Cerkvene zadeve

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
ad5QAKN_460swp.webp
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
Saj zato pa Judje pravijo, da je bila Marija kurba, Jezus pa pankrt.

Jezus je bil migrant. Takoj po rojstvu je morala njegova družina zbežati. V Egiptu, v katerega so prebežali, mu gotovo ne bi priznali statusa begunca, saj v njegovi rojstni deželi ni bilo vojne. Torej je bil migrant in bi ga izgnali.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pater Karel je edina avtoriteta pri nas, ki mu pa verjamem. Bil je pri nas župnik, krstil je moje otroke, imel sem torej vsaj 10 let, da sva se spoznala.
Možakar je gradbenik. Gradbeni tehnik. Toda takoj po srednji šoli je šel na teologijo, mi je odkrito povedal, da nima prostorske predstave. V dušo te pa vidi kot rentgen ! :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Saj zato pa Judje pravijo, da je bila Marija kurba, Jezus pa pankrt.
Jezus je bil migrant. Takoj po rojstvu je morala njegova družina zbežati. V Egiptu, v katerega so prebežali, mu gotovo ne bi priznali statusa begunca, saj v njegovi rojstni deželi ni bilo vojne. Torej je bil migrant in bi ga izgnali.

Narobe. Bil je begunec, ker je bilo njegovo življenje ogroženo in to ni bilo izmišljeno tako kot si dandanes praktično vsak migrant izmisli kako mu strežejo po življenju zgolj zato, ker so ga tako naučili da mora govorit v kolikor hoče pridobiti določen status ali azil. Jezus bi bil torej za razliko od milijonov današnjih ekonomskih migrantov dejansko begunec. Pankrt begunec no v kolikor se navežem še na primarn citiran patriotov post.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
v bistvu prvi zadetek na googlu pravi drugače:
Was Jesus afraid for His life? Did He feel He needed to retreat and regroup because John was now in prison? Did Jesus fail at His ministry in Judea?
The answer to all these questions is "NO".
Jesus was not afraid for His life. He said Himself,
"No man taketh it from me, but I lay it down of myself. I have power to lay it down, and I have power to take it again. This commandment have I received of my Father."(John 10:18)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
aha, tretji zadetek pa spet drugače
ni čudno, da so se zaradi različnih interpretacij biblije začenjale vojne
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Matey

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
najbolj smešno v celi zgodbi je, da eni znajo najprej povedat kako je določena skupina ljudi neumna ker verjame v boga, Jezusa... potem v naslednji fazi pa za to isto osebo za katero trdijo, da je ni nikoli bilo pravijo enkrat da je migrant drugič, da je prvi komunist, skratka to kar jim paše v določenem kontekstu...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
V bistvu ni logično, da se kristjani bojijo za (svoje) življenje. V nebesih je pa ja tako lepo in vsi si želijo tja. Čemu trpeti na tem krutem svetu?

BTW, ena od razlag pravi, da bodo iz nebes gledali, kako se grešniki cvrejo v peklu (katerega sveto pismo ne omenja). Kaj pa vem, meni ne bi bilo nekaj vau celo večnost gledati in vonjati muke drugih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey