Česen

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Verjetni nisem edini, ki je opazil, da zadnje leta ni več užitnega česna v trgovinah. Večinoma se dobita kitajski ali španski, ki sta oba ogabna. Ogromni prosojni stroki, smrdi, želodec peče po njem, okusa pa ni. Nazadnje sem v Sparu kupil argentinskega. Ta je šele zanič - danes mi je uničil blitvo s krompirjem!
jezen.gif

Torej, se kje sploh še dobi užiten česen ali bom primoran del vrta spremeniti v gredo?
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Za vse take pridelke (od česna, čebule, krompirja, korenčka, fižola,...): zakaj si ne najdete nekje na podeželju ene kmetije, pri kateri bi potem vse to jemali?
Tako imamo mi narejeno...od ene starejše gospe s kmetije jemljemo dosti teh zadev (no, malo nekaj je doma na vrtu-za sproti
cool-1.gif
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Mnja, očitno bo res treba po zelenjavo ali na tržnico (za moj okus nemarno zasoljene cene) ali pa na deželo. Bom šel za začetek na deželo
wink-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kje pa je ta dežela.

men je stara mama z dolenjske vedno dražje prodajala kot na placu. kmetje v lj kotlini oz osrednji sloveniji pa pridelujejo zlato. po soalto in česen pa res ne bom hodil v prekmurje, med ljudi.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik softi pravi:
men je stara mama z dolenjske vedno dražje prodajala kot na placu.

Hja, kvaliteta se plača. Dam raje 2 € za sočen paradajz in poln okusa kot pa 1 € za vrhunsko izgledajoč plastičen paradajz iz Nizozemske. Ter ostalo zelenjavo in sadnje.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
govorim o krvni stari mami in kropirju, k je pri njej bil dražji kot kjerkoli.

da pa uletim kar ne en dvorišče si pa ne predstavljam

Včasih se vidi kak kažipot z napisom "krompir", ali "solata". Enega imam v spomuni tu blizu in naslednjič jih pobaram za česen. Solato in paradižnik letos gojim sam, ker paradižnika tudi že celo večnost nisem jedel dobrega, solato pa tudi. Žal je moj ranč velik kakih 15 m^2 tako, da za česen in podobno ni prostora...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tam kjer so napiosi je cena 'eko'. recimo v šenčurju je pa tudi pridelava 'eko'. tako da to zame ravno ni raj na zemlji.

v trzinu med mestom in obvoznico je tudi ena kmetija, kjer imajo vse 'eko'. pridelujejo pa takoj za obvoznico.

jaz iščem nekje v vukojebinah vir krompirja, zelja recimo, česna, čebule.
 

aaaac

Pripravnik
5. avg 2008
32
0
6
ja pa pejt okrog an. saj maš cesto pa avto! dolenska pa to.. za mleko frišno pa greš v hribe, na hitro pa potihem eno kravo pomolzeš da te noben ne vidi pa je..