Cene 1991-2011

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:

Meni ne odpre; zanima me pa, če so na linku tudi cene zimskih gum iz leta 1991...

Tebe verjetno bolj zanima, koliko si dal za mašo takrat in danes,

Ko se že obešaš na to.

Trudim se , da vsakemu dam kar si želi.

Stara mati so hodili k maši in mislim, da sem se ji najbolj ustregel s tem, da sem ji dal za mašo, ko je umrla. Ko se je ubil najboljši prijatelj sem mu na grob zlil liter refoška, ker si je to zaželel. Ne eden, ne drug nista imela nič od tega.

Bil sem tudi ministrant, vendar sem imel srečo, da je bil far usmerjen pravilno (ima vnuke) in sem z ene strani še vedno nedolžen.

Srečen?

Tole sem napisal zgolj zato, ker si v temo brezveze vključil zimske gume.

PS: Po odgovoru sodeč ti ni lahko...


Zimske gume so pač potrošna dobrina. Vsaj zame so bile že leta 91.

Zate ne?

Citat:
Uporabnik NigelM pravi:

PS: Po odgovoru sodeč ti ni lahko...

Tule ti dam prav. Pogrešam obe osebi, pa čeprav je preteklo že kar nekaj let. Koliko, boš že ti izbrskal.
priden.gif
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Ko smo že pri gumicah ....
V 70-tih in 80-tih, je vsak, ki je bil količkaj na cesti, uporabljal v zimskem času en par zimskih gum. Malo povprašajte svoje očete in strice. Res pa je, če je kdo dal zimske gume na vsa štiri kolesa, smo ga imeli za hohštaplerja.
grims-1.gif


Res pa je tudi, da so nas takratni AMZS-jevci vztrajno poučevali, da se verig ne daje na zimsko gumo. Zakaj ne, tega pa itak nihče ni znal povedat.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.192
113
v lokalni ostariji
primerjat 91. ko se je ravno rodila država na "pogorišču" stare, ko se je "rodil" tolar (ki ni imel neke realne vrednosti, ko nihče ni vedel kaj bo in kaj ne) ter 2011 je neumnost.


primerjajmo obdobje pred eurom ter sedaj če že...


stein včasih ni bilo leasingov, hitirih kreditov itd... če že so nekateri kupovali na čeke (a se še spomniš?)... sedaj so leasingi in zato tudi 3, 4 avtomobili pri hiši. pa tudi 10 let star avto ni nič napačen. v časih 101 in jugecov je bil 10 let star jugo že pošteno zjahan...

je pa zabavna tehnika napredovala v zadnjih 20 letih.... in lastništvo tehnike imet za referenco pri standardu je bolano....

aja pa še nekaj glede življenja "včasih" in sedaj... včasih so prijatelji priskočili na pomoč in skupaj pozidali bajte... sedaj težko koga dobiš da ti karkoli pomaga....
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Morda bi za primerjavo bila zanimiva cena 1kg kuhinjske soli?

Vé kdo, koliko je stala kila soli npr. od Droge, leta 1990 - 1991?
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Jaz sem vozil letne brez verig. Sta oce in mama zvozila dovoz do glavne ceste

Tudi jaz sem vozil letne z verigami..(še na službenih v firmi je bilo isto letne plus verige)
Saj takrat še ni bila obvezna zimska oprema.
 

sandizev

Zelenc'
22. sep 2019
2
0
1
Z istega naslova:

Plače gor 2144 % , cene pa 1155%.

Ampak eni še vedno sanjajo o jugi, kjer si (dobesedno) pol tega kar imamo danes nismo mogli privoščiti.

Rad bi imel kavo po ceni iz leta 91? Super, te zaposlim za plačo iz istega leta. Deal?
lahko se zmeniva...sem dobil izračun za pokojnino in leta 91 sem imel preračunano v evrepovprečno plačo 1373 eur neto...lahko se zmeniva tudi za skrajšan delovni čas, pa cene lahko ostanejo take, kot so sedaj...pa ko praviš, da si nismo mogli privoščit...noben ni imel kreditnih kartic in vse se je kupovalo z gotovino...če ni bilo pri nas, smo šli pa v Avstrijo ali Italijo...ne blebeči, e ne veš in ne zavajaj...še to, ko sem začel delat leta 86 je bila moja povprečna plača 1975,27 eur (vir. ZPIZ)...
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
A ti veš da odgovarjaš na 7. let staro temo? Tudi uporabnika s katerim bi se rad dogovarjal že od takrat ni bilo na forumu.