Čiščenje avta in vzdrževanje stanja

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Imam nadstrešek in pod njem bo kmalu parkiran oldtimer. Ker se bo vozil večinoma čez vikend in občasno čez teden, to pomeni, da se želim usesti v spucan avto in ne v zaprašenega in posranega od ptičev. Prav tako nimam želje pred vsako vožnjo zabiti uro za čiščenje.

Možnosti garaže nimam, tako, da gledam različne ponjave s katerimi bi ga lahko pokril, hkrati pa ponjava ne bo škodovala avtu (tu mislim predvsem lak in pleh). Zaenkrat mi je zanimiv Tyvek material, ki naj bi dihal in bil tako najboljši med ponjavami. Primarno naj bi ščitil pred prahom in podobnim, ne potrebujem zaščite za točo ali dež, saj bo zadeva pod nadstreškom. Torej kaj bi priporočali?

Drugo, kar me zanima je pa dejansko čiščenje avtomobila. S čim in kako čistiti zunanjost kot tudi notranjost, da ne prihaja do nepotrebnih poškodb? Priporočate kakšne posebne produkte, znamko, način dela?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ustrezen tyvek moraš uzeti, pač tistega za avto ponjave, top cover ali kaj je.

Če boš vzel gradebenga al neki, bo hitro razpadel na soncu.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
kolega je imel enga mlo jačega športaka

imel ga je pokritega z kašmirjevo prevleko

samo prevleka jurja plus

priporočam
grims-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Pokrivalo po moje čim lažje...ker če ni teže ni velike verjetnosti po praskah.

Spet...z vidika pleha...da je povoskan (ali kako drugače zašlčiten) kar mu da gladkost..in se umazanija teže prime oz. gre prej in laže dol.

Za 'dnevno uporabo'..torej da si vazmeš 5 minut pred vožnjo za super izgled...nabavi Quick Wax oz. Quick Detalier v spreju...ter dobro mirko krpico (priporočam od wurtha).

Sam imam Angel Wax QED in Autofinesse Finale.
http://www.operi-avto.si/quick-detailerji/1426-angelwax-qed-detail-spray-500ml.html

Oboje se v redu obnese.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
najprej avto spoliraš
zaščitiš
potem pa ga pereš s šapmonom, ki se ga nanaša s šrpicanjem
avto spereš
posuši ga pa s pihanjem (pa ne z usti
wink-1.gif
)
tako se ga sploh fizično ne dotakneš in ni skrbi za praske
wink-1.gif