Černobil-30 let kasneje

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Je kdo od alter članov bil v Kievu in Černobilu? Imam nekaj vprašanj...
Znanc je bil pred cca 10+ leti. Neki ogled neke kemičnokobiološke zaščite pri nas. Ampak nč več ni povedal, kolk se ve danes.
Bližje reaktorju niso prišli, kot se pride danes. Še najbolj zanimivo jim je bilo, ker so imeli policijsko spremstvo z sirenami in modrimi lučmi na poti tja. Nazaj so šli sami, kakor so vedeli in znali.
evil.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Jaz sem bil tam 30 let nazaj. Za 1. smo šli na parado. Lepo in glasno. Kje pa, sploh nismo vedel. Ko sem domov prišel,
sem šele zvedel za kaj gre. Tisto leto je bila zelenjava najcenejša - že tko je bla pocen. Jedl sem kar velike jagode iz pocinkanih ajmejev. Ne lavorjev. Konzervirana je ba tam na kup ....
Ja pofilal so tisti, ki so dobili priožnost delat in zaslužit. Narod dobrih prijaznih ljudi. Tam, med njimi, mi je vedno bilo lepo.
Lahko si bil srečen, da si hitro uml. Da se nisi iznakžen matral. Bogi vsi!
Ukraince država - Rusija - ni nikoli mara ali skrbela za njih. Je bil pa objekt proizvodnja surovine za atomsko bombo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Sarkofagu res najbrž ne more ogenj do živega. Se pa bojim da je okoli njega cel kup zadev, ki bi jih ogenj in dim spravil v zrak. V članku so omenjeni tovornjaki itd. Vse so pustili tako kot je ostalo. Se pravi kontaminirano, na prostem..in če sedaj to zgori in gre v luft, bo šla radiacija v luft. Predvidevam da bo na tleh ostalo samo očiščeno "železje"
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
ni problem v trdih stvareh na površju, so že zdavnaj "sprane" problem je vsa vegetacija in zemlja, ki "hrani" radioaktivne delce. Ko zagori pa gre ta radioaktivn prah v zrak.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
A pol v določenem primeru spet ne bomo smeli jesti solate & stuff pa preveč bluzit naokoli? :)