Cerkvene zadeve

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Prihodnji teden bo izšla knjiga o skrivnem življenju duhovnikov v Vatikanu, ki že zdaj dviguje prah: v njej med drugim piše, da je 80 odstotkov duhovnikov v Vatikanu homoseksualcev, a niso vsi spolno aktivni.

Eden od komentarjev:


  • pametnipišejo
  • # 13.02.2019 ob 13.11
19
Ja kaj pa so delali (in še počnejo) malo zaostali ljudje? Če je v družini gej, se ga skrije tako, da gre v semenišče pa postane duhovnik. Tako ne rabi cela vas vedeti za njegovo usmerjenost. Volk sit in koza cela, dokler ne pridejo desetletje kasneje na plano novice, da je duhovnik (po vsej verjetnosti zaradi spolne zafrustriranosti, ki je ni imel prilike nikoli izživet) zlorabljal dečke.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
V tej druščini je prvi problem celibat, nato pa "deviacije", ki izhajajo iz tega. Homosexualnost je bolj izražena, ker je katoliška duhovščina pač vsa moškega spola in seveda so prisotni tudi določeni sexualni vzgibi za odločitev za v pristop v to združbo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hipnos

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Ko bodo v cerkvi prepovedali pedre bo tudi pedofilija izginila v cerkvenih krogih.
Simpl kot pasulj.
Članek o tem je že naliman.
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Ravno ko si pisal, sem mojo objavo dopolnila s še enim linkom.
Kaj smrdi? Kakšno vezo imajo migranti z zlorabami v RKC?
rećmo...da je moj šef velkamer js pa gobesdam....a je problem mi vturit nekaj, da me lahko iz krivdnega vunfuknejo?
Miljoni dokazano spolno zlorabljenih, pa nič, kr neko mučkanje, nobenemu nič, al tega tipa pa takoj.
(se pa ve, da RKC premore lepo število kritikov papeževega velkamerstva in zavezništva z naravnimi sovražniki krščanstva
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
rećmo...da je moj šef velkamer js pa gobesdam....a je problem mi vturit nekaj, da me lahko iz krivdnega vunfuknejo?
Miljoni dokazano spolno zlorabljenih, pa nič, kr neko mučkanje, nobenemu nič, al tega tipa pa takoj.
(se pa ve, da RKC premore lepo število kritikov papeževega velkamerstva in zavezništva z naravnimi sovražniki krščanstva
Ja, itak. Ker problem pedofilije je problem zadnjih koliko let po tvoje?
Problem je v tem, ker so duhovnike premeščali in zlorabe prikrivali, namesto da bi jih osamili, obtožili, postavili pred sodišče, in ob dokazani krivdi izključili iz Cerkve. In vsako prijavo jemali resno, ne pa pometali pod preprogo in kaznovali poštene duhovnike.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Papež Benedikt XVI je začel čistiti, pa gaje sedanja klika odstavila. Vsak normalen ve, da homosexualnost ni normalna.
Si kljub temu kristjan in kljub temu še vedno hodiš v cerkev? kako to?
Istospolna usmerjenost ni kazniva in ni bolezen. Je samo drugačna usmerjenost.
Sicer bi pa duhovniki naj živeli v celibatu, tako da te naj domnevna homoseksualnost koga izmed njih nikar ne moti.