Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ma kakšni ste. Samo veja vas skrbi.

Mene pa skrbi za AndY1 -ja, ali se bo okužil ali ne pri takem rizičnem potovanju, skoraj na pol ilegalnem. še policaj na meji ne ve točno, al je varno ali ni? ali bi ga spustili čez mejo ali ne?
Mene pa skrbi, če se bo pri žaganju in gledanju sončnega zahoda okužil, pa da ne bo zbolel in preživel????? A vas pa to nič ne skrbi??
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Pač je dobil informacijo da se je odlomila veja. Lahko bi bilo kaj hujšega. Vsakega vleče na svojo imovino. Če pa zraven vdahneš še svež morski zrak toliko bolje.
No dej no. Ogromna veja. Pa en dopoldne da ni dost, da pogledaš če je vse ok in pospraviš eno vejo, pač konkretno pretiravanje. Da se pa razumemo, je pa meni to fejst trapasto, da človek ne more normalno do svoje posesti, ker z epidemiološkega vidika res nobenga ne ogroža. Sam pretiravat z ogromnimi vejami pa tud ni treba, ker tistole na sliki je bla bolj vejica.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ma kakšni ste. Samo veja vas skrbi.

Mene pa skrbi za AndY1 -ja, ali se bo okužil ali ne pri takem rizičnem potovanju, skoraj na pol ilegalnem. še policaj na meji ne ve točno, al je varno ali ni? ali bi ga spustili čez mejo ali ne?
Mene pa skrbi, če se bo pri žaganju in gledanju sončnega zahoda okužil, pa da ne bo zbolel in preživel????? A vas pa to nič ne skrbi??
Ne gre za okužbo, gre za solidarnost do vseh nas, ki nimamo polomljene veje ob morju.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Andy tukaj v tej temi vseeno poročaj kako je na mejah. Nam oziroma vsaj meni ti podatki koristijo.

Ostali pa se ne sekirajte, kako bo saniral vejo. Važno da ni škode naredila v smislu prebite strehe ali kaj podobnega. Požagal in zložil jo bo že enkrat. Drugače ga pa ne provocirajte vsaj tukaj, ko kaj koristnega pove.
Eto, na hrvaski carini nazaj grede, po tem, ko me je hrvaski policist spustil naprej, sem mu omenil vcerajsnji pripetljaj, ga je zanimalo, zato sem mu pokazal vse papirje, vkljucno s tistim emailom od MUPa in je rekel ta policist in drugi policist, ki je bil v kabini, da bi me vceraj moral naprej spustiti brez omejitve, ki mi narekuje, da se moram danes vrniti. Dejansko sta bila oba zacudena nad ravnanjem in sta sla gledat v loge od vceraj in sta vidla, ko me je imel in kdaj je bilo in bosta posredovala.

Tako da naceloma ne sme bit problemov z uveljavljanjem tistega emaila od MUPa. Ocitno sem imel to nesreco, da sem nabasal na butla.

Upam, da komu ta informacija prav pride.

Verjetno bom v kratkem sel spet dol.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
A res? Zakaj trdis, da sem lagal, da grem vejo zrihtat? Dokaži.
Dokaz je to, da je tista FULLLLL velika veja še vedno tam kjer je bila, ker bi froc s kmetov sam v 1 uri porihtal.

Naslednjič vzemi elek. motorko s sabo. Lahko pa pozabiš podaljšek, potem pir, pa nato FIT stikalo. Tako boš lahko vsak vikend šibal dol “vejo zrihtat”.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Dej dec nehi no ga srat no. Tistale veja pa res ni bila nevem kaj. Sploh pa ni bla ogromna in niti približno ni ogrožala česarkoli. Pač si naletel na zajebanog policajca, ki se mu pač tvoja veja ni zdela ogrooomna.
Smo po pijavici, mislim da je blo zgodaj poleti 2011 v Slanici s kamp sekirami še kej hujšega spravli v red in vsaj 10 baldahinov porihtal trije dedci, preden je gazda privlekel motorko. Tko da nehi ga sračkat. Nasledn vikend pa le vzemi motorko s sabo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Bo "pozabil" ketno nabrusit... Nebo štroma... Vreme ni bilo ugodno... Merkur ni bil poravnan z Venero... Vstavi poljubno. Najbolj hecno pa je, da bo počasi še sam sebi začel verjet...
 
  • Haha
Reactions: dejan_ in Robert

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Eto, na hrvaski carini nazaj grede, po tem, ko me je hrvaski policist spustil naprej, sem mu omenil vcerajsnji pripetljaj, ga je zanimalo, zato sem mu pokazal vse papirje, vkljucno s tistim emailom od MUPa in je rekel ta policist in drugi policist, ki je bil v kabini, da bi me vceraj moral naprej spustiti brez omejitve, ki mi narekuje, da se moram danes vrniti. Dejansko sta bila oba zacudena nad ravnanjem in sta sla gledat v loge od vceraj in sta vidla, ko me je imel in kdaj je bilo in bosta posredovala.

Tako da naceloma ne sme bit problemov z uveljavljanjem tistega emaila od MUPa. Ocitno sem imel to nesreco, da sem nabasal na butla.

Upam, da komu ta informacija prav pride.

Verjetno bom v kratkem sel spet dol.
Hvala za informacije. Grem namreč v torek poslovno dol - podpis pogodbe - pa grem jutri preventivno na hitri test, ki velja 24 ur za vstop v SLO brez karantene. Za hrvaške policaje imam pa 'pozivnicu na poslovni sastanak'.
Če pa tebe prav razumem, nisi imel nič testa na covid, pa si šel lahko gor in dol brez pošiljanja v karanteno?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Hvala za informacije. Grem namreč v torek poslovno dol - podpis pogodbe - pa grem jutri preventivno na hitri test, ki velja 24 ur za vstop v SLO brez karantene. Za hrvaške policaje imam pa 'pozivnicu na poslovni sastanak'.
Če pa tebe prav razumem, nisi imel nič testa na covid, pa si šel lahko gor in dol brez pošiljanja v karanteno?
Dol sem sel lahko brez testa, ampak imej tole sprintano s sabo, da pokazes hrvatu:
news5815a.jpg


Ce ze gres le s testom, pri njih velja le PCR test, za nazaj grede pa imas moznost priti na naso mejo s hrvaskim hitrim ali PCR testom, ali pa te nasi policisti dajo v karanteno, ki jo lahko takoj prekinis s hitrim testom opravljenim pri nas.

Torej, na hrvasko bos prisel ali z zgornjim papirjem in kaksnim dokazilom o poslovnem namenu ali pa z negativnim PCR testom.
Nazaj pa ali z negativnim hitrim testom, PCR testom, ce ne, dobis Odlocbo o karanteni, ki jo lahko takoj prekines s hitrim testom. Rezultate hitrega testa naj ti natisnejo in si ga daj zraven k Odlocbi o karanteni, ce te bo kdo preverjal.

Jaz sem na nasi meji dobil Odlocbo o karanteni, jutri dopoldne grem na hitri test.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Mater je tole fuknjeno. Dajo ti odločbo o karanteni, kjer piše, da ne smeš zapuščat naslova prebivališča, lohk jo pa prekineš s hitrim testom, za katerega moraš v vrsto stat. Pa sej ta država ne ve več kaj bi si še izmislila. Sicer pa ni edina v teh neumnostih. Jo Nemci s tahudimi maskami prehitevajo po levi.

Da ne govorim o tem, da sam kot potrjeno pozitivna oseba nisem dobil nobene odločbe, ničesar. Sam kup solate od NIJZja šesti dan po pozitivnem testu.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

No ja, tudi v Avstriji so po novem obvezne FFP2 maske, šole zaprte vsaj do 8.2., za vstopv v državo se moraš registrirati online in mejni kontroli pokazat QR kodo, ki jo dobiš ob registraciji. Kljub nižjim številom se uvajajo vse strožji ukrepi. Je pa res, da so v zadnjih dneh pri vsakem petem pozitivnem odkrili britanski sev in se bojijo eksplozije novih okužb...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mater je tole fuknjeno. Dajo ti odločbo o karanteni, kjer piše, da ne smeš zapuščat naslova prebivališča, lohk jo pa prekineš s hitrim testom, za katerega moraš v vrsto stat. Pa sej ta država ne ve več kaj bi si še izmislila. Sicer pa ni edina v teh neumnostih. Jo Nemci s tahudimi maskami prehitevajo po levi.

Da ne govorim o tem, da sam kot potrjeno pozitivna oseba nisem dobil nobene odločbe, ničesar. Sam kup solate od NIJZja šesti dan po pozitivnem testu.
Lej, enako.
Meni je samo medicinska sestra osebne zdravnice po telefonu povedala da sem v izolaciji. Jaz sicer mislim da sem bil na bolniški.
Skwo pa, ker je tako hotela, se je sama prijavila na NIJZ in je dobila - potrdilo o karanteni.