Čisti alkohol

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Zmanjkalo mi ga je. Ga imam zgolj(!) za razkuževanje ali mini čiščenje površin.
Tole sem imel.
1660393271972.png


Sem malo brskal, in se pojavi - od nekje - ALKOHOL ETILNI DENATURIRAN 96% 1L - DENATURIRANI ŠPIRIT. Sveda, razmerje v ceni je 1:3. Tale na sliki - moj stari- je 3x dražji.
Kje in kakšna je razlika, če ga rabim sam za dobro razkuževanje?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Zmanjkalo mi ga je. Ga imam zgolj(!) za razkuževanje ali mini čiščenje površin.
Tole sem imel.
Poglej priponko 58527

Sem malo brskal, in se pojavi - od nekje - ALKOHOL ETILNI DENATURIRAN 96% 1L - DENATURIRANI ŠPIRIT. Sveda, razmerje v ceni je 1:3. Tale na sliki - moj stari- je 3x dražji.
Kje in kakšna je razlika, če ga rabim sam za dobro razkuževanje?
Denaturiran alkohol vsebuje nekaj procentov metanola, ravno zato, da se ne bi uporabljal za pitje. Čisti alkohol pa je podvržen čisto drugim dajatvam, zato je trikrat dražji. Za razkuževanje je pa denaturiran čisto v redu.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dana ima industrijsko trgovino na Mirni. Jaz to tam kupujem.

- Ker piše zraven "denaturiran", se ni za bati da bi kdo kaj preveč copral z njim :fredi:. Ker, če bi pa rad copral z njim, moraš pa iskati p.a. kvaliteto.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Zmanjkalo mi ga je. Ga imam zgolj(!) za razkuževanje ali mini čiščenje površin.
Tole sem imel.
Poglej priponko 58527

Sem malo brskal, in se pojavi - od nekje - ALKOHOL ETILNI DENATURIRAN 96% 1L - DENATURIRANI ŠPIRIT. Sveda, razmerje v ceni je 1:3. Tale na sliki - moj stari- je 3x dražji.
Kje in kakšna je razlika, če ga rabim sam za dobro razkuževanje?
Isto v drugačnemu pakiranju:

etilni-denaturirani-96_-1-l---denaturirani-spirit-961873.jpg
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Kaj je razlika med ?
IZOPROPIL ALKOHOL 1L

in prej omenjeni

CHEMCOLOR ALKOHOL ETILNI DENATURIRAN 96% 1L - DENATURIRANI ŠPIRIT
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Kaj je razlika med ?
IZOPROPIL ALKOHOL 1L

in prej omenjeni

CHEMCOLOR ALKOHOL ETILNI DENATURIRAN 96% 1L - DENATURIRANI ŠPIRIT
izopropil je C3H7OH

Etilni pa C2H5OH
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ki se mora starat da je piten. Ker ko destiliraš vino gre v destilat tudi žveplo. Sicer verjamem da imajo francozi kakšne boljše kotle, ampak po drugi destilaciji je še vedno prisoten vonj žvepla. Alkohol pa naj nebi luftal...da bi izločil žveplo. Tako da ga staraš ...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Mi ga šibamo prek lufta , to je da se čimvečkrat pretoč z visokega tako da vsakič zgubi del žvepla. Samo še vedno ostane.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
...ja saj, bizl, teoretično vse ve, kaj pa dodaš vinu, da izničiš žveplo pri destilaciji pa je zanj high level, razen če bo na brzino na guglu našel...
Poslušaj majster, za pridobivanje vinjakov in konjakov se uporabi vino, ki ni žveplano. In to spada v splošno izobrazbo, ki je pri tebi očitno pomanjkljiva. Destilacija vina, ki vsebuje žveplo, se pa uporablja zato, da vina, ki ga ne moreš prodati, ni potrebno zliti v kanal. Produkt je tehnični alkohol, pri katerem ni pomembno, če vsebuje še nekaj žvepla ali drugih spojin in ni primeren za uživanje.
Čisti alkohol za katerega sprašuje odpiralec teme, se pa pridobiva čisto na drug način, ki te verjetno ne zanima. Da ga pa ne bi ljudje malo razredčili in požrli, se mu pa primeša nekaj metanola, da postane strupen za uživanje in se to imenuje denaturiran alkohol ali špirit.