Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jabe ko boš naslednjič pametovala - ne poslušaj Dr. Crack-a!

Na podlagi tretjega odstavka 8. člena Zakona o nalezljivih boleznih (Uradni list RS, št. 33/06 - uradno prečiščeno besedilo in 49/20 - ZIUZEOP) je Vlada Republike Slovenije sprejela
S K L E P
o uporabi ukrepov, ki jih določa Zakon o nalezljivih boleznih, pri nalezljivi bolezni COVID-19
1. člen


Pri nalezljivi bolezni COVID-19 se uporabijo ukrepi, ki jih Zakon o nalezljivih boleznih (Uradni list RS, št. 33/06 - uradno prečiščeno besedilo in 49/20 - ZIUZEOP) določa za kugo ali virusno hemoragično mrzlico po povzročiteljih iz 1. skupine nalezljivih bolezni iz 1. člena Pravilnika o prijavi nalezljivih bolezni in posebnih ukrepih za njihovo preprečevanje in obvladovanje (Uradni list RS, št. 16/99 in 58/17).
2. člen

Z dnem uveljavitve tega sklepa preneha veljati Sklep o uporabi ukrepov, ki jih določa Zakon o nalezljivih boleznih, pri epidemiji COVID-19 (Uradni list RS, št. 23/20).
3. člen

Vsi akti in ukrepi, ki jih je v času razglašene epidemije zaradi nalezljive bolezni COVID-19 sprejela vlada in do 1. 6. 2020 niso bili odpravljeni, veljajo še naprej do njihove spremembe ali preklica.
4. člen

Navodila in priporočila Nacionalnega inštituta za javno zdravje, ki jih posamični vladni akti ali ukrepi, sprejeti za zajezitev epidemije zaradi nalezljive bolezni COVID-19, navajajo kot pogoj za sprostitev oziroma opravljanje določene dejavnosti, ostajajo kot obvezna v veljavi še naprej do njihove spremembe ali preklica. Tako v veljavi ostajajo vsi predpisani higienski ukrepi, med drugim tudi obvezno nošenje zaščitnih mask, in sicer:
- v zaprtih javnih prostorih, kjer je medsebojna razdalja manjša od 1,5 metra,
- v javnih prevoznih sredstvih,
- pri osebah z respiratornimi obolenji,
- pri zaposlenih v zdravstvenih ustanovah glede na stopnjo izpostavljenosti,
- pri zaposlenih v vseh domovih za ostarele in vzgojno varstvenih zavodih za osebe s posebnimi potrebami,
- pri obiskovalcih zdravstvenih ustanov, domov za ostarele in vzgojno varstvenih zavodih za osebe s posebnimi potrebami.
5. člen

Ta sklep začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, uporablja pa se od 1. junija 2020.
Št. 00725-28/2020
Ljubljana, dne 29. maja 2020
EVA 2020-2711-0057
Vlada Republike Slovenije
Janez Janša
predsednik



Po domače povedano v vseh zaprtih javnih prostorih kot so trgovine, lokali,... je maska še vedno obvezna!
V trgovinah se lahko drži razdalja večja od 1,5m, zato maske niso več obvezne. Pri nas jih v petek, ko sem bil nazadnje v štacuni, ni nosila že kaka tretjina kupcev in tudi ne nekatere prodajalke. V ponedeljek bo takih gotovo še več.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
...Navodila in priporočila Nacionalnega inštituta za javno zdravje, ki jih posamični vladni akti ali ukrepi, sprejeti za zajezitev epidemije zaradi nalezljive bolezni COVID-19, navajajo kot pogoj za sprostitev oziroma opravljanje določene dejavnosti, ostajajo kot obvezna v veljavi še naprej do njihove spremembe ali preklica. Tako v veljavi ostajajo vsi predpisani higienski ukrepi, med drugim tudi obvezno nošenje zaščitnih mask, in sicer:...

Po domače povedano v vseh zaprtih javnih prostorih kot so trgovine, lokali,... je maska še vedno obvezna!
HVALA McGiver. Ne da sem paničar. Se ne znajdem in ne najdem vse te odredbe, odloke in ne vem kaj še!!!!!
Bi bilo zanimivo videti reakcijo tam gori, ko bi prebrali tole opozorilo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Še tole sem opazil (da nadaljujemo v stilu topic-a):
Hrvaški time sharing(?) na SLO obali?

TIME shearing B.jpg
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Po domače povedano v vseh zaprtih javnih prostorih kot so trgovine, lokali,... je maska še vedno obvezna!
Obvezna je v manjših trgovinah, kjer se kupci drenjajo med policami in ni mogoče zagotoviti razdalje >1,5 m, v večjih pa ne. Danes v Sparu niso imeli več niti dezinfekcijskega sredstva. Seveda pa lahko masko vsak nosi tudi doma, če se s tem počuti bolj varnega.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vidiš to je narobe s temi "priporočili" - vsak si jih tolmači po svoje. Teoretično je res možno v večjih centrih zagotavljati razdaljo, vendar kdo jo je dolžen zagotoviti? Folk se ti nabije na rame in ti diha za ovratnik, šlo mi je na k. že pred korono in gre mi še vedno.
Sem pa bil že prejšnji teden "ven vržen brez maske" iz ene trgovine (sploh nisem bil edini), kjer je bilo med nami 3+m razmaka, medtem ko smo v drugo mirno vstopali brez mask.

Ravnokar Gantar bluzi, ni potrebno v trgovinah ampak je pa dobro. :bonk:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
McGiver Ker vem, da (najbrž) v kratkem potuješ na sever in spremljaš tole "nahod" situacijo, me zanima, če lahko napopaš linke posameznih držav kje objavljajo zadnje stanje za prehod meje. Še vedno potiho upam na moj dopust v skandinaviji.
Glede na to, da sem minuli vikend videl po dolenjki polno D, I, CH avtomobilov, najbrž meje niso več problem. Nebi rad naredil 2000km, da mi nekdo na meji reče "no go". :(
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če so drugje taki kot pri nas, ko vse odpremo, čez tri dni pa spet vse zapremo, ti trenutna situacija ne bo kaj dosti pomagala. :jok:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Trenutno je največji problem Danska, Čez Avstrijo in Nemčijo greš v tranzitu.
Trenutno je danska policija, ki daje prave podatke izklopljena z neta www.politi.dk

Drugače pa čisto resno "travel + Covid-19 + država" v gugl in ti da vse kar rabiš.

Zaenkrat kaže da se bo večina omehčala 15.6. - recimo danci takrat napovedujejo odprtje meje z Nemčijo, Švedsko in Norveško - kaj to v praksi pomeni nimam pojma, ali lahko tudi drugi vstopamo iz teh držav v DK.

Glej 20. zjutraj lahko konkretno javim če in kje so nas ustavili. :oops1:

Najbolj "zabavne" pa so mi napovedi, da rabiš za vstop v državo potrdilo da nisi COVID pozitiven, ne starejše od 4 dni. Ja in kaj potem za pot nazaj?

PS: čez en teden jim začnem "gušit" po mailih. Ambasade, zunanja ministrstve, naša Mladika, policije,...

 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Vse bolj se mi zdi, da nismo samo mi kaotični, ampak tudi severnjaki. Danci so med prvimi začeli sproščat, samo zgleda, da jih meje ne zanimajo. Nekje sem prebral, da s Švedi še en lep čas ne bodo odprti. Najbolj me pa muči to, da lahko iz danes na jutri ena država zapre mejo, pol se pa pejt evakuacijske lete. Upam, da bo cargo avion, da lahko še kamper naložim. :)
Korona test za nazaj zna biti pa še "afterparty" potovanja.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Trenutno je največji problem Danska, Čez Avstrijo in Nemčijo greš v tranzitu.
Trenutno je danska policija, ki daje prave podatke izklopljena z neta www.politi.dk

Drugače pa čisto resno "travel + Covid-19 + država" v gugl in ti da vse kar rabiš.

Zaenkrat kaže da se bo večina omehčala 15.6. - recimo danci takrat napovedujejo odprtje meje z Nemčijo, Švedsko in Norveško - kaj to v praksi pomeni nimam pojma, ali lahko tudi drugi vstopamo iz teh držav v DK.

Glej 20. zjutraj lahko konkretno javim če in kje so nas ustavili. :oops1:

Najbolj "zabavne" pa so mi napovedi, da rabiš za vstop v državo potrdilo da nisi COVID pozitiven, ne starejše od 4 dni. Ja in kaj potem za pot nazaj?

PS: čez en teden jim začnem "gušit" po mailih. Ambasade, zunanja ministrstve, naša Mladika, policije,...


za pot nazaj pa v prvi drzavi kjer to rabijo gres v karanteno v kateri si uredis test in ko mas to, gres dalje :)

tak nekak sem jaz dobil obrazlozitev na dunajskem letaliscu
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Vse lepo in prav v teoriji. Kaj pa če "zanesljivi" test pokaže drug rezultat od pričakovanega? Potem imaš še ene počitnice v tisti državi. Lahko plačaš še enkrat, pa še enkrat... nazadnje zdaješ za teste......
Upam, da bo šlo v enem mesecu brez vsega skozi, drugače bo najbrž plan B.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.546
113
Ta vikend sem se šel malo domačega turista (sicer šel tja službeno, ampak je bilo nekaj časa za kaj pojest/popit/ogledat) po nekaj znanih slovenskih turističnih krajih. Stanje je resnično slabo. Ljudi praktično ni bilo nič, turistična ponudbo zelo okrnjena, ponudniki, ki so imeli odprto pa kot, da sanjajo neke druge čase. Cenovno niso spustili niti za cent, obračajo se obupno počasi, ker so lastniki poslali na delo minimalno ljudi, ponudijo ti pa 30% originalnega menija.

Skratka, na tak način bo tudi domači gost raje porabil denar drugje ali pa ga obdržal v denarnici. Človek bi od turizma sedaj pričakoval maksimum, torej ekstremna prijaznost, ponudba, dobre cene in s tem poizkus letos pridobiti slovenskega gosta, ki se bo oglasil večkrat in zapravil vsakič malo manj. Ker pač ne morejo računati na avtobus azijcev vsak dan, ki jih olupijo in ne vidijo nikoli več.

A očitno nismo vredni tega in smo še vedno bolj nebodigatreba, sanjajo pa o tistem avtobusu tujcev, ki jih kar ni in ni. In glede na njihove ideje o bonih, bi jim tudi to ukinil. Naj se potrudijo za domačega gosta.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Kaj pa ce ti danes pade cigl na glavo pa si hin?

kake mate eni.
Tebi je očitno že, saj ne dojameš bistva.
Potoval bi skozi Švedsko, se tam tudi zadržal nekaj časa in z veliko verjetnostjo bi lahko staknil "korona prehlad". Tega me sploh ni strah, bolj se gre za komplikacije ob vračanju.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Tebi je očitno že, saj ne dojameš bistva.
Potoval bi skozi Švedsko, se tam tudi zadržal nekaj časa in z veliko verjetnostjo bi lahko staknil "korona prehlad". Tega me sploh ni strah, bolj se gre za komplikacije ob vračanju.

bistvo je da pac ce gres, sprejmes to tveganje.
Al kaj bi zdaj ti rad?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Vidiš to je narobe s temi "priporočili" - vsak si jih tolmači po svoje. Teoretično je res možno v večjih centrih zagotavljati razdaljo, vendar kdo jo je dolžen zagotoviti? Folk se ti nabije na rame in ti diha za ovratnik, šlo mi je na k. že pred korono in gre mi še vedno.
Sem pa bil že prejšnji teden "ven vržen brez maske" iz ene trgovine (sploh nisem bil edini), kjer je bilo med nami 3+m razmaka, medtem ko smo v drugo mirno vstopali brez mask.

Ravnokar Gantar bluzi, ni potrebno v trgovinah ampak je pa dobro. :bonk:
Zmenjo se nej butli. Ne pa da Krek bluzi nekaj, res je pa nekaj povsem drugega. Pa me maska ne mot, sam bluzenje pa zelo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Trenutno je največji problem Danska, Čez Avstrijo in Nemčijo greš v tranzitu.
.....
Glej 20. zjutraj lahko konkretno javim če in kje so nas ustavili. :oops1:
...
PS: čez en teden jim začnem "gušit" po mailih. Ambasade, zunanja ministrstve, naša Mladika, policije,...

Orješ ledino mnogim :) kam greš?