Corona in odpovedi:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mnenje organizacije, ki bi morala zastopat potrošnike, pa je že dolga leta s svojo dosmrtno predsednico sama sebi namen.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Če si lahko malo izposodim temo, da ne odpiram nove...

Kaksno mislite da bo poletje glede na situacijo? Se bo dalo it kam na dopust? Rezervirano imam pri sosedih v sredini junija in ne vem kaj naredit. Boste vi odpovedovali rezervacije?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.059
788
113
V sredini junija, mislim, da nas bodo spustili čez meje občin in držav, drugače lahko hrvatija kar zapre - državo. Zna pa biti, da bomo potrebovali kakšna potrdila o zdravju.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kako pa boš potrdilo dobil, če se "zdravih" ne sme testirat - tudi za plačilo ne.

Jaz imam za sredi junija, od decembra, že trajekt plačan, pa trenutno še čakam z ukrepanjem. Na novo sedaj nebi nič delal.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.059
788
113
Na novo jaz tudi ne bi. Bom vesel, če bom lahko otroke peljal malo na morje septembra.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Tudi sam bi najraje prestavil na september. Do sredine aprila lahko brezplačno odpovem tako da še malo počakam. Drugače mislim da bodo hrvati probal izpeljat sezono kot je treba. Drugace bodo imel večji problem kot je corona.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.059
788
113
To je že dejstvo, s turizmom je konec, vsaj za to leto in še kasneje bo na nižjem nivoju.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Ne vem kako bo z agencijami z vračilom denarja pri pavšalnih počitnicah, ce ne bodo mogle izvesti obljubljenega zaradi stanja (višje sile).
Verjetno jih bo slo kar nekaj v stečaj in potem lahko pozabimo na vračilo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.059
788
113
Na to vižo se je začela tema. Za povrh vsega sem imel zavarovano karto. Zdaj imam pa voucher. Za tazadno obrisat.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Meni se zdi da se zna zgodit kakšen ukrepi reševanja turističnih kapacitet ki bo povezan z vašimi težavami. Skratka vlada bo dala ven megazakon o turizmu po katerem 3 leta noben slovenec ne bo smel potovat na tuje brez posebnega dovoljenja, že plačane aranžmaje v tujini pa bo mogoče pretopit v lokalne turistične pakete. Skratka če si dal sedaj 3k eur za neko potovanje v tujini boš dobil 3k eur bonitete in boš lahko šel dva dni v kempinski gledat greznico od slovenske obale ali pa 100x gledat postojnsko jamo.
 
  • Haha
Reactions: bizi in McGiver

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Jaz bi moral leteti z TAP iz Dunaja v Lizbono konec meseca. Let so odpovedali in mi ponujajo vaučer, ki pa ga ne želim trenutno ( no, vsaj za enkrat ne). TAP je ena najbolj neodzivnih letalskih družb, kar jih poznam do sedaj. Po telefonu jih ne prekličeš. pa če visiš na njem 24 ur na dan, preko FB ne odgovarjajo, e-pošte nimajo navedene samo neke online obrazce, ki ne vem komu so namenjeni, ker mi po 14 dneh še niso odgovorili na nobeno vprašanje. Sem jim pa preko online obrazca poslal sledeči text, ki mi ga je posredoval kolega, ki je imel iste probleme z Alitalio in je pri dot ičnem delovalo.....(če bo tudi pri meni pa pojma nimam :))

Če kdo misli, da lahko spodnje uporabi....u welcome ;)

Honoured Sirs, I regret that you had to cancel our flight. I understand that the current virus is affecting the Company's economic situation, however I hope that the Company understands that I have, as a European citizen, a protection with a full set of passenger rights, whether I travel by air, rail, bus and coach or ship. With keeping this in mind, I am kindly reminding you on the Commission Notice "Interpretative Guidelines on EU passenger rights regulations in the context of the developing situation with Covid-19 (C(2020) 1830 final", adopted by the European Commission in Brussels, on 18.3.2020, which gives me the right for a full refund by: citating: "(2..1) Reimbursement of the ticket price or a rerouting at a later stage "at the passenger's convenience" might therefore be preferable for the passenger"... "If the carrier proposes a voucher, this offer cannot affect the passenger's right to opt for the reimbursement instead". In line with Article 5 of the Regulation (EC) No 261/2004, I have a full right for a refund if my flight is cancelled, which I sorely hope You will approve and give me my return ...........for the cancelled flight, since I do not want to use other alternative options, proposed by Customers¿ Services, My Attorney or any other. I truly hope that You will approve my refund. With kind regards
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Jaz bi moral leteti z TAP iz Dunaja v Lizbono konec meseca. Let so odpovedali in mi ponujajo vaučer, ki pa ga ne želim trenutno ( no, vsaj za enkrat ne). TAP je ena najbolj neodzivnih letalskih družb, kar jih poznam do sedaj. Po telefonu jih ne prekličeš. pa če visiš na njem 24 ur na dan, preko FB ne odgovarjajo, e-pošte nimajo navedene samo neke online obrazce, ki ne vem komu so namenjeni, ker mi po 14 dneh še niso odgovorili na nobeno vprašanje. Sem jim pa preko online obrazca poslal sledeči text, ki mi ga je posredoval kolega, ki je imel iste probleme z Alitalio in je pri dot ičnem delovalo.....(če bo tudi pri meni pa pojma nimam :))

Če kdo misli, da lahko spodnje uporabi....u welcome ;)


Good luck.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Vprašanje je, če sploh imajo dosti casha za vračilo vseh kart. Situacija ni običajna, pravila tudi ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Ksz

Evo od 12.3 ko sem dal zahtevek za refund ni besede od Emiratov, zato sem sprozil postopek na zavarovalnico, kjer so mi napisali:

V tem primeru vas prosimo še za pisno in podpisano izjavo, da v kolikor prejmete povračilo s strani letalske družbe, boste ta isti znesek povrnili na račun podjetja Assistance Coris d.o.o. V zavarovalništvu namreč velja splošno načelo prepovedi obogatitve.

Ima kdo izkusnjo koliko casa traja preden izplaca Coris?
Kaj ce mi dajo Emirati voucher cez en mesec? Moram vrniti nakazan znesek korisu, ceprav nocem voucherja?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Emirati so sestri že ponudili voucher, ki je veljaven 12 mesecev od nakupa letalskih kart... karte je pa kupila pol leta nazaj... tako da ji efektivno ponujajo voucher, ki je veljaven samo pol leta. Rahlo nategujejo.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Kaj?! Pa ti niso normalni. Jaz sicer še čakam na razplet, ker imam "let" šele proti koncu meseca, pa niti se ne odzivajo na moja vprašanja. Kam ste jih pa kontaktirali? Nekje sem bral, da so ljudje pri njih dobili voucherje z veljavnostjo do konca leta 2022 ... ampak da zadeva velja 12 mesecev od nakupa letalskih kart je pa nateg prve klase.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ksz

Evo od 12.3 ko sem dal zahtevek za refund ni besede od Emiratov, zato sem sprozil postopek na zavarovalnico, kjer so mi napisali:

V tem primeru vas prosimo še za pisno in podpisano izjavo, da v kolikor prejmete povračilo s strani letalske družbe, boste ta isti znesek povrnili na račun podjetja Assistance Coris d.o.o. V zavarovalništvu namreč velja splošno načelo prepovedi obogatitve.

Ima kdo izkusnjo koliko casa traja preden izplaca Coris?
Kaj ce mi dajo Emirati voucher cez en mesec? Moram vrniti nakazan znesek korisu, ceprav nocem voucherja?

Coris mi je vrnil 30 dni od zahteve. Kako je sedaj, ko je virus, ne vem. Verjetno lahko traja...

Poštena varianta:
- daš izjavo zavarovalnici, ko in če kaj pride od Emiratov, jim napišeš, da je vse že urejeno preko zavarovalnice...
Nepoštena varianta:
- daš izjavo zavarovalnici, prejmeš denar od njih, ko in če dobiš kaj od Emiratov, to zamolčiš zavarovalnici...

Odločiš se sam...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kaj?! Pa ti niso normalni. Jaz sicer še čakam na razplet, ker imam "let" šele proti koncu meseca, pa niti se ne odzivajo na moja vprašanja. Kam ste jih pa kontaktirali? Nekje sem bral, da so ljudje pri njih dobili voucherje z veljavnostjo do konca leta 2022 ... ampak da zadeva velja 12 mesecev od nakupa letalskih kart je pa nateg prve klase.

Si dal tu?: