Cevni termostat /termometer wlan

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdravljeni,

iščem in ne najdem ..haha

Iščem cevni termostat oziroma termometer , " https://www.ogrevajmo-ceneje.si/regulacija-ogrevanja/gb-0-90a-detail " vendar takšen ,ki bi podpiral wlan oziroma app na android telefonu.

Da še malo poenostavim. Rabiil bi dejansko za kontrolo temperature vode v cevi centralnega ogrevanja. Obvezno app na telefonu in pa merilno območje do 90-100 stopinj.
Ne gre za merjenje temperature v prostoru ,ker tega je na volj dovolj ,ampak za merjenje na cevi.

Lahko tudi iz tujine,kitajska...

Hvala.lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
SONOFF TH16
Tole če prav razumem ,je potrebno še dodatno senzor in pa max temperatura 80 stopinj ??
Potrebna omrežna napetost.

Lahko, oziroma čimbolj enostaven merilnik temperature z možnostjo montaže na cev in pa merjenje temperature do nekje 100 stopinj.
Preverjanje temperature in morebitno opozorilo ob neki prekoračeni temperaturi vidno in nastavljivo preko android app.
Delovanje na baterije in wlan.

lp
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
WLAN in baterije ne bo dolgo...
Sonoff TH10/16 + DS18B20 sonda je do 125 st.

TH10/16 je v osnovi tako in tako ESP32, lahko izvedeš DIY
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Za lažjo predstavo ,tako na prvo žogo mislim da je tole zelo blizu temu kar iščem . Tu je edino cena velika.



Kaj pa tole ?? Tole mi deluje tudi primerno ,vendar ne najdem podatka o napajanju in temperaturnem obsegu ?? (Ali gre do 100stopinj )


Zaradi cene bi pa potem iskal po kitajskih trgovcih...
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
še enkrat:
WIFI je preveč potraten za baterije,

če želiš meriti na cevi rabiš sondo DS18B20 ali nekaj podobnega

Lahko:
narediš vse sam - ESP32, arduino, RasberryPi,...
lahko zgolj preflešaš (Sonoff TH + tasmota FW ali podobno)
uporabiš Sonoff z original FW (china te gleda)
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
še enkrat:
WIFI je preveč potraten za baterije,

če želiš meriti na cevi rabiš sondo DS18B20 ali nekaj podobnega

Lahko:
narediš vse sam - ESP32, arduino, RasberryPi,...
lahko zgolj preflešaš (Sonoff TH + tasmota FW ali podobno)
uporabiš Sonoff z original FW (china te gleda)
Razumem jaz tvojo pomoč..čeprav si malo široko zastavil.. Razumi ,da napajanje je vsaj 99% nujno na baterije.

Glede na to ,da razumeš kaj želim ,mi razloži prosim kaj je problem pri takšni kombinaciji :

Ker kaj podobnega se da še sigurno najti ceneje...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
To je namenjeno meritvi zraka v prostoru. Počasnejše spremembe v manjšem obsegu.
Pri cevi potrebuješ senzor direktno na njej, pa ni važno, kaj je zadaj.

Glede na avtomobilski vzdevek.
Za prevoz peska uporabiš tovornjak, čeprav načeloma bi šlo tudi s Porschejem...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
To je namenjeno meritvi zraka v prostoru. Počasnejše spremembe v manjšem obsegu.
Pri cevi potrebuješ senzor direktno na njej, pa ni važno, kaj je zadaj.

Glede na avtomobilski vzdevek.
Za prevoz peska uporabiš tovornjak, čeprav načeloma bi šlo tudi s Porschejem...
Ok ,bom šel v tvojo varianto... Se pravi TH10 (https://www.gearbest.com/smart-home-controls/pp_1701130.html?lkid=74758847) in sondo (https://www.gearbest.com/sensors/pp_009556711809.html?lkid=74758848) ?

In kako se ta sonda ,glede na konektor priključi ?? Tisti priključki označeni na TH10 so verjetno za 220 V ? Ker sem gledal eno drugo sondo ima banana priklop ??

Podpira pa TH10 sigurno potem android app , prikaz temperatue ,kakšen alarm ob nastavljeni temperatur ...ali je še potrebno kaj dodatno ??

Hvala.lp
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
linkov mi ne odpre

TH10/16 je pravzaprav Wifi 230V stikalo, ki ima bananco, na katero lahko priključiš zunanji senzor (kupi takšnega z bananco)
Ker tebe ne zanima funkcija stikala, boš moral pripeljati samo 230V~, da se stvar napaja. Lahko pa na izhod vežeš npr sireno in v kolikor T preseže nastavljeno,
se sproži.

Kaj vse točno omogoča original app (ewelink) ne vem. Prikaz definitivno DA.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
linkov mi ne odpre

Lahko pa na izhod vežeš npr sireno in v kolikor T preseže nastavljeno,
se sproži.
Matko

Kaj pa je najenostavneje in najceneje. Bom pa res namestil neko opozorilo. Samo da spet ni preglasno ,nekje do ranga zvonca.

Zvočni signal zaželjen .Je kaj takega da lahko dam kar zraven na 220v ?

lp