Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
No ja, tudi v Avstriji so po novem obvezne FFP2 maske, šole zaprte vsaj do 8.2., za vstopv v državo se moraš registrirati online in mejni kontroli pokazat QR kodo, ki jo dobiš ob registraciji. Kljub nižjim številom se uvajajo vse strožji ukrepi. Je pa res, da so v zadnjih dneh pri vsakem petem pozitivnem odkrili britanski sev in se bojijo eksplozije novih okužb...
Ja v Avstriji tud ja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Da ne govorim o tem, da sam kot potrjeno pozitivna oseba nisem dobil nobene odločbe, ničesar. Sam kup solate od NIJZja šesti dan po pozitivnem testu.
Mene so z NIJZ poklicali še isti dan po pozitivnem testu in opravili kratko anketo, povedali par stvari in poslali na mail dva PDF-ja. Enega za stike in enega za potrjeno pozitivnega. Nič kaj novega. Glede bolniške sem uredil z osebnim zdravnikom. Po mojem je sicer v tej zgodbi NIJZ odveč. Dovolj bi bilo, da se človek obrne na osebnega zdravnika in tam dobi, kar rabi. Ob vsej poplavi informacij sem vseeno bil v dilemi, do kdaj sem še mogoče kužen za okolico. S korono sem zlahka opravil, sem pa počakal pač na datum, ki mi ga je povedala na NIJZ. In za ziher dodal še par dni, preden grem do staršev.
Ne vem točno, kaj misliš, da še rabiš? Kdor se odloči, da bo izolacijo kršil, jo bo kršil, tudi če dobi ne vem kak uradni dokument. Prva kolikor toliko delujoča stvar za take, bi bila naprava za hišni pripor. Ampak mislim, da policija niti slučajno nima toliko infrastrukture in osebja, ki bi to lahko zagotavljalo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Mater je tole fuknjeno. Dajo ti odločbo o karanteni, kjer piše, da ne smeš zapuščat naslova prebivališča, lohk jo pa prekineš s hitrim testom, za katerega moraš v vrsto stat. Pa sej ta država ne ve več kaj bi si še izmislila. Sicer pa ni edina v teh neumnostih. Jo Nemci s tahudimi maskami prehitevajo po levi.

Da ne govorim o tem, da sam kot potrjeno pozitivna oseba nisem dobil nobene odločbe, ničesar. Sam kup solate od NIJZja šesti dan po pozitivnem testu.
Ja lej, sej smo na glavnih petih mejnih prehodil imeli kontejnerje, kjer so opravljali te hitre teste, pa jih je JJ ukinil, ko se je Bosna vrnila po novoletnih počitnicah.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Fora je da nimaš kaj kršit, če ničesar nisi dobil.
Tudi, če ne piše, da je kraja prepovedana in tudi. če so vrata odklenjena, nekateri ne ukradejo nič. Nekateri pa se delajo budale: saj ni bilo preprečeno. Ali pri odlaganju smeti v naravi.
Na koncu posameznik tako pri koroni kot pri kraji ali smeteh razmišlja, kako je bil vzgojen glede odnosa do drugih oseb, okolja in delovanja v dobro (ali ne) družbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in BornSkeptic

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne pišem o tem kaj posameznik naredi ali ne naredi, ampak o tem, da jih boš našel kar nekaj ki bodo jebivetrsko hodili okoli okuženi, nimaš pa mehanizma da jih kaznuješ, tudi če veš da to počnejo - medtem ko policaji kaznujejo jedce burekov.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Mene so z NIJZ poklicali še isti dan po pozitivnem testu in opravili kratko anketo, povedali par stvari in poslali na mail dva PDF-ja. Enega za stike in enega za potrjeno pozitivnega. Nič kaj novega. Glede bolniške sem uredil z osebnim zdravnikom. Po mojem je sicer v tej zgodbi NIJZ odveč. Dovolj bi bilo, da se človek obrne na osebnega zdravnika in tam dobi, kar rabi. Ob vsej poplavi informacij sem vseeno bil v dilemi, do kdaj sem še mogoče kužen za okolico. S korono sem zlahka opravil, sem pa počakal pač na datum, ki mi ga je povedala na NIJZ. In za ziher dodal še par dni, preden grem do staršev.
Ne vem točno, kaj misliš, da še rabiš? Kdor se odloči, da bo izolacijo kršil, jo bo kršil, tudi če dobi ne vem kak uradni dokument. Prva kolikor toliko delujoča stvar za take, bi bila naprava za hišni pripor. Ampak mislim, da policija niti slučajno nima toliko infrastrukture in osebja, ki bi to lahko zagotavljalo.
Ne razumeš kaj hočem povedat. Jest osebno nisem rabil nobene od teh stvari niti klica od NIJZ, ki ga je dobila žena, ki je bila prva pozitivna v familiji, smo se izoliral takoj, vsi, še preden je dobila pozitiven rezultat.
Andy je dobil odločbo o karanteni, izdal jo je mejni policist, se pravi je to več od priporočil NIJZja, ki smo jih dobil mi. On je šel na vikend vejo pospravt, mi smo bli pozitivni. To mejno karanteno pa lahko prekineš z negativnim hitrim testom, za katerega greš stat v vrsto....Bedarija, ker oseba s karantensko odločbo nima kaj hodit okoli, pojnt ena. Če lahko izda na hitr odločbo o karanteni policist, bi jo lahko izdal tudi epidemiolog NIJZ pojnt 2. Vem za bedaka, ki je pač po svoje interpretiral navodila študetntke iz NIJZ in je šel delat, kot trgovski potnik en dan po tem, ko mu je mal padla vročina, seveda je raztrosil zadevo bogve kam vse, mimogrede tudi famoznemu direktorju, ki jo je "spolno" prenesel na mojo ženo. Če bi ta človek dobil odločbo o karanteni, je precej možnosti, da bi imel rit doma.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
In to je glavni problem, da imamo slabe rezultate. Ni krivo stiskanje na klopcah in podivjani hormoni, ne morje, ne Zrče, ne martinovanje, ne koline, ne smučanje, ne......, ampak šalabajzerstvo, ker niso izdajali odločb o karanteni. Kao ni ljudi, ampak to je samo eden od izgovorov! Ljudje smo pač navajeni, da upoštevamo navodila in če teh ni ali pa so slaba, jih pač razumemo po svoje. Ali je to zanalašč ali pa, ker nekateri nimajo kančka svoje pameti je pa drug problem...
 
  • Ljubezen
Reactions: McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
In to je glavni problem, da imamo slabe rezultate. Ni krivo stiskanje na klopcah in podivjani hormoni, ne morje, ne Zrče, ne martinovanje, ne koline, ne smučanje, ne......, ampak šalabajzerstvo, ker niso izdajali odločb o karanteni. Kao ni ljudi, ampak to je samo eden od izgovorov! Ljudje smo pač navajeni, da upoštevamo navodila in če teh ni ali pa so slaba, jih pač razumemo po svoje. Ali je to zanalašč ali pa, ker nekateri nimajo kančka svoje pameti je pa drug problem...
Kako smo navajeni, če vsi pišejo, da jih kršimo? Aja, jih kršimo samo zato, ker so slaba. In kdo bo odločal, kaj je dobro in kaj slabo pravilo? Lujze z dokončano osnovno šolo, ki ve več kot epidemiolog na temo covid 19?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Tud človk k je končal osnovno šolo ima lahko zdravo kmečko pamet in so mu osnove jasne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
20210118_104923.jpg
Screenshot_20210118-104834_Messages.jpg
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Se strinjam, ampak povej to Lujzu, ki ga vsak večer na črno žinga v lokalni gostilni. In seveda ve več kot vsi ostali, zakaj on lahko.
Eden večjih problemov tele krize pri nas je ravno to, da Lojze šnopčka po kevdrih in garažah, ni pa nikogar, ki bi mu to preprečil ali ga kaznoval.
Večina ljudi (recimo 80-90%) spoštuje ukrepe in priporočila. Ko se Lojzetu in njegovim bratcem poslabša, nam bi omejili gibanje na 50 metrov od bajte.
80-90% ljudi se potem drži ali bi se držalo tudi tega ukrepa, Lojze in bratci so pa še vedno po kevdrih in garažah. :nigladek:
Mam v neposredni bližini takega pacienta, v treh mesecih je blo vsaj 5 konkretnih žurk, preostali čas je pa bolj na izi in se ne sliši 100 metrov daleč.