Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
424
233
43
Ni čisto tako, poglej si še enkrat izjavo obeh ministrov v Dnevniku!

"V tem trenutku lahko v Hrvaško vstopajo vsi državljani Slovenije, ne le lastniki nepremičnin ali premičnin, ampak tudi tisti, ki imajo kakšen gospodarski interes. In turizem je gospodarska veja in s tem gospodarski interes," je dejal hrvaški notranji minister Davor Božinović.

sicer pa vemo govorijo eno delajo pa drugo
:bonk:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Gospodarski interes se izkaže Z REZERVACIJO nastanitve, točno tako kot je veljalo že včaraj.

Namesto, da lezemo v rit hrvatom, bi lahko začeli na severu oz. vztrajat, da se cela Evropa sprosti istočasno, ne pa da bodo Italijani kot najbolj okuženi, med prvimi, ki bodo potovali okoli.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
424
233
43
Poštovani,



ulazak u RH omogućit će se ako posjedujete i na ulasku u Republiku Hrvatsku predočite odgovarajuću dokumentaciju kojom dokazujete vlasništvo nad nekretninom.
my bad- tole je od mup-a od srede :zardelalter:
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
NIkjer ne pise kako velja za "tranzit". Kar nekaj ljudi je poslovno in osebno zainteresirano za avtomobilski transport v srbijo in mkd sedaj ko letalskega prometa ni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tranzit že sedaj laufa ob dokazilu, da greš v drugo državo. Kaj pa rabiš kot dokazilo? Verjetno povabilno pismo, ali dokazilo o bivališču,..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Islandci imajo svojo delujočo aplikacijo in jo uporablja cca 40% ljudi.
Zaenkrat se še ne ve kako bo to potekalo, ker recimo ne morejo te glih prisilit v trošenje "minut & podatkov". So pa včeraj mislim napisali, da bo test na okužbo v začetku brezplačen, kasneje pa naj bi zahtevali neko povračilo od turistov - ker bom tako rekoč na prvi ladji s turisti za tja, bomo očitno ginipigi. ;)

Kakor deluje EU, bo skupna aplikacija na voljo takoj po 25. valu bolezni.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Obvezna za turiste. Kaj pa domačine, je prostovoljno ali je pogojevana?
Poraba podatkov? Pri nas naj bi bila komunikacija med telefoni, nič navzven! Podatki laufajo, če tel. komunicira z 'zemljo'?
Greš s svojim AD ali rentaš? AD ali osebno?

p.s. V tem času odpiranja take novice - grem! na Islandijo - delujejo huje, kot prvi mesec korone. vsaj za mene :)
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Brez veze to kompliciranje na meji, kot da bi hrvati spet zanalašč drkali. Kolone na Jelšanih sploh ni bilo na slovenski strani, med obema mejama pa. Šlo je zelo počasi, 40 minut za tistih nekaj avtov, od tega se je za cca. 15 minut zakompliciralo pri tipu z BMW-jem pred mano, se je polcajka kar precej razpizdila preden ga je spustila naprej. V glavnem, rezervacija kampa je obvezna, popišejo te v nulo, na rezervaciji morajo biti navedene vse osebe, ki grejo s tabo, tudi telefonska. Zelo zamuden postopek.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Kje bi dobil kakšne informacije o tujih državah. Norveška in tiste do tja? Da sledim?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Lej mcgiver, kaj si piker. Lepo sem vprašal. Vedno sogovornika spoštujem, ker ne vem, koliko boljši je od mene.
Še veliko se moraš naučiti, kljub tvojim izkušnjam v življenju.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Žal je to edina prava pot, ker se dnevno spreminja in vsaka država ima COVID-19 stran z navodili. Uradno kot slovenski turist, razen na hrvaško z rezervacijo ne moreš nikamor! Lahko pa fejkaš potne naloge in povabila.

Tako, da komot stopiš korak nazaj in vdihneš.

Kar se pa Logarja tiče,... pa hja, žal on vodi naše "odpiranje" mej. No Šter ti bo dal bolj objektivno informacijo - jaz ga nimam srca poklicat zase.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lahko mi silimo z Balkana, ampak Balkan ne more iz nas:

Poštovani ......., mi vam nemamo u našem kampu rezervacije, ali napravite si sami na Wordu jednu rezervaciju pa je ispintajte. Dat ću vam podatke kampa: Kamp K....., ............

No, pol so poslali še to - skener je problem:

Ima mjesta koliko hoćete, sada sam se sjetio kako možemo riješiti rezervaciju ali trebam vaš broj mobitela i ako imate viber poslat ćemo vam je telefonom jer mogu je isprintati ali nemam skener da vam je pošaljem internetom. Lp.
 
  • Haha
Reactions: Car in cappy

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bom pa še to sem dal, ker dejansko spada med "dopuste". Se samo meni zdi, da res ne vedo kaj delajo in ko so dobili "korpico" od velike večine držav, so pa rekli, zdaj pa bomo tudi mi vas zajebavali?! :sprasujemse:

 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Lahko mi silimo z Balkana, ampak Balkan ne more iz nas:

Poštovani ......., mi vam nemamo u našem kampu rezervacije, ali napravite si sami na Wordu jednu rezervaciju pa je ispintajte. Dat ću vam podatke kampa: Kamp K....., ............

No, pol so poslali še to - skener je problem:

Ima mjesta koliko hoćete, sada sam se sjetio kako možemo riješiti rezervaciju ali trebam vaš broj mobitela i ako imate viber poslat ćemo vam je telefonom jer mogu je isprintati ali nemam skener da vam je pošaljem internetom. Lp.
Povej jim, da je na Google Playu aplikacij, ki iz fotke naredi sken, kolikor hočeš :D