Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Danes Tuš na Viču, isto.
Kretenijada z nagobčniki se nadaljuje.
Zgleda, da težijo samo še v Ljubljani. Danes sem bil v Kočevju v dveh štacunah, maskira se še kaka polovica kupcev, v eni pa ni bilo več niti razkužila za roke, da o kakem razkuževanju vozičkov niti ne pišem..
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.888
113
Trenutno je največji problem Danska, Čez Avstrijo in Nemčijo greš v tranzitu.
Trenutno je danska policija, ki daje prave podatke izklopljena z neta www.politi.dk

Drugače pa čisto resno "travel + Covid-19 + država" v gugl in ti da vse kar rabiš.

Zaenkrat kaže da se bo večina omehčala 15.6. - recimo danci takrat napovedujejo odprtje meje z Nemčijo, Švedsko in Norveško - kaj to v praksi pomeni nimam pojma, ali lahko tudi drugi vstopamo iz teh držav v DK.

Glej 20. zjutraj lahko konkretno javim če in kje so nas ustavili. :oops1:

Najbolj "zabavne" pa so mi napovedi, da rabiš za vstop v državo potrdilo da nisi COVID pozitiven, ne starejše od 4 dni. Ja in kaj potem za pot nazaj?

PS: čez en teden jim začnem "gušit" po mailih. Ambasade, zunanja ministrstve, naša Mladika, policije,...

A pa je res smrtno resno treba riniti čez xy držav nekam na sever, zakaj že .......

Res ne razumem, pa tudi sam rad potujem.

Daj mi prosim navedi nek tehten razlog
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Si doma? Kdaj si nazadnje bil po letališču brez maske in kje - EU?
Doma sem od druge polovice marca. Nazadnje sem priletel iz Instanbula, naslednji dan so zaprli Brnik. Ni bilo sledu o kakšni kontroli potnikov.
Sedaj sem na neplačanem 'dopustu' in uživam radosti agencijskega gastarbajterja :p
 
  • Wow
Reactions: gas

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jp, greš lahko čez Trbiž in Predel v Log pod Mangrtom, če ti je tistih par km samo tranzitnih?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
McGiver a je to rezervirano za VIP ali tudi za navadne smrtnike, ki grejo tja zaradi turistično-športnih podvigov? Da se ne vozimo več čez Vršič...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Italija sprošča vse meje, Avstrija odprla mejo tudi za Slovenijo
Nemčija umika opozorilo pred potovanji v 29 evropskih držav
Italija je v sredo v okviru rahljanja ukrepov za zajezitev novega koronavirusa odpravila omejitve na svojih mejah za državljane drugih držav Evropske unije. Avstrija pa bo s četrtkom odprla mejo za vse sosede z izjemo Italije.

 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.568
6.180
113
erzerzr.jpg
 
  • Haha
Reactions: kajpace

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo upam, da ne bo kdo jezen - vir je forum smucisca.net:

Mail na katerega pišeš za dovolilnico (igor.simic@kobarid.si) To je samo za primer Bovca/Kanina iz Rateč mimo Predela in obratno. V našem primeru razlog smuka na Kaninu.
Tako, da ni treba na Vršič ali mimo Idrije, Tolmina na Bovško.
V Mailu napišeš imena vseh v vozilu(ih), njihov rojstni datum in stalno prebivališče in datum prestopa meje, seveda prijazno zaprosiš za dovolilnico.
Nazaj ti pošljejo izpolnjene skenirane dovolilnice (tiskaš sam) za vsakega posebej in podpis župana s pečatom občine. V našem primeru ni bilo nikogar na meji v Ratečah, na Predelu pa je stal naš zelo prijazen policist. Piše, da moraš nositi masko v avtu, samo v Italiji nisem videl nikogar z masko v avtu. Tujih vozil ni.
Kar se tiče Vrtojbe in Škofij, Trsta, slaščičarne in trgovine, to je blo malo 'ako ide', na Škofijah smo dali maske gor in kazali to dovolilnico, povedali da smo na poti iz Kanina in gremo še na morje, sam smeh je bil, hihi.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
McGiver, najlepša hvala. Če bo tole sproščanje meje z Italijo šlo na isti način kot vse drugo - danes tako, jutri drugač, vmes če nimaš sreče pa še na tretji način - bodo mogoče dovolilnice vseeno še aktualne.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jp. Razen, da ti zna kak slovenski policist pri izhodu razlagat, da v Italijo ne moreš - primer včeraj na NG-GO meji
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
torej lahko normalno grem v ITA in potem v SLO brez težav?

ce bo brez tezav je odvisno od tebe :D pri tebi zna bit problem da bos privracanju videl tablo slovenija pa se bo zacel v tebi nabirat gnus zarad janse pa ti naraste temperatura pa rdeca lica pa pena na ustih itd ... ne vem ce je za tvegat:evil: