CIAO -VELIK PROBLEM

Ciao123

Zelenc'
28. avg 2008
7
0
1
ljubljana
Lep pozdrav,
pred kratkim sem kupil piago ciaota let 93 ima jermen in ketno, drugače vžiga in lepo pelje, edino ko je motor ugasnjen mi začne puščati benci, mislim da nekje okoli uplinjača. Čez noč ga je kar nekaj na tleh.Kaj je tukaj za zamenjati? Kam na servis,sem iz Ljubljane, nekaj omenjate gospoda pod gradom, pa vojca na viču, a bi lahko dobil naslove, ali pa telefonske št.

Hvala za odgovore.
confused-1.gif
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Poglej, da ni šla kaka cevka. A zapiraš pipco za benz, ko motor ugasneš?

Aja, 041739342 - Vojc.
 

Ciao123

Zelenc'
28. avg 2008
7
0
1
ljubljana
Živ, ja cevko sem preveru tisto od pipce do uplinjača, pipco vedno zaprem, pa bencin še vedno kapla. A je možno da je kaj z uplinjačom narobe, ker se mi zdi da nekje izpod njega kapla?

smirk-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Men se je to podobn dogajal na APNu, pa je bil problem nekej na uplinjaču. Skratka obnašal se je tako, kot da bi skoz na uplinjaču un gumbg prtiskov da si uplinjač nafilov.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Ciao123 pravi:
Živ, ja cevko sem preveru tisto od pipce do uplinjača, pipco vedno zaprem, pa bencin še vedno kapla. A je možno da je kaj z uplinjačom narobe, ker se mi zdi da nekje izpod njega kapla?

smirk-1.gif

99% sm da te res fergazer j.
Sem mel podoben problem, mene je plovček zajebaval (oz igla ki ga odpira) in se ni zaprl, pa je skos bencin tekel. Sm enkrat pozabu zapret dovod, pa je bla kr lepa luža spodaj
tongue-1.gif


Seveda se da pač peljat bp, samo morš skoz pazt da je zaprt dovod ko motor stoji oz. preden pridš domov (ali bilo kam greš), zapreš dovod pa skuriš tist benz ki še ostane. Drugače ti kot sedaj skaplja ven..

Jst sm enostavno fergazer menjal, samo se nikakor ne morm spomnit kolj je bil, ker mu ga je fotru kolega usput v italiji uzel. Dobiš ga bp pri nas, nekak mam v glavi 25-30eur max..

Zamenja se pa itak đabe, pa do sedaj nikol nism nobenga motorja mel, kaj šele šravfal
smirk-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.909
5.185
113
narazn vzami ferg in spucaj plovček in iglo in vse kaj je s tem povezano in bo ok. najverjetneje je svinjarja je in ne zatesni. nič neobičajnega in resnega
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Pr teh ciaotih je tipični "rak" pipca za gorivo, men so se že tri pokvarle, glih jutr dobim iz italije novo. Dol dej cevko, in poglej če ti kaplja ob zaprtem gorivu.

Lahk zafrkava plovec, se zatika, ampak to se ponavad kaže že med vožnjo, ga zamori, ugasne, potem spet pržge normalno.

Lahko je tudi tesnilo na šalčki, ker preveč zategujemo šraufa, potem sčasoma začne puščat..

Ampak, kot rečeno, pejt po vrsti od vrha navzdol.
 

Ciao123

Zelenc'
28. avg 2008
7
0
1
ljubljana
Včeraj sem malo pogledal, zgleda da je največ puščalo na vrhu uplinjača, zam kjer pride cevka gor in je mali filterček okoli njega pa majhno tesnilo, zgleda da tesnilo fuč, kje bi dubu zdaj to tesnilo? V kaki trgovini?

Lp
smirk-1.gif
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
TimMG na strelišču v Ljubljani, naročijo in čakaš....

Lahko pa kupiš rabljen vplinjač cca 20€, bolha, avto.net, salomonov oglasnik.

Greš v Bauhaus in kupiš tak gumijast filc, izrežeš vn pa maš tesnilo, mal kreativnosti...
 

Ciao123

Zelenc'
28. avg 2008
7
0
1
ljubljana
Lep pozdrav,
sem razdru cel fergazar,spucu sem ga in prepihu, pa se mi zdi daj je vse ok, sem pa opazu da je na vrhu kjer pride cevka od rezervarja na fergazar, tam kjer je mali filterček za gorivo LUFT. Šraf s katerim to zadevco pritrdiš je čisto pobran in potem ne dihta in becin mezi mimo.Zdaj rabm točno tak šraf.
smile-1.gif
Ugotovu sem tudi da je tank znotraj precej rjast, a se da to kako odpravit?

Hvala za mnenja, ciao
rolleyes-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.945
5.475
113
Ciao123 sm ti to z frgazarjem že 1x napisu v drugem postu ko si sprašvau za servis za ciaote!!! Bereš kej????? Uzameš frgazer dol spucaš ga usput...nastavš plovc...zamenaš preprele cevke....to je usa umetnost!
Pr caiotu če se spomnm maš tank k pr frčiju??? Skupi z geštelom??? Boš mal težje prakticiru to!!!
Drugač na tomosih (APN4 kje meu železn tank) si ga spucu tko....odšraufu....not mal kurilca la pa nafte......pa kaka ketna pa šejku!!!! dokler ni zdrgnl uso rjo!
Pa pozim k prezumuješ daš al mešanco do roba da ne rjavi...al pa mal nafte pa usake par dni mal prešejkaš da je mastn rezervoar!
Sm ti že tm napisu da ne kupuj 50ccm stvarc če maš dve levi roki za šravfanje...pa če nimaš užitka tega delat!
smile-1.gif
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Nalij ferosan notr, nagneš moped na eno stran in potem na drugo, ta zadeva res popapa vso rjo.
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.945
5.475
113
Učasih si lah v EMO nesu karkol pa so ti emajliral....nevem če še to počnejo! Mogoče uprašaš kakga k alu feltne popravla čeb se dal eloxsirat!