Cene 1991-2011

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.840
3.865
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Samo vprašajte recimo nemce kako so se nam čudili, ko smo se nonstop hodili nažgat do konca. Pa bi se oni s svojimi plačami tudi lahko.

Nimam časa vsega komentirat, ampak tole je je pa slab argument.

Nogoče so se nemci nam čudili (sicer ne vem kdaj) ampak niso dosti boljši. Večjega pijančevanja kot je oktoberfest sploh ne poznam!

Pa da gremo dalje, cela skandinavija funkcionira tako da cel teden dela in cel vikend pije. Pa so cene in dostopnost alkohola kljub višjemu standardu precej višje kot pri nas.

... pa še to, cena 0.5 litra vode in pa enake količine pira je na žurih blizu, v bistvu je dostikrat celo enaka. Torej ni (samo) alkohol tisti ki je drag (+ sem omenil da so povsod vstopnine ipd, kar 20 let nazaj nisi videl nikjer)!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nisem vedel, da je oktoberfest vsak vikend.

Glede argumentov pa je dovolj, da poiščeš statistiko količino popitega alkohola na prebivalca po Evropi.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ojoj, ne z znanstveno dognanimi in dokazanimi številkami spet!
wink-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.840
3.865
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Nisem vedel, da je oktoberfest vsak vikend.

Glede argumentov pa je dovolj, da poiščeš statistiko količino popitega alkohola na prebivalca po Evropi.

Sej lahko, klik, s tem da to nič ne pove o "popivanju" ker pač države na vrhu imajo visoko razvito kulturo pitja torej pijejo alkohol vsak dan in za vse priložnosti oz. imajo visok delež alkoholizma.

Če govorimo o opijanju preko meje za vikende mi pa kar verjemi da so skandinavci vključno z otočani krepko prvi!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Seveda je normalno, ker so nas firme tak dobro nategnile, da si v družbi nula, če nimaš S3 v žepu.
Zakaj pa bi bile firme krive za človeško naivnost?
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
ksz

Jaz piti nisem hodil pred 20 leti, niti ne hodim danes? A imam sedaj višji ali nižji standard?
Primerjava cene bencine ni ravno najboljša, saj so naftni derivati blago, na katerega ceno nimamo veliko vpliva.

PS: se pa dobro spomnim sodelavca izpred 20 let, ki je trdil, da so takratni avtomobili zanič - in da je bil najboiljši fičko izpred 25 let; razlog: v fičku mu je bolje stal
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Seveda je normalno, ker so nas firme tak dobro nategnile, da si v družbi nula, če nimaš S3 v žepu.
Zakaj pa bi bile firme krive za človeško naivnost?

Nikjer nisem trdil, da so firme krive oz. če se je tako razumelo se opravičujem. Se strinjam, da s(m)o krivi ljudje.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
ksz
Res ni bilo stroškov za telefončke in laptopččke in tablice, je pa bil prvi strošek prvega stacijonarnega telefona ene par kDM-kabl in priklop......
Povprečen tv in VHS rekorder? 2plači?.....
Strošek avta ni bila samo registracija in olje,....rabil bi že skoraj pogodbo z lokalnimi avtoličarji in mehaniki, tolk je rustalo in crkavalo....
pralni stroj je bil večja investicija in starejše se je servisiralo,-spet strošek.....nasploh belatehnika-zelo, zelo velik strošek...
Začelo se je asfaltiranje lokalnih cest- kr naprej eni lokalni samoprispevki in udarniško delo....
Leta prej se je zgradilo veliko hiš in prklopilo na drot napeljan po vojni,-fluorescentne svetilke marsikje sploh niso delovale, slika na tv velikokrat še skrčena na pol ekrana in še manj,....če hočete boljše, kupite kable iz svojega, samo telegrafnce damo mi, so rekli na elektru in spet samoprispevek......
V fabrikah se je začela kriza in izumili so del plače v bonih, ponavadi za najdražje trgovine, pa seveda, možnost komaj 80% plače dajat in bili so primeri plač 250DM, povdarjam 250, dvestopetdeset, v DEM......
Ampak bili smo vsi celi srečni, ker ni bilo več nore inflacije, ki smo jo izkusili leta prej, pa še marke si lahko v banki kupil....

Ja, še krompir za ozimnico je bil za marsikoga investicija, sj je sindikat nekaj organiziral, ampak nikoli tako, da ne bi sam nič zaslužil....

Glih tak je blo zajebano.....
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
E vidiš, točno o tem pišem. Ampak ljudje smo po naravi takšni, da pozabimo večino slabih stvari in si zapomnimo dobre (ker bi se nam drugače tako verjetno zmešalo). Potem pa prištej k temu še nostalgijo po tem, ko so v času juge bili mladi, v stoenkah vsak teden drugo šlatali, sedaj pa v cliotu še svoje žene nočejo, pa si tam, ko je bilo v jugi vse zlato
tongue-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:

Meni ne odpre; zanima me pa, če so na linku tudi cene zimskih gum iz leta 1991...

Tebe verjetno bolj zanima, koliko si dal za mašo takrat in danes,

Ko se že obešaš na to.

Trudim se , da vsakemu dam kar si želi.

Stara mati so hodili k maši in mislim, da sem se ji najbolj ustregel s tem, da sem ji dal za mašo, ko je umrla. Ko se je ubil najboljši prijatelj sem mu na grob zlil liter refoška, ker si je to zaželel. Ne eden, ne drug nista imela nič od tega.

Bil sem tudi ministrant, vendar sem imel srečo, da je bil far usmerjen pravilno (ima vnuke) in sem z ene strani še vedno nedolžen.

Srečen?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Jaz piti nisem hodil pred 20 leti, niti ne hodim danes? A imam sedaj višji ali nižji standard?
Primerjava cene bencine ni ravno najboljša, saj so naftni derivati blago, na katerega ceno nimamo veliko vpliva.

Pred 20- imi leti ti niso pustili starši, zdaj pa žena bremza?

Na katero blago pa ima potrošnik vpliv?

Mogoče na gradbene parcele?


Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
PS: se pa dobro spomnim sodelavca izpred 20 let, ki je trdil, da so takratni avtomobili zanič - in da je bil najboiljši fičko izpred 25 let; razlog: v fičku mu je bolje stal
wink-1.gif

Meni so vedno govorili, da se v Mercedesu ne da seksat. Taki, ki ga niso nikoli imeli.
hysterical-1.gif
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Citat:
Uporabnik patriot pravi:

Meni so vedno govorili, da se v Mercedesu ne da seksat. Taki, ki ga niso nikoli imeli.
hysterical-1.gif

Sam res. Ni primerjave seksat v fičaku ali v mercedesu. V fičaku je kar padlo skupaj, med tem ko si jo v mercedesu moral loviti, da ti ni padla za zic.
hysterical-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:

Meni ne odpre; zanima me pa, če so na linku tudi cene zimskih gum iz leta 1991...

Tebe verjetno bolj zanima, koliko si dal za mašo takrat in danes,

Ko se že obešaš na to.

Trudim se , da vsakemu dam kar si želi.

Stara mati so hodili k maši in mislim, da sem se ji najbolj ustregel s tem, da sem ji dal za mašo, ko je umrla. Ko se je ubil najboljši prijatelj sem mu na grob zlil liter refoška, ker si je to zaželel. Ne eden, ne drug nista imela nič od tega.

Bil sem tudi ministrant, vendar sem imel srečo, da je bil far usmerjen pravilno (ima vnuke) in sem z ene strani še vedno nedolžen.

Srečen?

Tole sem napisal zgolj zato, ker si v temo brezveze vključil zimske gume.

PS: Po odgovoru sodeč ti ni lahko...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Pred 20- imi leti ti niso pustili starši, zdaj pa žena bremza?

Ne boš verjel, ampak obstajamo tudi ljudje, ki nimamo potrebe po opijanju - tako, po lastni izbiri.
No, spiti pir ni opijanje. Če piješ zato, da si zadet, je pa druga stvar.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
No, spiti pir ni opijanje. Če piješ zato, da si zadet, je pa druga stvar.

Manjka časovna enota: na leto, na mesec, na teden - na dan, na uro?

Nihče ne pije za to, da bi bil zadet - tudi največji alkoholiki ne; vedno se najde razlog: veselje, žalost, sonce, dež, rojstni dan, god, praznik, poraz, zmaga... ampak nikoli zaradi tega, da bi bil zadet.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
No, spiti pir ni opijanje. Če piješ zato, da si zadet, je pa druga stvar.

Manjka časovna enota: na leto, na mesec, na teden - na dan, na uro?

Nihče ne pije za to, da bi bil zadet - tudi največji alkoholiki ne; vedno se najde razlog: veselje, žalost, sonce, dež, rojstni dan, god, praznik, poraz, zmaga... ampak nikoli zaradi tega, da bi bil zadet.
Heh, koliko mladih se sili s pijačo samo zaradi tega, da so prbiti, ter da se nasledn dan lahko pohvali, kok ga je spravil vase
grims-1.gif