Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Seveda bi šli kot družina dol, torej 4 člani - 400 eur?
A ni tako, da potem rabiš še test za nazaj (nekaj je z urami pogojeno, se mi zdi?), še 400 EUR, s tem da niti ne vem do kam se bi moral voziti na HR da bi prišel na ta test?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Seveda bi šli kot družina dol, torej 4 člani - 400 eur?
A ni tako, da potem rabiš še test za nazaj (nekaj je z urami pogojeno, se mi zdi?), še 400 EUR, s tem da niti ne vem do kam se bi moral voziti na HR da bi prišel na ta test?

Trenutno... Jutri, vprašanje, kaj si bodo zmislili...
Marca bo lahko xxxxx, aprila yyyyy, maja qqqqq...
Poleti - še bog ne ve...
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Pri enih je potem še ta opcija, ali gredo vsi ali nobeden (cela familija), potem rabiš za vstop v tujo državo test in potem za vrnitev.
Saj imam alter plačo, ampak 800 € je kar drag špas.
Čist tako, na zoomu je en iz šole izjavil, da gredo čez vikend v Bosno smučat in babico obiskat.
Kako je to z Bosno uradno (ne spremljam, ker me druge države zanimajo)?
In kako se to v praksi dogaja? Dejansko ljudje hodijo v karanteno, se ponarejajo testi?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pri enih je potem še ta opcija, ali gredo vsi ali nobeden (cela familija), potem rabiš za vstop v tujo državo test in potem za vrnitev.
Saj imam alter plačo, ampak 800 € je kar drag špas.
Čist tako, na zoomu je en iz šole izjavil, da gredo čez vikend v Bosno smučat in babico obiskat.
Kako je to z Bosno uradno (ne spremljam, ker me druge države zanimajo)?
In kako se to v praksi dogaja? Dejansko ljudje hodijo v karanteno, se ponarejajo testi?

Azra ti pove vse, glede na tvoje pisanje - tvoj zadnji stavek...


Ker si vprašal, ko zadnji...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Seveda bi šli kot družina dol, torej 4 člani - 400 eur?
A ni tako, da potem rabiš še test za nazaj (nekaj je z urami pogojeno, se mi zdi?), še 400 EUR, s tem da niti ne vem do kam se bi moral voziti na HR da bi prišel na ta test?
Za nazaj je ok hitri test, je verjetno cenejsi. Sem bral, da jih delajo na Rijeki, bi mi bilo pa bolje v Crikvenici, ker mi je manj s poti.

Kot vidim, delajo v obeh mestih PCR teste, ne vem pa, kako je s hitrimi testi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Sam tu piše da te samo Hrvati not spustijo. Za vrnitev ni izjem oziroma te lahko čaka kazen če nisi ravno v obmejni občini doma.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Regije da, meje ne
Cez drzavno mejo lahko gres, vendar moras ob povratku imeti hitri test ali PCR test ali pa gres v karanteno in po 5 dneh lahko opravljas hitri test.
Ne vem pa, zakaj ga ne mores takoj ob povratku domov.

Kot da je kaj razlike, ce ga naredis 1 uro pred mejo na Rijeki ali pa 1 uro za mejo, v svojem kraju.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Ma v glavem milijon čejev in pogojev da greš 150km od doma. Pa seveda ne pozabit na birokracijo, taprve napisati še izjavo za prehod občine, izpolniti izjavo za prehod meje, najbolje potem še napisati izjavo za prehod občin za vračanje ker je drug datum, pa seveda se prej še testirati, ma da te že vse mine
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
vem, sem pa po svoje jezen, ker če imaš pa 30km bližje nepremičnino, torej v slo, pa ni nobene panike, minimalno komplikacij
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Hja, jaz bom sel. Cim prej.

Samo se pozanimat se moram, kje najblizje na poti delajo hitre teste. V Novalji, mestu Pagu, Crikvenici, Rijeki?