Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

2. okt 2007
3.594
2.034
113
1593781561823.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Nikjer ne zabeležijo kdaj si šel iz države in nazaj notri? Kot včasih stempelj v passportu, s tem da zdaj, ko poskenira tisto osebno, bi to bilo še lažje in hitreje. Prav dolgo se ne boš sfaljkal po Bosni in juznal v Kroaciji, da boš isti dan nazaj. Prav kritičen res nisi, razen če si šel zato tja, da bo nalašč en okužen pihal vate.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kar koli od teh primerov dvomim ,da bi zadostovalo na meji.Verjetno jo bom peljal samo do meje pa naj jo sošolkini starši pridejo iskat do meje ,če imajo željo ,da sta skupaj.Ne mislim igrat rulete na meji

Itak ti skenirajo na meji, vsaj hrvati. Če jo samo pelješ fotkaš mejni prehod z uro iz naše strani in valjda v 4 urah nisi šel iz Istre v Bosno in nazaj.

Sploh pa dvomim, da bodo to kontrolirali na prehodih blizu slovenske obale, ker se noben ne pelje čez Sočergo v Bosno, že na Krk se ne...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Sem sel vceraj cez Jelsane. Racun iz trgovine ni zadosti. Tudi entercroatua formular nu zadosti.
Je pa ok zemljiskoknjizni izpisek, ki sem ga imel pred casom, da sem lahko vstopil na Hrvasko.
Mimigrede, v mestu Pagu, v Plodinah sem bil edini z masko.
Se ostali slovenci je niso imeli.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Ta vikend se je pri nas na Pagu dvignilo število turistov za 100%. Vsega, slovakov, nemcev ipd.. Gužva na plažah se je začela večat. Noben se nobenemu ne umika, kelnarji brez mask, še temu ki sladoled tala se to ne zdi smiselno. Razkužila so ona mešana z varekino, ker alkoholna so verjetno prederaga. Edini jaz z masko v trgovini (pa sem samo 1x šel iz nuje). Prodajalka z kruhom se niti ni hotla z mano pogovarjat, češ da me ne razume skozi masko.... Tako, da po mojem kaka bombica že ima prižgano vrvico in čaka da explodira...
Danes se vračam, sporočam kasneje kako bo na meji.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
Po pravici napište kaj imaste od takšnega dopusta? Da ne pišem da še privlečete virus seboj in da potem kakšen ... A vam je res ravno za vse druge?

ja, kaj pa je drugace kot obicajno? sej ti vsi pisejo, da ni dost razlike kot lansko leto...

al kaksen "taksen" dopust ti mislis?

virus te lahko najde tako ali drugace. tko da zate bo verjetno najbolj varno da se zapres v sobo, zagrnes zavese in gledas po tv nadaljna navodila, ko se bo katastrofa koncala.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Saj ne gre za strah ali bi se okužil ali ne. Bolj za to, da lahko pripomoremo k širjenju.
Čeprav po drugi strani - imamo ablast in podrepnike, pa naj za tistih 5 jurjev na mesec v našem imenu sprejemajo odločitve. Za to jih mende imamo al kej?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Saj ne gre za strah ali bi se okužil ali ne. Bolj za to, da lahko pripomoremo k širjenju.
Čeprav po drugi strani - imamo ablast in podrepnike, pa naj za tistih 5 jurjev na mesec v našem imenu sprejemajo odločitve. Za to jih mende imamo al kej?
Saj odločajo, ampak na škodo vsega prebivalstva, gospodarstva, splošnega zdravstva in to z grožnjami.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Po pravici napište kaj imaste od takšnega dopusta? Da ne pišem da še privlečete virus seboj in da potem kakšen ... A vam je res ravno za vse druge?
Po pravici? Komaj čakam da letim dol. In to samo zato, ker ne bo mase ljudi na vsakem peš koraku in prevoženem kilometru. Ker zadnja leta je bilo že totalno preveč turistov v evropi. Skrajni čas je bil da se resetira. Na sebe pa znam pazit. Izgibaš se mase ljudi in to je to. Pri nas in pri njih.

Jeseni grem v benetke. To bo kot pred 30 leti. Lepo na lagano, brez hord turistov. Komaj čakam