Celje - Dresden -Berlin - Celje

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
V avgustu se mi obeta pot Celje - Dresden -Berlin - Celje (bom taksist) in me zanima katero pot naj izberem.
http://www.viamichelin.com mi ponudi 3 poti . Nekako bi raje šel samo po A in potem D, samo preko Češke pa je hitreje in blizje ??
Prosim za nasvet katero pot izbrati.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Najbolj komot je klasika preko Munchna, Nurnberga in Chemnitzar. Non stop autobahn in se ne utrudis. Preo Ceske je mogoce blize - no, definitno je blize, Praga, Berlin in Stockholm so skoraj v enaki smeri iz Ljubljane - direkt na sever, vendar imas opravka z omejitvami hitrosti, gneco n mestnih obvoznicah ter slabsimi cestami. Utrujajoce. Po autobahnu pa si v Berlinu tik-tak.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Proti Pragi ne rini ker je full gradbišč na relaciji Brno Praga. Čez Prago sedaj gre ko je obvoznica.
Drugače pa Nemčija dosti odsekov ko lahko brez skrbi pritisneš na plin.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
tudi jaz bi reku kar po Nemčiji pa gasa ...

Sem pred leti šel s kombijem iz smeri Poljske proti Berlinu in so bile tam ceste precej slabše, betonske pa zdelane, vožnja ni bila nič udobna
smile-1.gif
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
Hvala vsem za odgovore, zvezdice so padle
smile-1.gif


Gledam in računam sedaj preko Nemčije Celje-Regensburg-Dresden-Berlin in http://www.myrouteonline.com/planner/. Nekje 8 ur do Dresdna kjer bi tudi prespal, + postanki. Do Berlina v enem kosu me malo skrbi
ker tako dolge relacije še nisem vozil.
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ce gres na pot spocit in z udobnim
avtom ni panike. Bolj je problem pri takih voznjah
ce startas ponoci nenaspan. Delaj obvezne postanke vmes malo se pretegnes pa
ni panike sploh
wink-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ma, do Berlina si en dva tri, kako spanje v Dresdnu... V 12 urah si tam pa še prej, z vsemi postanki in omejitvami. LPM
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ksz

Avtorju. Take ture delam vse v enem dnevu brez spanja. Izber pa relacijo Celje-Graz-Regensburg pa naprej Berlin.
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Ksz

Avtorju. Take ture delam vse v enem dnevu brez spanja. Izber pa relacijo Celje-Graz-Regensburg pa naprej Berlin.

Verjamem, ampak kot pravim nisem še vozil tako daleč in zato sprašujem, bom pa skoraj sigurno izbral to pot. Hvala
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.022
772
113
Zanimivo, da Češki še vedno manjka komplet povezava z AC z Avstrijo. Na celi meji. Izogib Češki pomeni:

- izogib nekoliko slabšim cestam
- izogib 12€ vinjeti za 10 dni
- dodatno 80km vožnje v eno smer

Mislim, da si na tej relaciji tam-tam v času na koncu in precej manj stresno samo po AC Slovenija, Avstrija in Nemčija in nazaj.
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
Po skoraj 10 letih .... ponovno izlet , takrat sem izbral Celje-Graz-Regensburg-Berlin se je na Češkem v tem času
kaj spremenilo ali spet izberem preizkušeno pot ? Razmišljam da bi delal krog po Nemčiji gor in preko Češke domov.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Jaz sel Chemnitz, Chomutov, Karlovy Vary_ ogled Bond gradu, Maryanske Lazny, Cham (DE) pa po robu Walda do AT meje. Prisel ven pri Bad Leonfeldnu ( dober spa). Se izognil vsem glavnim cestam. Skratka top.