgled. Pa mobitel naj vrže stran.
Ko pa bo začela javno pametovat Kitajcem in to na ozemlju njihove države jo bom pa tudi jaz tukaj na forumu javno podprl.
Bravo, do takrat pa glavo v pesek in šibamo dalje, a ne?
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Meni je pa zanimivo gledat in brat vse pametnjakoviče, ki jo napadate. Najbolj super so nalepke na avtih pri izpuhu Fuck Greta.
Res zrelo. Dejstvo je, da opozarja na nekaj, kar se dogaja oz. ne dogaja: nihče dejansko nič ne stori v smeri izboljšanja razmer.
Najlažje jo je pa napadat z brezveznimi stvarmi.
Ampak enim ni jasno, da ni potrebno, da živiš ob vodi in krompirju, da opozarjaš na nekaj, kar se dogaja in ni pravilno.

A veš kaj je hinavščina?
To da pametujem ljudem, da je varanje partnerja grda grda stvar... a hkrati sam varam svojo ženo.

Greta "opozarja" in išče samo pozornost z raznimi floskulami kateri se še sama ne drži in hkrati uporablja vso sodobno tehnologijo in "kapitalistične" proizvode.

Res je enostavno kritizirat. Ko pa takega človeka vprašaš po konkretnih ukrepih, ne samo "znižanje onesneževanja" da hkrati ne bo trpelo gospodarstvo, svetovna ekonomija, da ne bo trpelo ljudstvo in ne bo prihajalo do odpuščanj, na tej točki pa vse odpove.
Ampak parole pa zna blebetat in pisat bedarije na plakate.

In ti takega človeka občuduješ?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Mazzini: Divjamo nad Greto zato, ker smo jezni nase. Jezni, ker vemo, kaj vse bi morali storiti, pa nismo. Ker smo male pi*kice.

Itak pa smo toliko zagozdeni v udobje in brezbrižnost, da se enih vsranih plastik vreck ne mormo ukinit...nismo sposobni obrniti razmisljanja niti za 1 cm ce nas nekaj ne prisili.

1x nas bo en virus ali pa malo bolj zadimljeni vulkanski izbruh skenslal iz planeta in bo mir... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in navlixx

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Plastične vrečke so nazaj, so v mnogih državah črtali ukrepe, ki so jih ukinjali. Zdaj so prepovedane za večkratno uporabo I shit you not. :D Life comes at you fast. :S

Antarctica recorded its coldest March temperature on the 22 at Vostok; -75.3°C (-103.5°F). The old record was -75.0°C.

Kje lahko ta njuz preberem? ;)
 
5. apr 2015
1.325
685
113
Uh jaz pa že vidim holivudske ženije, ki bodo upodobili Gretico(rečmo ji Berta) kak je rešila zemljo, s tem ko je na Kitajskem spustila med ljudi en virus, ki je spravil svet na kolena. In čez 30 let, kako je queen of the world, ga rešila .. uh.. george r martin že tipka.:D:D
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
A veš kaj je hinavščina?
To da pametujem ljudem, da je varanje partnerja grda grda stvar... a hkrati sam varam svojo ženo.

Greta "opozarja" in išče samo pozornost z raznimi floskulami kateri se še sama ne drži in hkrati uporablja vso sodobno tehnologijo in "kapitalistične" proizvode.

Res je enostavno kritizirat. Ko pa takega človeka vprašaš po konkretnih ukrepih, ne samo "znižanje onesneževanja" da hkrati ne bo trpelo gospodarstvo, svetovna ekonomija, da ne bo trpelo ljudstvo in ne bo prihajalo do odpuščanj, na tej točki pa vse odpove.
Ampak parole pa zna blebetat in pisat bedarije na plakate.

In ti takega človeka občuduješ?
Jaz je ne občudujem, jo pa jemljem kot ogledalo, ki mi ga nastavlja in zato probam JAZ kaj narediti v tej smeri, pa čeprav so to mali koraki. Vi pa glavo v pesek in to je to.
Poleg tega pa ni sama, ona je le izpostavljena. Je še veliko ostalih mladih opozarjalo na to in žalostno je, da morajo mladi stare trote opozarjat.

Mazzini je top napisal, jaz žal nisem tako retoričen:
Greta je bila avtisticna 15letnica ko se je to vse skupaj začelo... Deklica je orodje ne gonilna sila in bo zavržena, čim se bo izpela. Zloraba je beseda, ki meni na misel pride ob vsem tem.
In zakaj je to tako pomembno, da si morala to omeniti? A je to pomembno v tem kontektstu na kar opozarja ali predstavlja? Ne bom šel niti preverjat, ampak žalostno je to, da izkoriščaš bolezen nekoga zato, da ga pometeš v kot kot nerelevantnega bedakca. Sram te bodi, si pa s tem tudi pokazala svoj pravi obraz.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx
2. sep 2007
1.493
758
113
Dolenjska
Ker je avtistična je lažje manipulirat z njo in jo pumpat z eko-fašističnimi blodnjami. Ona dejansko vse verjame at face value. Samo črno-belo. Realen svet pa obstaja samo v sivih odtenkih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in Gavran

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Še enkrat: kaj od tega, kar pravi, je narobe?
Včasih potrebuješ tudi nekoga, ki gleda drugače na svet, da se kaj spremeni. Pa če je normalen, avtističen ali pa nor.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
a si prebral še kaj naprej od te besede, da je avtistična ali je že tu mrak na oči padel? ker point si sfalil tako zelo, da ne verjamem, da si vse prebral pa sprocesiral.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Ali nosi pravo ali nepravo sporočilo, nima veze. Point je, da ga ne moreš prenašati v svet preko otroka, ki ima še hibo tako, da če je prav natreniran, še izredno vodljiv in zagnan. In kaj se dogaja - tisti, ki se ne strinjajo, udrihajo po njej, kot da je to njena ideja in se ne ukvarjajo s tem, da imajo pred seboj otroka. Ko bo Greta malo preveč imela fotk, kot je tista zgoraj in ne bo več "kredibilna" za tiste, ki stojijo za tem ter bo povzročila več zgražanj kot odobravanja, jo bodo zavrgli kot navadno smet in naj se s posledicami sama ukvarja. Kako misliš, da se bo to zanjo končalo?