Cerkvene zadeve

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Max je 7 znakov po izbiri, torej lahko ima PR-IDIGAR, samo dvomim, da so mu dali na preizkušnjo lastne znake. :valjamse:
 

torentino

Majstr
8. sep 2009
374
311
63
Ne bi o tem
To je iz inata. RKC-ja nič bolj ne more bolj zjebat, kot kapitalizem in potrošništvo. Dokler smo imeli socikomunizem, sem bil tam iz čiste trme. Zdaj pa imamo vsi polno rit in posledično nobene volje za kljubovanje norim rdečkarjem.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ene 2x sem ga srečal med vožnjo in ni bilo prilike slikat.:zavijazocmi:

Tako jamrajo da jim manjka denarja in ovac, po drugi strani pa: Po napadu na župnika rekordno darovali
Saj konec koncev ne vem zakaj se javnost sploh vtikuje in zgraža?
Kdor hodi k maši, hodi, kdor ne hodi pač ne. Za ofer je pa isto, če hočeš daš (kolikor daš), če ne pa tudi prav.
Saj nič od naštetega ni pod prisilo, predvsem ne gre za trošenje mojega (našega) denarja. Razen če je pri maši kak politik. :gorjaca::fredi:
Kot ni nakup kart za razne športne dogodke, koncerte in ostale pizdarije.
Hu kers.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa še kako kers! Obdavčijo naj tisti ofer, tako kot so nam obdavčili čisto vse kar drugega obstaja. :mad:

Danes ne smeš niti prijatelju iti pozidat dveh šar kvadrov na svinjaku, brez da bi te skrbelo da te kdo zatoži davkariji :gorjaca:
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če obdavčijo tisti ofer tako kot treba, se lahko gremo takoj tretjo razvojno os, pa še drugo cev drugega tira. Sploh če se bo pobiralo po 50 Ejev :nigladek:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ofer je namenjen izključno za potrebe župnije.
Če grem pa jaz prijatelju delat na bajto, je pa za njegove potrebe. Zakaj me hoče torej ablast v tem primeru obdavčit, v primeru ofra pa ne?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Pope urges hairdressers to cut gossip

"Practise your profession in a Christian style, treating customers with kindness and courtesy, and always offering them a good word and encouragement," he said.

Snip split ends and wax limbs while "avoiding giving in to the temptation of chatter that easily creeps into your work environment," he urged them during an audience in the Vatican.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Hrvaška: sodišče prepovedalo cerkveno zvonjenje v nočnih in jutranjih urah

Sodišče v Karlovcu je cerkvi v občini Lasinje naložilo, naj med 22. uro zvečer in šesto uro zjutraj izklopi zvon, ker hrup, ki ga povzroča zvonjenje, škoduje zdravju prebivalcev. V cerkvi svetega Antona Padovanskega so napovedali pritožbo, ker menijo, da je problem v tožniku, in ne v zvonjenju, ki je del dolgoletne tradicije in običajev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: veselilisjak

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ravnokar bral in videl, da si me prehitel.

Pohvalno in po svoje neverjetno, da je to mogoče ravno na Hrvaškem.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Hrvaška: sodišče prepovedalo cerkveno zvonjenje v nočnih in jutranjih urah

Sodišče v Karlovcu je cerkvi v občini Lasinje naložilo, naj med 22. uro zvečer in šesto uro zjutraj izklopi zvon, ker hrup, ki ga povzroča zvonjenje, škoduje zdravju prebivalcev. V cerkvi svetega Antona Padovanskega so napovedali pritožbo, ker menijo, da je problem v tožniku, in ne v zvonjenju, ki je del dolgoletne tradicije in običajev.
Izpostavljajo, da se doslej nobeden od prebivalcev v okolici ni pritoževal. Družina Šitum se je iz Avstrije v kraj priselila pred tremi leti, v hiši pa živijo le občasno. Poudarili so še, da so se že sprli z vsemi prebivalci kraja.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Odličen komentar:

Marijan Vogrinec
Kakva vražja tradicija, koja smeta ljudskom zdravlju. Ljudi imaju pravo na noćni mir/odmor i nikakvi "pastiri" (sic transit) nemaju im pravo to uskratiti lupetanjem svako malo s crkvenog zvonika. Neka si rečeni župnici i svjetonazorski promiskuitetna lokalna vlast slobodno naviju budilice uz krevet, pa neka im noću zvone do iznemoglosti. Zbog "tradicije"!? Koga briga. Pomodni vjerski fanatizam i sadističko maltretiranje masa srednjovjekovnim praznovjerjem - osobito mladeži, koja to, sva sreća, ne šiša za suhu šljivu - prevršilo je svaku mjeru u zemlji, koja navodno želi biti suvremena, civilizirana, kritičkomisleća i demokratska u temeljnom smislu riječi. Bravo karlovački sudci! Ipak ima nekih s dva zrna soli u glavi usred smrdljive pravosudne močvare u ovoj trknutoj Bijednoj Našoj. Bog - tko u njega vjeruje, široko mu polje - nema ništa s bučnim mjerenjem protoka vremena i ne smije imati ništa s ometanjem mirnog sna ljudima.
:aplauz: