Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Dokazal bom že kje smo bli, samo da mi vmes še kake obvezne karantene ne nafukajo...

Ko smo že pri tem, kakšna je predpisana kazen za kršenje karantene?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Dokazal bom že kje smo bli, samo da mi vmes še kake obvezne karantene ne nafukajo...

Ko smo že pri tem, kakšna je predpisana kazen za kršenje karantene?

zaenkrat se ne rabiš bat, če bo pa na rdečo prišla Madžarska, bodo pa prej povedali. Novice spremljaš, pa bo vse ok.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113

Če je kdo na vas prenesel turistični bon, vam predlagamo, da sprva unovčite prenesen bon, šele nato svojega," svetujejo pri Finančni upravi. Zakaj? "Ker prenesen bon lahko unovčite le v celoti pri enem ponudniku, svojega pa lahko tudi po delih."
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Folk, ne pozabite. Po novem moras ob vracilu v Slovenijo, na meji dokazati, da si bil na Hrvaskem.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.030
569
113
njet panik. smo glih z gazdarico vceri zvecer govorili nam bo izdala racun.

bom pa prvic v 35letih dopustovanja dobil nek papir ala racun, da sem placal apartma/kamp

"guzva" je pa tk kot vsako leto, se pravi je ni, distanco smo drzali ze vsa ta leta, v kaficu in eni izmed treh restavracij pa ni bilo guzve nobene.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Jaz ne bom imel nobenega računa, ker grem na našo nepremičnino. Upam, da jim bo print od EnterCroatia in/ali izpis iz zemljiške knjige zadosti.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Kaj pa tisti, ki bodo pri družini ali prijateljih? A boš moral dokazovat kako si povezan s stricem v petem kolenu in kje vse ima on nepremičnine?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
SLO in HR politika sta zajebali stvar.
Po odlicnih rezultatih debilni ukrepi.

HR bi morala zapreti meje za SR, MKD, BIH, prepovedati klube, razne đokovice in podobno.
SLO pa bi pustila ljudi na hrvasko obalo kjer se razpirsijo da ni cela drzava v slovneski obalni konzervi (kjer je paradoxno kompleks Metropol ZAPRT!??)

Ampak ko je treba vse financno preracunat kar pozabimo na ukrepe.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Ravno se bodo imeli policisti voljo in čas ukvarjati se s tem, kak papir ima nekdo, da je bil na Hrvaškem in da ima mogoče sorodnike v petem kolenu tam in jih ima tudi pravico obiskati ... Razen, če bo kaka bela stavka. V praksi za šalterom je malo drugače kot si zamisli nek politik in medicinski strokovnjak v LJ.
Pred enim tednom sem bil na Hrvaškem. Enter Croatia sem brez vezel tipkal, Hrvatu se ni ljubilo tega gledati. Nazaj pa je bil en tujec z makedonsko registrsko, ki ga je dal slovenski policist na stran, potem pa sta s kolegom brala zadnja navodila, če lahko vstopi ali ne in kak papir bi naj tujec imel.
Ve se, kaj so uradni dokumenti že vsaj kako stoletje za prehod meje. Drugo je bluzenje, ki ga policist na samem kraju nikakor ne more preveriti. Račun za nastanitev si lahko sprintam tudi doma ali kje po po poti, kjer je usluga printanja. Nič posebnega za današnji čas. Papir, ki je verodostojen kot wc papir.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Ta list iz enter croatia je res za crknit smešen. Pompozno ga najavijo, kao kako so oni urejena država z strogimi ukrepi, na meji pa ga živi bog ne povoha. Balkan totalni.
Še najbolj za crknit smešno je ,da se niti v sanjah ne zavedajo, kako si pospešeno kopljejo lastno jamo. Z akcijami kot so teniški turnir, zrče in podobno si pridobivajo veliko medijsko pozornost in rast okužb. Mediji to raztegnejo v melodramo, Jelko znori. Janez pred tv prestrašen. Hrvat dalje ne šljivi nikog, številke rastejo. Jelko popyzdi, hrvati so na žutem seznamu. Janez pred tvjem zvečer je že čisto gotof. In tako se pričnejo rezervacije kenslat. Še tisto malo kaj bi jih prišlo, jih ne bo. Jih poznam kar nekaj, ki so že odpovedali. Prišli bodo damo pašteta turisti na pavšal v kempe, od katerih nimajo nič zaslužka. Samo drek v morje in prazne piksne uniona. Pripeljanega iz Slovenije
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Car

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Prišli bodo damo pašteta turisti na pavšal v kempe, od katerih nimajo nič zaslužka. Samo drek v morje in prazne piksne uniona. Pripeljanega iz Slovenije
Prov zanimivo je tole. Da paštetkarji in metalci pločevink toliko pripomorejo da imajo hrvatki samo iz turizma več prihodka kot pa je visok rekorden celoten slovenski proračun. Pa še to za hrvatke to predstavlja tam okoli 27%.
Zdj si pa zamisli da bi metalci pločevink žrli kakšne specialitete in metali flaše to bi bilo za popizdt velik denarja...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Jaz sem se tudi ravno vrnil iz Hrvaške. Na meji za vstop čakal 10min za vstop pa 5min. Gledal ni nobeden nič v bistvu tako kot je vedno skoraj, ko grem čez mejo.:)
Plaža dokaj prazna. Za prejšnji vikend je bilo malo več ljudi. Večinoma naših pavšalistov. Po vikendu se je pa še dodatno spraznilo. Hoteli so še zaprti. No vsaj eden večji, ko smo lazili naokoli. Tudi v kampu so bili bari po večini zaprti še pred prejšnjim vikendom.
Sam sem pil vino in tudi steak pa ramsteak sem si privoščil. Pa orado. Da ne bo letos rekordna sezona na Hrvaškem. :evil: :aplauz:

Sem pa sedaj hotel še nekaj rezervirati na naši obali, ko imam še bone (poleg državnih) pa je do septembra vse zasedeno. Težko bo tole z distanco na našem morju. :)