Ciberus V10

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Ali je že kdo testiral Ciberus skin V10? Naložil sem si ga, jutri pa preverim kako deluje na poti. Odslej je nekaj izboljšav pri opozarjanu na radarje. Če prav razumem, bo mogoče tudi glasovno opozorilo (človeški glas). Verjetno bo potrebno imeti kako novo datoteko.
Lahko kdo še kaj doda iz svojih izkušenj? Hvala
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Sem ga že omenjal na tem forumu. Uporaben za tiste, ki bi radi nekaj več podatkov na ekranu. Ker pa je trenutna mapa Slovenije slabša od TomTomove, ne uporabljam MioMapa. Čaka na boljše čase.
grin1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik ufm pravi:
Odslej je nekaj izboljšav pri opozarjanu na radarje. Če prav razumem, bo mogoče tudi glasovno opozorilo (človeški glas). Verjetno bo potrebno imeti kako novo datoteko.

Čas je, da bi se na področju opozarjanja kaj spremenili, ker to piskanje ob opozorilu zraven grafičnega prikaza je zelo moteče. Saj, to je bistvo, da te opozori, ampak da bi vsaj tone lahko spreminjal. Da pa to izklopiš pa nima smisla, ker med vožnjo ne gledaš nonstop na zaslon.

Bom probal si poiskat ta nov skin, pa podam še svoje mnenje .... lep pozdrav.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Sam skin oz. ikone so simpatične.

Začetni zaslon ob štartu bi lahko bil malo bolj poln oz. lahko bi z velikimi črkami pisalo verzija skina .... itd, tako pa je na sliki Lamborghini - nič posebnega.

Drugače mi je pa skin všeč.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Kako se vključi zvočno opozarjanje nanje?

Tudi mene to zanima !
Pod splošno, kjer označiš prikaži radarje se spodaj odpre meni, kjer izbiraš kako ter kdaj te naj opozori. Lahko izbereš VOICE, ampak ko klikneš spodnji gumb, kjer bi lahko preveril kako se sliši se ne zgodi nič.
A je že kdo pogruntal zadevo ?
Morda pa zadeva deluje samo med vožnjo, kar pa še nisem sprobal.
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
V MioMap direktoriju imate datoteko voice in notri različna glasovna vodenja... Ker je Ciberus španc uporablja v_esp_f4.zip in v tej datoteki se nahajajo španski zvočni posnetki radarjev z končnico *.ogg.

Torej kaj treba narediti? Posneti opozorila v slovenskem jeziku in jih dati v našo datoteko v_svn_f1.zip\audio\.



Kot priponko sem dodal primer zvočnega opozorila v španščini...



vsa imena zvočnih posnetkov za radarje:

Radar.ogg Radar_F100.ogg

Radar_Alcoh.ogg Radar_F120.ogg

Radar_C100.ogg Radar_F50.ogg

Radar_C120.ogg Radar_F60.ogg

Radar_C50.ogg Radar_F70.ogg

Radar_C60.ogg Radar_F80.ogg

Radar_C70.ogg Radar_F90.ogg

Radar_C80.ogg Radar_Fijo.ogg

Radar_C90.ogg Radar_Movil.ogg

Radar_Camuflado.ogg Radar_Negro.ogg

Radar_Dudos.ogg Radar_PInfo.ogg

Radar_Tramo.ogg Radar_Semaf.ogg

Radar_Tunel.ogg





To je ta problem...
 

Priponke

  • 34683-Radar_F90.ogg
    18,8 KB · Ogledi: 420
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hja ... jaz pa španskega jezika nisem naložil, ampak sem datoteko zbrisal, ker sem mislil kaj mi bo španščina ... torej če bi naložil to zadevo in nastavil na španščino bi mi cel program delal v španskem jeziku in takrat bi glasovno opozarjanje na radarje delalo ... hja škoda.
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Točno tako.
Zakaj raje niso posneli opozoril v angleškem jeziku
smile-1.gif
Drugače pa dobra ideja, ker tisti pisk je nadležen.
Bo že..
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Lahko bi nekdo posnel ja...
Potem lahko tudi tisti, ki nimajo ciberusovega skina, uporabljajo te zvokove oz. vsaj en zvok ("radar"), namesto "beep" (ali "peep")
smile-1.gif
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Kako naj dopovem Kompasu, da ga želim stalno imeti na zaslonu? Oziroma, da ne želim zelenega avtomobilčka? Torej v Mini Cockpit Options ne znam shraniti željenega. Ko ponovno zaženem navigacijo, spet dela po starem.
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Sicer ni pomembna reč, pa vseeno. Ali zna kdo shraniti nastavitve ikon, ki jih želiš videt (ali pa ne)?
 

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Če se po vsakem zagonu postavijo na isto stanje, kot je bilo na začetku potem Ciberus ni dodajal novih Variablov (rečmo da so to neki prostori, ki so posebno shranjeni za ta in tist ukaz... - malo bolj "tako" razloženo). In ker te prostori niso shranjeni se vedno vrne na isto stanje...
Bom malo pogledal, če deluje meni (trenutno ne morem, ker nimam navigacije doma).... Mislim, pa da je to ta problem.

Lp!
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Citat:
Uporabnik ufm pravi:
Sicer ni pomembna reč, pa vseeno. Ali zna kdo shraniti nastavitve ikon, ki jih želiš videt (ali pa ne)?

Katero verzijo MioMap pa uporabljaš? Namreč meni se v verziji MioMap 3.2 - 2 may 2007 dogaja, da se mi stalno požene obrnjen na glavo in si nikakor ne zapomni nastavitve ležeče (desno). V verziji MioMap 3.2 - 19 jan 2007 pa vse deluje normalno. Ker nisem v novejši verziji opazil nobene spremembe razen te, uporabljam januarsko. Sami skini pa zgleda pri tem nimajo nobenega vpliva.
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Moja verzija je celo 10 August 2006. Ups, vidim, da zaostajam.

Ceko, hvala za infote.