Carinska pošta

mixonn

Zelenc'
12. mar 2019
2
1
3
Danes se je zadeva premaknila.

13.03.2019
SILJUA -
Pošiljka vrnjena iz uvozne carine


To pomeni, da bo paket jutri sel v dostavo, ali bodo sedaj se muckali do naslednjega tedna?
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Kako je kaj stanje na tem podrocju? Gre skozi al 'je potrebno vedno placat?
Konkretno: vrednost 15EUR iz AliExpres?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Če bo cena na CN22 pravilna, bo šlo skozi, v nasprotnem primeru pač loterija in grožnja 5€ dodatnega stroška
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Še nikoli nisem plačal carine ali davka za izdelke do nekej 25€. Pa sem naročil že več kot 100+ izdelkov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V kratkem času cca 6 pošiljk, 5 je šlo brez vsega - tudi malo večje škatle (ena celo zelo velika - sumim pa da je bilo EU skladišče čeprav je pisalo CN) eno sem plačal DDV + "stroške", ker bumbar kitajski je napisal ničvredno reklamni material. Ni pa po velikosti nič iztopalo.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Si imel pac sreco. Jaz sem za kake malenkosti ze kar nekajkrat doplacal 5eur za stroske.
Meni pa, zanimivo, tudi ni treba plačat za nič ... RAZEN ... ko sem 2 x naročil enake slušalke v daljšem obdobju, so mi jih vedno carinili (pa je bla cena pod 15€). Tako, da ne vem, od česa je blo to odvisno, sem pa obakrat plačal cca. 5€ za stroške carinjenja.
p.s. slušalke so take, kot na sliki (na njih isto piše Sony, ampak niso ... )

Pa sem sicer naročil tudi dražje zadeve od te zgoraj, pa nikoli nič ... hm?
 

Priponke

  • DSC05656.JPG
    DSC05656.JPG
    54,6 KB · Ogledi: 301

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če si plačal samo 5€ so to samo stroški carinskega pregleda - CN22 ni bil pravilno izpolnjen.

Ravnokar dobil kar velik paket z izpolnjenim CN22 - 15$, dobil direkt domov.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Če si plačal samo 5€ so to samo stroški carinskega pregleda - CN22 ni bil pravilno izpolnjen.

Ravnokar dobil kar velik paket z izpolnjenim CN22 - 15$, dobil direkt domov.

Jaz sem dobil foto nahrbtnik. Gor pisalo backpack $15 usd (cena je bila sicer 21€). Pa so odprli in računali. Se mi pa ni dalo jebat da bi koga nahrulil.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Saj hruljenje ne bi imelo smisla, dosegel itak ne bi nič. Skratka, lahko se odločijo, da pregledajo, lahko da ne. Načeloma je res tako, da večja in težja kot je stvar, večja je verjetnost da bodo. Torej, če ne pregledajo, ni stroška. Če pregledajo, so pa za nas trije možni scenariji:

- pod 22€, CN22 cena štima - brez stroška
- pod 22€, CN22 cena ne štima - 5 € stroška
- nad 22€, 7€ stroška + 22% DDV na ceno izdelka in poštnine.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Meni so enkrat preverjali in cn22 ni štimal, vendar dejanska vrednost ni bila velika (mogoče 2 EUR) in sem dobil brez doplačila stroškov. Očitno obstaja tudi ta opcija, torej zdrava kmečka pamet, je pa verjetno odvisno od uradnika ali jo premore ali ne.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Ce se ze pritozujemo cez carinsko posto..

Narocil 50eur vreden paket v Nemcijo. Od 4.11. do danes stoji pri njih. Danes pride posta, da je treba placat 29 + 6eur.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Kaj se pa zgodi, če poštarju zavrnem paket (iz Kitajske)?
Žena je nekaj naročila in ni bila pozorna, da pošiljajo s Kitajske, je pa cena nad 150€, torej bo še carina in DDV.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Paket vrnejo pošiljatelju.

Kako boš pa ti denar od prodajalca dobil nazaj je pa vprašanje platforme nakupa in načina plačila.

O poštenosti takega načina "poslovanja" pa nebi zgubljal besed
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Paket vrnejo pošiljatelju.

Kako boš pa ti denar od prodajalca dobil nazaj je pa vprašanje platforme nakupa in načina plačila.

O poštenosti takega načina "poslovanja" pa nebi zgubljal besed

ocitno se nisi posloval, da ne ves kako to gre. je cela pisarna kokosi (beri zensk, bab, vstavi poljubno) narocila ene drobnarije iz angleske spletne trgovine (cena v funtih, naslov trgovine v londonu) v vrednosti 45 eur, zato ker je bil nakup nad 40 funtov gratis.

potem ko po 10-ih dneh ni bilo posiljke, pogledam se jaz to spletno stran in karkoli narocis, dostava 30 - 45 delovnih dni. itak da gre zadeva direkt iz azije. se preden, je bila zadeva dostavljena v slovenijo sem to londonsko trgovino obvestil, da jih bom terjal za kakrsnekoli dodatne stroske v zvezi z carinskimi oz. davcnimi dajatvami.

posiljka je prisla na naslov mimo carinske poste.

v primeru da nebi ne bi imel niti kancka slabe vesti zavrniti to posiljko.

toliko o postenosi poslovanja ...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
ocitno se nisi posloval, da ne ves kako to gre. je cela pisarna kokosi (beri zensk, bab, vstavi poljubno) narocila ene drobnarije iz angleske spletne trgovine (cena v funtih, naslov trgovine v londonu) v vrednosti 45 eur, zato ker je bil nakup nad 40 funtov gratis.

potem ko po 10-ih dneh ni bilo posiljke, pogledam se jaz to spletno stran in karkoli narocis, dostava 30 - 45 delovnih dni. itak da gre zadeva direkt iz azije. se preden, je bila zadeva dostavljena v slovenijo sem to londonsko trgovino obvestil, da jih bom terjal za kakrsnekoli dodatne stroske v zvezi z carinskimi oz. davcnimi dajatvami.

posiljka je prisla na naslov mimo carinske poste.

v primeru da nebi ne bi imel niti kancka slabe vesti zavrniti to posiljko.

toliko o postenosi poslovanja ...

Letno naročim in odpošljem blizu 1000 pošiljk iz in po celem svetu.....

Če si ti ugotovil, da pošiljka pride direkt iz azije, bi lahko tudi po tvoji izjavi "kokoš".

In prav tako kot tebi nebi bilo prav, da imaš dodatne stroške, tako tudi prodajalcu nebi......

Vsak ima svojo ceno za poštenje in pravičnost, le nekateri jo imajo prekleto nizko.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
ocitno se nisi posloval, da ne ves kako to gre. je cela pisarna kokosi (beri zensk, bab, vstavi poljubno) narocila ene drobnarije iz angleske spletne trgovine (cena v funtih, naslov trgovine v londonu) v vrednosti 45 eur, zato ker je bil nakup nad 40 funtov gratis.

potem ko po 10-ih dneh ni bilo posiljke, pogledam se jaz to spletno stran in karkoli narocis, dostava 30 - 45 delovnih dni. itak da gre zadeva direkt iz azije. se preden, je bila zadeva dostavljena v slovenijo sem to londonsko trgovino obvestil, da jih bom terjal za kakrsnekoli dodatne stroske v zvezi z carinskimi oz. davcnimi dajatvami.

posiljka je prisla na naslov mimo carinske poste.

v primeru da nebi ne bi imel niti kancka slabe vesti zavrniti to posiljko.

toliko o postenosi poslovanja ...
Eno je namerno zavajanje trgovine in takrat nimam najmanjšega problema s tvojim odnosom.
Drugo je pa to, da sam spregledaš lokacijo in potem zavrneš paket, da se rešiš dodatnih stroškov. To si pa najnižja raven opice, ki za par eur povzroči poštenemu prodajalcu konkretne dodatne stroške. In potem seveda potunkaš noter še vse morebitne druge kupce, ker prodajalec odpika Slovenijo, saj se ne bo ukvarjal z opicami.
Sam v dvomu vedno pošljem mail in vprašam iz kje bo paket poslan. Rešeno.
Pa še to: jinetera javno sprašuje brez najmanjšega občutka sramu in poštenosti, kako nategnit prodajalca, ker je njegova žena zaj... To vse pove o svetu v katerem živimo. Za par EUR proda poštenost. Noro.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: steni in Dualis