Čipanje avta - priporočila

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.803
113
Zdravilo za to je dodaten feder na gas pedal ali zrak loputo :zardelalter: ... nekaj podobnega sem si jest uredil, da imam "feeling duplega karburatorja" pod desno nogo, ker imam tudi sam pretežko nogo ... DIY modifikacija na moji ragi ... če treba pa stisnem do amena ... (NNNP) ... Lahko bi poslužila tudi Vileda kuhinjska gobica za pod pedal :zmaga: ... mater se ne znajdete :norec:
------------------------------------
" ... Err. - System Overload - ReBoot Matrix - 3-2-1 ..." :jezen:

Jaz mam zdaj taj avto da moram dat gas do daske, da se sploh premakne :p (prva in druga) pol pa v poljubni prestavi naprej ( itak ni odziva :valjamse: ).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...Druga varianta pa je cegu. Tut ne gre pedala do deske...
Gre gre, če ga daš NA pedal ... YUgo 45 ali Spaček 400ccm "Cruise Control" od Razdrtega do Vrhnike- v starih "dobrih" časih :valjamse: ... samo si brzine expresno šaltal :evil: .. iščejo se dodatne zaloge BiloBil-a ...
HomerBrain.jpg


YTs-Winston S Churchill-We Shall Fight on the Beaches

#waroncorona #stayathome #shutup etc ... #nemojdapljuješponogostupu :zardelalter: .. #neljubirukupopu ...:bonk: ...
------------------------------------
" ... Err. - System Overload - ReBoot Matrix - 3-2-1 ..." :jezen:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.306
3.412
113
No luknja v batu pač nima povezave z voznikom.
Ali ke modifikacija totalno mimo in je zmes prevroča, kaj je najverjetneje.
Prišlo do okvare komponent, kar bi tovarniški program zaznal, pa je nekdo pametno modificiral da se ti nebi kaka lučka prižgala in spet je rezultat tak kot prvi šalabajzerski tuner.

Po lastnih izkušnjah pa pusti pri miru, ker tudi 300 konjev se navadiš in nisi naredil nič.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jah to si zdej celo mašino naštel... to je pol že druga oznaka.

Če gledamo 1.9tdi imaš 90, 110, 130, 150 konjske. recimo, ne vem točno. A imajo tudi različno periferijo al je samo software drugačen?
jah to si zdej celo mašino naštel... to je pol že druga oznaka.

Če gledamo 1.9tdi imaš 90, 110, 130, 150 konjske. recimo, ne vem točno. A imajo tudi različno periferijo al je samo software drugačen?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
to so kar različni motorji, ze med 90 in 110 konjskem je razika v turbini, 110 konjski mima variabilno turbino...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Drži. Drži pa tudi, da so imeli nekateri (kasnejši) 90ps TDI-ji variabilno turbino. Eden takih je bil moj bivši Leon, ki je šel z navadnim čipiranjem na skoraj 140 konjev (izmerjeno na valjarih). Navil se je enako, kot bi se 110 konjski, z istim programom in vse. Avto je po tistem naredil še vsaj 200k km, preden ga je tretji lastnik skantal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.830
113
pri taščici
Uporabnik Denis je napisal:
Pubeci raje delajte servise kot je treba... :evil:
Zakaj? Po čipanju lahko naslednje 4 servise preskočiš
Itak, tako kot pri novem avtu, ko imaš šele po 4 letih tehničnega.


Ibiza
a je tretji lastnik pozabil cegu pod gas dati?

Očitno moram potem jaz take čipane avte (200 konji v osnovi) s ceglom pod gasom prehievat z mojim 2 deseteltji starimi jajči s 75 konji
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Itak, tako kot pri novem avtu, ko imaš šele po 4 letih tehničnega.


Ibiza
a je tretji lastnik pozabil cegu pod gas dati?

Očitno moram potem jaz take čipane avte (200 konji v osnovi) s ceglom pod gasom prehievat z mojim 2 deseteltji starimi jajči s 75 konji

Ko je enkrat karamboliran res. :)

Sicer pa brez brige, čipanje me je zaenkrat minilo. Takrat je bila ravno prilika narediti zadevo praktično zastonj , pa tudi tip, ki je to delal (in ki je res obvladal, en hrvat pri avtoelektroniki, mislim da Damir), je potem tam nehal.

Ekstra “tišač” sicer res nikoli nis bil, tako da bi ga lahko komu uspelo prej zgonit. Moja edina zahteva je da avto v Nemčiji (kamor gem večkrat) lepo “drži tempo”.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kacajdr in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.830
113
pri taščici
Saj nisem mislil da boš sedaj ekstra norc ki prehitevas kolono ne glede na talne označbe, nadprotni promet in konfiguracijo ceste.
Ampak, da pa so na čelu dolge kolone alter premium avti mi pa tudi ni jasno.
A tekmujejo v porabi s hibridi?