Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Po pravici napište kaj imaste od takšnega dopusta? Da ne pišem da še privlečete virus seboj in da potem kakšen ... A vam je res ravno za vse druge?

Glede na to da sem v malem kampu (lastne sanitarije) v mobilni hiški kjer je gostota ljudi na minimumu, sem doli dosti bolj varen kot "doma "na šihtu.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Danes sem na mejnem prehodu Rogatec čakal 50 minut, čeprav ne spletu o tem prehodu sploh ni pisalo zastojev. Policajka ni nič komplicirala, ko sem pokazal zemljiškoknjižni spisek. Še rekla je, "o vi ste se pa pripravili". In sma končala v manj kot minuti. Ne vem kaj so čarali ostali pred mano, ker ni bilo veliko vozil.
Kar se pa HR turizma tiče, pa po videni gostoti prometa proti morju, se nimajo kaj bat za sezono. Se jim kar pridno polni država. Še dobro da je JJ lansiral bone, ker našo kokoško sicer nebi povohal nihče.
Sem prisel s Paga pred eno uro. Nekaj casa sem izgubil na obicajni koloni par kmjev pred rijesko obvoznico, najvec pa, cca 1 uro na slovenski meji na Jelsanah. Hrvaskih policistov sploh bilo ni, nasi pa so imeli le dve kabini odprti. Vrsta pa konkretna, se par 100m po avtocesti.
Policistu sem dal pasoš in zemljiskoknjizni izpisek + racun s Plodin iz mesta Paga hkrati, je samo osvrknil, poskeniral pasoš in sem sel naprej.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
A je kdo že prišel nazaj s "potrdilom o plačilu turistične takse"? Če lastnik namestitve plačuje pavšal, ni treba nič plačat in kaj v takem primeru naj izpiše, potrdilo o prijavi iz evisitorja? ("potvrde o boravku", neki barkodi so gor)
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Prijavi te lastnik nepremičnine preko evisitorja. Lastnik plačuje le pavšal, torej enkrat na leto za vse turiste, ne glede na količino turistov in nočitev. Ti ne plačaš nič. On konkretno zate tudi ne. Kaj torej velja kot dokazilo "plačila turistične takse"?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Ne vem potem pa plačilo nastanitve s specificiranim datumom. Sam sem šel v kamp preko turistične agencije. Predhodno sem vse plačal za nastanitev. V kampu sem se prijavil in plačal turistično takso in dobil potrdilo plačila. Vrnil še v času zelene obarvanosti Hrvaške tako, da nisem rabil računa.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
če greš v kamp je na računu turistična taksa.

če greš v app, in ne dobiš računa s tem podatkom, pokažeš le račun za namestitev.

ali pokažeš račun iz trgovine, petrola, bifeja, itn...

ne rabite bit tok pikolovski.

seveda je veliko obvozov, in kdor se bo hotel pretihotapit se pač bo.

Sicer mi je pa čudno, da ne uredijo tako, da vnesejo v sistem vse ki vstopajo na južni meji v hrvaško in se potem to vidi na izhodu iz države... ampak ja, to pomeni še večje kolone...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Pausal je ponavad samo za dolocene ljudi in ne za kogar kol. Ko prides se prijavis in ko gres se odjavis. Ce si na pausal listi placas sam takso in dobis racun. Ce nisi na pausal listi placas se prenocevanje po osebi.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Ne govorim o npr. pavšalu za kamp ali pa za nočitev v vikendici, ampak o pavšalnem plačilu turistične takse, ki ga imajo (nekateri - "smještaj u domaćinstvu") lastniki apartmajev. Oni plačajo enkrat na leto nek znesek, in potem ni plačevanja takse za vsakega turista posebej. Mi smo (tako kot vsako leto) pri enih prijateljih in računa za namestitev ne dobimo, zdaj pa tuhtamo kaj pokazat za dokazilo. V lokalni TZ so nam rekli, da nas itak lahko prijavi samo lastnik apartmaja, da pri njih nič ne bomo uredili. Na koncu bo tisti izpis iz evisitorja + računi za cestnino ipd, ker drugega itak nimamo.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.443
1.235
113
Iskajoč brata
Mislim, da tega ne obstaja. Mi placamo pavsal, da se ne prijavljamo za vsak vikend, teden posebej..... Ce pridejo prijatelji, je treba posebej preko evisitorja placati za njih turisticno takso.... Govorim za apartma
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Npr. za istarsko županijo je po občinah tukaj: http://www.groznjan-grisignana.hr/i...ownload/2328_ebe09479f7d6bc811cd2e68b61e2e0aa

in je definiran pavšal za tretjo po vrsti kategorijo namestitve ("Turistička pristojba za osobe koje pružaju ugostiteljske usluge u domaćinstvu ili na obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu u godišnjem paušalnom iznosu").

Gledali smo vsi skupaj po evisitorju in pod obračun takse izpiše same nule, glih zato ker plačujejo pavšalno.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.566
6.170
113
106111458_3374896392541294_3336353010890599810_o.jpg
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Ali je una zadaj, zgoraj brez?
Imam namen iti k slovencem na obisk. Cca 6h. Kako danes dokazati, da bodona naši strani zadovoljni rez karantene!
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Hojs ti takšne izlete odsvetuje. Splaniraj si eno nočitev vmes.


Kaj pa, če smo bili na primer samo na kavi v tujini, pri prijateljih ali družini? "Zadeve smo zaostrili do te mere, da policistu na meji enostavno ni več mogoče pokazati samo nekega računa za kavo ali kaj podobnega," je povedal Hojs. Tudi za obisk ali prenočitev pri prijatelju bo potrebno prinesti dokazilo, vsaj plačano turistično takso, iz katere je razvidno, da ste noč prebili tam. "To smo storili tudi zato, ker epidemiologi ugotavljajo, da je prihajalo do obiskov nočnih klubov in lokalov, kar je v veliki meri potenciralo možnost raznosa virusa tudi v Sloveniji," je pojasnil.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
kaj pa če koga na letališče v ZG pelješ, kar je pogosta praksa? Ali pa denimo greš po otroka na morje k staršem v njihovo hišo in si v enem dnevu doli in nazaj?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
kaj pa če koga na letališče v ZG pelješ, kar je pogosta praksa? Ali pa denimo greš po otroka na morje k staršem v njihovo hišo in si v enem dnevu doli in nazaj?
A so to vse nujne življenjske potrebe, ki jih je treba izvajati v tem času hude svetovne pandemije? Zdaj še čakamo samo, da se oglasi kdo, ki mora iz Razkrižja na hrvaško stran iti srat, ker to pa je nujna življenjska potreba. :bonk: Ostani doma, tudi temu sorodniku ni treba lazit nikamor z letalom, kaj delajo otroci na morju sedaj, ko imaš za slovensko obalo bone?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in zino