Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Eto, sem cez. Cakal skoraj 1 uro.
Ce se prijavis preko spletnega portala, ti po skeniranju pasosa takoj najde vlogo in gres naprej.
10 sekund je trajal postopek.

Morali bi imeti posebej kolono.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Sem šel čez dragonjo, čakal mogoče 3 min za ene 20 avtov pred mano. Je samo poskenirala osebne in to je to. Imam občutek da niti ne gledajo kaj dosti. Čeprav sosednji pas se pa nikamor ni premikal. Jaz sem šel na pas za vse potnike, eu je šel pa zelo počasi.
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
332
209
43
Kolega je šel okol 14. ure čez dragonjo, brez skeniranja, so samo pomahali.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Nekaj me zanima: tisti, ki hodite dol.
Tukaj se piše, da Hrvati nimajo nobenih ukrepov (maske, razdalja, itd.).
A to greste dol in se izolirate od drugih ali greste ven in se držite nekih ukrepov, da ne staknete virusa? Ali pač virusa ni in vam je vseeno?
Namreč drugi teden se začne šola in recimo, da en od vas prinese zadevo gor, v 14-h dneh cel okoliš pogrne.
Me samo zanima, kako se dol obnašate.
 
Nazadnje urejeno:

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.196
3.351
113
Nekaj me zanima: tisti, ki hodite dol.
Tukaj se piše, da Hrvati nimajo nobenih ukrepov (maske, razdalja, itd.).
A to greste dol in se izolirate od drugih ali greste ven in se držite nekih ukrepov, da ne staknete virusa? Ali pač virusa ni in vam je vseeno?
Namreč drugi teden se začne šola in recimo, da en od vas prinese zadevo gor, v -4ih dneh cel okoliš pogrne.
Me samo zanima, kako se dol obnašate.
Tebi pa res ni več pomoči.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Nekaj me zanima: tisti, ki hodite dol.
Tukaj se piše, da Hrvati nimajo nobenih ukrepov (maske, razdalja, itd.).
A to greste dol in se izolirate od drugih ali greste ven in se držite nekih ukrepov, da ne staknete virusa? Ali pač virusa ni in vam je vseeno?
Namreč drugi teden se začne šola in recimo, da en od vas prinese zadevo gor, v 14-h dneh cel okoliš pogrne.
Me samo zanima, kako se dol obnašate.
Mi smo bili doL. V avtu sem imel malo šprico z razkužilom, tako da smo recimo osebne in roke razkužili takoj ko jih je carinik vrnil. Doli nismo skakali po lokalih. Vse smo vzeli s seboj. Na plaži smo bili praktično sami. V ulici smo se srečevali z slovenci, ki jim pač nisi dal roke v pozdrav in si se pač malo nazaj držal. To je to. Zdaj sem tukaj, zgleda da še vedno zdrav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in henkl

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Mi smo bili zelo malo okoli, šli smo na plažo, kjer smo bili sami. Zdele smo dol, stikov nobenih, razen s sosedi kaksno recemo. Uživamo sami, kot familija z otroki. Ampak tako je vedno pri nas, tako nam paše. Žurko si z ženo sama narediva vsak večer za vikend. To je to. Malo odklopa od tedna. Zato pa imamo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.040
2.361
113
Mi gremo 6tega. Če bo kaj posebnega javim a glede na vremensko napoved mislim, da bomo tako bolj ali manj na isti lokaciji. Drugače smo pa toliko nizko, da niti ni nekaj drugih turistov tačas.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Nekaj me zanima: tisti, ki hodite dol.
Tukaj se piše, da Hrvati nimajo nobenih ukrepov (maske, razdalja, itd.).
A to greste dol in se izolirate od drugih ali greste ven in se držite nekih ukrepov, da ne staknete virusa? Ali pač virusa ni in vam je vseeno?
Namreč drugi teden se začne šola in recimo, da en od vas prinese zadevo gor, v 14-h dneh cel okoliš pogrne.
Me samo zanima, kako se dol obnašate.

A si šel ti že kaj ven zadnje čase? Že ene 3 tedne je pri nas razpust, a od takrat okužbe strmo navzdol. Kdor ne verjame v to, da koroni pač poletje ne ugaja najbolj, lahko zaključi, da je karantena kontraproduktivna. Zdele lahko na hrvaškem (in tu) delaš praktično kar češ, pa ne bo čez 14 dni nič omembe vrednega se dogajalo.

Do jeseni znamo že pozabiti, da je bila, pa vprašanje če nas bodo kaj spomnili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
A si šel ti že kaj ven zadnje čase? Že ene 3 tedne je pri nas razpust, a od takrat okužbe strmo navzdol. Kdor ne verjame v to, da koroni pač poletje ne ugaja najbolj, lahko zaključi, da je karantena kontraproduktivna. Zdele lahko na hrvaškem (in tu) delaš praktično kar češ, pa ne bo čez 14 dni nič omembe vrednega se dogajalo.

Do jeseni znamo že pozabiti, da je bila, pa vprašanje če nas bodo kaj spomnili.
Sem, pa zaenkrat po trgovinah še vedno vidim vse v maskah, pa razdaljo se tudi še drži.

Res pa po kafičih ne hodim.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
do sedaj je bila maska obvezna, od ponedeljka ne bo več. greš lahko pogledat spet. varnostne razdalje se pa ne drži kaj prav posebej, vozička mi že dolgo nobeden ne vsiljuje. Folk se pač šetka, kot se je prej, samo da ima masko gor, ker je še treba. Daleč smo od tega, ko si šel z listkom v špecerijo 1x/teden max pa si bil čimprej notri pa ven, pa vsi so v tla pa stran gledali, ker so se lastne sence bali. špricajo z ne vem čim tudi ne več.

greš po pisarnah, kjer je bolj privat --> mask ni več. imam s seboj, če bi bilo treba, ampak so vsi brez in tudi stranke brez, če jim je odveč. Jaz je tudi ne zahtevam, mi je vseeno ali jo ima ali ne. Redki jo še vedno imajo in jo bodo najbrž tudi drug teden še imeli, ampak to je njegova odločitev ne vsesplošna prisila.

lahko greš samo mimo kafičev, se ni treba ustavljati, če ti ni. kot je običajno za ta letni čas, vse zunaj sedi. zelo sproščeno, kot prej.

rokujemo se, kot prej. na obiske hodimo in drugi k nam, kot prej.

Pa še kam greš lahko - v glavnem ven izza 4 sten, boš videl, da se življenje ni ustavilo. Marsikdo ga živi kot pred 16.3., brez nepotrebnega stresa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jabe ko boš naslednjič pametovala - ne poslušaj Dr. Crack-a!

Na podlagi tretjega odstavka 8. člena Zakona o nalezljivih boleznih (Uradni list RS, št. 33/06 - uradno prečiščeno besedilo in 49/20 - ZIUZEOP) je Vlada Republike Slovenije sprejela
S K L E P
o uporabi ukrepov, ki jih določa Zakon o nalezljivih boleznih, pri nalezljivi bolezni COVID-19
1. člen


Pri nalezljivi bolezni COVID-19 se uporabijo ukrepi, ki jih Zakon o nalezljivih boleznih (Uradni list RS, št. 33/06 - uradno prečiščeno besedilo in 49/20 - ZIUZEOP) določa za kugo ali virusno hemoragično mrzlico po povzročiteljih iz 1. skupine nalezljivih bolezni iz 1. člena Pravilnika o prijavi nalezljivih bolezni in posebnih ukrepih za njihovo preprečevanje in obvladovanje (Uradni list RS, št. 16/99 in 58/17).
2. člen

Z dnem uveljavitve tega sklepa preneha veljati Sklep o uporabi ukrepov, ki jih določa Zakon o nalezljivih boleznih, pri epidemiji COVID-19 (Uradni list RS, št. 23/20).
3. člen

Vsi akti in ukrepi, ki jih je v času razglašene epidemije zaradi nalezljive bolezni COVID-19 sprejela vlada in do 1. 6. 2020 niso bili odpravljeni, veljajo še naprej do njihove spremembe ali preklica.
4. člen

Navodila in priporočila Nacionalnega inštituta za javno zdravje, ki jih posamični vladni akti ali ukrepi, sprejeti za zajezitev epidemije zaradi nalezljive bolezni COVID-19, navajajo kot pogoj za sprostitev oziroma opravljanje določene dejavnosti, ostajajo kot obvezna v veljavi še naprej do njihove spremembe ali preklica. Tako v veljavi ostajajo vsi predpisani higienski ukrepi, med drugim tudi obvezno nošenje zaščitnih mask, in sicer:
- v zaprtih javnih prostorih, kjer je medsebojna razdalja manjša od 1,5 metra,
- v javnih prevoznih sredstvih,
- pri osebah z respiratornimi obolenji,
- pri zaposlenih v zdravstvenih ustanovah glede na stopnjo izpostavljenosti,
- pri zaposlenih v vseh domovih za ostarele in vzgojno varstvenih zavodih za osebe s posebnimi potrebami,
- pri obiskovalcih zdravstvenih ustanov, domov za ostarele in vzgojno varstvenih zavodih za osebe s posebnimi potrebami.
5. člen

Ta sklep začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, uporablja pa se od 1. junija 2020.
Št. 00725-28/2020
Ljubljana, dne 29. maja 2020
EVA 2020-2711-0057
Vlada Republike Slovenije
Janez Janša
predsednik



Po domače povedano v vseh zaprtih javnih prostorih kot so trgovine, lokali,... je maska še vedno obvezna!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
ja, kreka sem ujela enkrat prejšnji teden, ko naj bi bile priporočene ne pa več obvezne. Ne spremljam več kaj dosti tega zadnje čase, končno imam druge stvari za početi.
je pa tudi tako, zaprti javni prostori, kjer je medsebojna razdalja manj kot 1,5m. se pravi, če pridem na 2m, lahko dam dol?

bistvo pa je, da je že zdaj zelo sproščeno. Lokali imajo koliko narazen mize? Maske v štacunah bodo obvezne le tam, kjer jih bo štacuna zahtevala in ko jih ena ne bo več, jih nobena ne bo. v deicmannu se je že prejšnji teden en prosto šetkal brez. kdo bo policaja špilal, če je vsem že vseeno in odveč? ukrepi po šolah vrtcih ipd - nemogoči. Pač ukrepi zaradi ukrepov samih, da se potem na nekoga drugega lahko s prstom kaže, karavana pa gre že sedaj po svoje dalje. social distancinga je trenutno v praksi konec.
 
Nazadnje urejeno: