Čas na poti

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Oj
a je kje to zapisano kako se obravnava?
npr. imaš službo na lokaciji A. Vodstvo-delodajalec te napoti na lokacijo B (ista firma), kjer boš nadomeščal bolniško za 2 uri, od tam pa še na lokacijo C.
Delodajalec trdi, da ti čas na poti ne gre v delovni čas (torej si teoretično v službi 12 ur pa vseeno ne opraviš obveznosti 8 ur) in da ti ne pripada kilometrina (službenega vozila ni). Moje mnenje je, da ti spada v delovni čas, saj se premikaš po odredbi delodajalca in gre to za službeno pot, kar pomeni da ti pripada nadomestilo (trola, kilometrina, karta za BUS...)
Kakšno je pravno mnenje o tem, je kje to zapisano v ZDRju, kakšen podzakonski akt, kolektivna pogodba?

Vprašanje je iz RLja, ampak ne zame...
smile-1.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Ma to je vseskupaj en larifari, da bi se človek nekaj bunil je pa brezveze. Mam jaz primer, ko mi je [censored] ( enostavno nimam drugega izraza ) pisal dopust, ko sem bil 9h na letalu. Enostavno sem misli, da bom modela zabil nekam. Pa bolj ko sem mu dopovedoval, bolj je [censored] mutil. Poleg tega je bila tole službena pot in bi moral še plačat. Evo pa sm spet besen, ko sem to napisal. Pravno ne vem kako je, jaz sem itak klical v srce delodajalca in spraševal kako je s tem dopustam. Vsi so govorili, da to ni dopust ampak [censored] je pač [censored]. Ni vreden tudi železne palce ne.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jaz ne bom tega delodajalca (v bistvu ženinega) pošiljal nekam preko telefona... Ampak ga enostavno iztožil, če krši zakonodajo!
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Pravno obstajajo neki hakeljci, če imaš v pogodbi napisano, da se delo
opravlja tudi zunaj sedeža podjetja.
Potem se nenako smatra, da se strinjaš s tem, da so boš vozil okoli za potrebe službe
in da imaš zaradi tega nekaj večjo plačo že v osnovi (če si jo izpogajal).
Te vožnje se potem štejejo enako kot prevoz na/iz dela.
(torej ne šteje se v delovni čas, mesečno karto za bus pa že itak imaš)

Za podrobnosti pa vprašaj kakega pravnika/delovneha inšpektorja.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Če je delodajalec kolikor toliko pošten, ti bo vsaj pot plačal, če že ne nadur. Že res, da nekateri poskušajo varčevat, ampak tole mi je pa malo mimo. Če si delavca ne moreš privoščit, ga raje skenslaj kot pa da ga poceni naokrog prinašaš.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Takle delodajalec je, lepo rečeno, za ustrelit
tongue-1.gif


Tudi meni je poznano sedaj popularno šparanje na nadurah, ampak vsaj priznati jih pa morajo, da kak dan dopusta spraviš skupaj
smile-1.gif


Kar se mene tiče je ideja, da 8 ur delaš in od tega 3 ure prodajaš svojo glavo na cesti, pa za to nisi plačan, naravnost nora. Folk ne se pustit j*****
zmaga.gif
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
po zakonu ti je dolžan plačati službeno pot oz ti izdati potni nalog, ker če se ti kaj naredi boš sam odgovarjal za škodo na svojem vozilu ter bognedaj da se še tebi kaj zgodi. Kilometer službene poti (npr svetovanje, meritev, pevoz na drugo delovno mesto) pa je trenutno 0,37€. Vse je pa odvisno koliko se mu pustiš in kakšen karakter je on...

moj npr zahteva od mene potni nalog v katerega se napiše namen ter razdalja. In to dobiš pri plači povrnjeno in še neobdavčeno ni. Mora ti pa vsekakor plačati tudi nadure..

pozdrav.gif
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
V pogodbi o delu je napisana delovna obveznost v urah in kraj nastopa na delo. Vse kar je izven teh okvirjev je službena pot!
Od delodajalca zahtevaj pisno napotitev na lokaciji B in C, nato obišči inšpekcijo za delo...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
No tako, se mi je zdelo... Mi mora žena pokazati svojo pogodbo...
Delodajalec pa je trgovsko podjetje iz Celja... Na Lavi je locirano...
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.558