Čiščenje zobk pri otrocih

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Ena znanka mi je dejala da so v šoli dobili nekakšen kolendarček za umivanje zob pri otrocih.
Na njem sta za vsak dan bolhica in pikapolonica,ki jih otrok pobarva če si umije zobe.
Torej če si umije zobke pobarva pikapolnico, če ne pa bolhico.(za vsak dan sta po dve za zjutraj in večer)
Ker se mi zdi, da bi to lahko bil dober način motivacije, me zanima a je kdo to že kje videl,kje bi se dalo dobit ali pa na netu potegnit dol in sprintat.
Sam sem se na podoben način odvadil kajenja, ter tudi shujšal
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kako, a si barval pikapolonice in bolhice med hujšanjem :)?
pri nas doma kr mi zobke otrokom peremo, kdaj pa kdaj pa pustimo, da jih sami. stara sta 4 in 2 leti.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
hm, kako si preko rizbic uspel nehati kaditi pa tudi mene zanima?
smile-1.gif

Drugače pa, saj ni panike. Iz googla si poiški poljubne slikce, jih nameči v tabelo in naj otroci veliko barvajo, če jim bo to lavfalo.
Mi zaenkrat brez pripomočkov še umivamo (2 leti). Pač ji lahko razloživa, kaj vse ji bodo črvički na zobkih naredili, če ne bomo pridno umivali in ima v trenutku odprta usta
smile-1.gif
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Pakul nisem uporabljal risbic,ampak kolendar.Na njem sem vsak večer preden sem šel spat naredil križ prek čez dan ki sem ga preživel čez dan.Mi je nekak voljo dajalo, da skoz dan nisem prižgal cigareta.Leto dni sem vsak večer naredil križec potem sem prenehal.
Sedaj že 8 let ne kadi.(prej 2 škatlici dnevno, kadil 14 let)
Saj si moja mala tudi umiva,ampak bi jo rad motiviral, da bi si z veseljem zjutraj in zvečer oprala zobeke.In taki način je lahko dobra motivacija.Ji poveš če boš imela vse pikapolonice pobarvane dobiš to pa to
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Tudi mene zanima kak mularijo motivirat. Večni problemi. Jaz jo (4.leta) motiviram tako, da tekmujeva iz dnevne sobe do kopalnice. Seveda vedno zmaga. Zjutraj tega seveda ne izvajava..
smile-1.gif


bajduvej, gonilnik, ta o barvanju je dobra. Če dobiš kje oz kaj podobnega, se priporočam.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
tukaj ni motivacije...zobe je treba umiti in pika.


potem se lahko barva in riše kar želi.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
tukaj ni motivacije...zobe je treba umiti in pika.


potem se lahko barva in riše kar želi.

še odraslim je težko to dopovedat, pol pa probaj otrokom
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Če starš otroku nekaj reče ta mora to narest, drugo je če mu ti kot zobar tam nekaj nakladaš.... ni čudno da v trgovinah tolk otrok na tleh leži.... hehehe
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
.... ni čudno da v trgovinah tolk otrok na tleh leži.... hehehe

Ta del imam pa jaz naštudiran
evil.gif
...jaz jima rečem za vsako stvar, da jima bomo kupili...AMPAK za rojstni dan. Tako da samo 'ja' govorim...oni pa navdušeno skačeta po trgovini in kažeta igrače, če pridejo tudi one v izbor...seveda da pridejo (za rojstni dan)!

Ko pa pride roj. dan pa kupiš kako malenkost
wink-1.gif
. (in gremo vsi navdušeni iz trgovine..jaz, ker imam mir in nič ne kupim, pa oni dve, ker sta pokazali celo štacuno, da bi jo imeli oz. jo bosta imeli za roj. dan).
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Hehe jaz imam pa prakso da vedno ko sva v trgovini eno stvar kupiva - ponavadi se odloči za kakšne čigumije
smile-1.gif

ali pa Kinder jajčko (čokolado seveda jaz pojem)
cool-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik sole pravi:
Kinder jajčko
"jajčko"
jezen.gif

Drugače pa naši otroci nimajo težav z umivanjem zob. Zjutraj in zvečer je samo po sebi umevno, da se s ščetko sprehodijo po ustih. Seveda pa jima starša dajeva lep zgled.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
.... ni čudno da v trgovinah tolk otrok na tleh leži.... hehehe

Ta del imam pa jaz naštudiran
evil.gif
...jaz jima rečem za vsako stvar, da jima bomo kupili...AMPAK za rojstni dan. Tako da samo 'ja' govorim...oni pa navdušeno skačeta po trgovini in kažeta igrače, če pridejo tudi one v izbor...seveda da pridejo (za rojstni dan)!

Ko pa pride roj. dan pa kupiš kako malenkost
wink-1.gif
. (in gremo vsi navdušeni iz trgovine..jaz, ker imam mir in nič ne kupim, pa oni dve, ker sta pokazali celo štacuno, da bi jo imeli oz. jo bosta imeli za roj. dan).
grin1.gif
Dobra fora.
 

PumaAngel

Pripravnik
2. nov 2011
287
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
.... ni čudno da v trgovinah tolk otrok na tleh leži.... hehehe

Ta del imam pa jaz naštudiran
evil.gif
...jaz jima rečem za vsako stvar, da jima bomo kupili...AMPAK za rojstni dan. Tako da samo 'ja' govorim...oni pa navdušeno skačeta po trgovini in kažeta igrače, če pridejo tudi one v izbor...seveda da pridejo (za rojstni dan)!

Ko pa pride roj. dan pa kupiš kako malenkost
wink-1.gif
. (in gremo vsi navdušeni iz trgovine..jaz, ker imam mir in nič ne kupim, pa oni dve, ker sta pokazali celo štacuno, da bi jo imeli oz. jo bosta imeli za roj. dan).

Ta metoda morda nekaj časa deluje, dokler otroci ne ugotovijo, da jih starši ''za nos vlečejo'', saj niso neumni, ampak odrasli se včasih obnašajo ravno tako kot da so! Otrok se mora tudi v trgovini naučiti kaj pomeni beseda NE - ne dragica/dragec tega NE MOREŠ imeti. Če mu lepo razložiš, razume. morda ne prvič, ampak s časoma razume. Ve, da se ne hecaš z njim in da ne manipuliraš z njim. In če se začnejo kujati starš vztraja pri svojem, tako da otrok sprejme, da ne bo popustil, da si je na jasnem, da se nanj lahko zanese, da je ''mož/žena beseda''. Enostavno sprejme, da vsega kar si zaželi včasih ne more imeti.

Če pa otroku nekaj obljubljaš enkrat za prihodnost, tega pa ne izpolniš...samo zato, da imaš mir tisti trenutek, si bo on to zapomnil, če ne zavestno, pa podzavestno in te stvari vedno udarijo na plano. One way or another.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Citat:
Uporabnik PumaAngel pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
.... ni čudno da v trgovinah tolk otrok na tleh leži.... hehehe

Ta del imam pa jaz naštudiran
evil.gif
...jaz jima rečem za vsako stvar, da jima bomo kupili...AMPAK za rojstni dan. Tako da samo 'ja' govorim...oni pa navdušeno skačeta po trgovini in kažeta igrače, če pridejo tudi one v izbor...seveda da pridejo (za rojstni dan)!

Ko pa pride roj. dan pa kupiš kako malenkost
wink-1.gif
. (in gremo vsi navdušeni iz trgovine..jaz, ker imam mir in nič ne kupim, pa oni dve, ker sta pokazali celo štacuno, da bi jo imeli oz. jo bosta imeli za roj. dan).

Ta metoda morda nekaj časa deluje, dokler otroci ne ugotovijo, da jih starši ''za nos vlečejo'', saj niso neumni, ampak odrasli se včasih obnašajo ravno tako kot da so! Otrok se mora tudi v trgovini naučiti kaj pomeni beseda NE - ne dragica/dragec tega NE MOREŠ imeti. Če mu lepo razložiš, razume. morda ne prvič, ampak s časoma razume. Ve, da se ne hecaš z njim in da ne manipuliraš z njim. In če se začnejo kujati starš vztraja pri svojem, tako da otrok sprejme, da ne bo popustil, da si je na jasnem, da se nanj lahko zanese, da je ''mož/žena beseda''. Enostavno sprejme, da vsega kar si zaželi včasih ne more imeti.

Če pa otroku nekaj obljubljaš enkrat za prihodnost, tega pa ne izpolniš...samo zato, da imaš mir tisti trenutek, si bo on to zapomnil, če ne zavestno, pa podzavestno in te stvari vedno udarijo na plano. One way or another.
Se strinjam!
467716-post_slo.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
Citat:
Uporabnik PumaAngel pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
.... ni čudno da v trgovinah tolk otrok na tleh leži.... hehehe

Ta del imam pa jaz naštudiran
evil.gif
...jaz jima rečem za vsako stvar, da jima bomo kupili...AMPAK za rojstni dan. Tako da samo 'ja' govorim...oni pa navdušeno skačeta po trgovini in kažeta igrače, če pridejo tudi one v izbor...seveda da pridejo (za rojstni dan)!

Ko pa pride roj. dan pa kupiš kako malenkost
wink-1.gif
. (in gremo vsi navdušeni iz trgovine..jaz, ker imam mir in nič ne kupim, pa oni dve, ker sta pokazali celo štacuno, da bi jo imeli oz. jo bosta imeli za roj. dan).

Ta metoda morda nekaj časa deluje, dokler otroci ne ugotovijo, da jih starši ''za nos vlečejo'', saj niso neumni, ampak odrasli se včasih obnašajo ravno tako kot da so! Otrok se mora tudi v trgovini naučiti kaj pomeni beseda NE - ne dragica/dragec tega NE MOREŠ imeti. Če mu lepo razložiš, razume. morda ne prvič, ampak s časoma razume. Ve, da se ne hecaš z njim in da ne manipuliraš z njim. In če se začnejo kujati starš vztraja pri svojem, tako da otrok sprejme, da ne bo popustil, da si je na jasnem, da se nanj lahko zanese, da je ''mož/žena beseda''. Enostavno sprejme, da vsega kar si zaželi včasih ne more imeti.

Če pa otroku nekaj obljubljaš enkrat za prihodnost, tega pa ne izpolniš...samo zato, da imaš mir tisti trenutek, si bo on to zapomnil, če ne zavestno, pa podzavestno in te stvari vedno udarijo na plano. One way or another.
Se strinjam!
467716-post_slo.gif

467716-post_slo.gif


Kar se tiče zob. Nimamo problemov. Zobe je potrebno enostavno umiti. Lepo sva ji razložila, da bodo črvi po zobkih in da jih je treba čistiti, drugače bo zob bolel. Tako da vsa navduševa vedno "kaže s prstom po ustih" v katerih delih še nisem "črvov" odstranil. Če ima slučajno slab dan in se ji nekako ne da (recimo da pride do tega enkrat na dva tedna) se pa malce upira, da to pa ona danes nebi ampak izhoda oz. popuščanja ni. V glavnem z otrokom je dobro biti iskren in nepopustljiv. Tudi samo podkupovanje je meni osebno živa bedarija. Princip, če boš pridna dobiš kinder jajčka, če si greva zobke umit, boš še risanko gledala in podobno..nekatere stvari so pač potrebne in za to ne rabimo nagrajevati otrok. Vsaj tak princip razmišljanja imava midva z ženo. Kam bi prišli, če bi za vsak otrokov korak morali podeliti neko vrste "nagrade/darilo".
rolleyes-1.gif