Carfax Poročilo - prosim za komentar

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
mater si zapel za ta avto k mutav na telefon. sem mislu da kupuješ eno rariteto pol pa kanguja. a je edini naprodaj pr nas? al zakaj morš točn tega met...čeb mel pet kil koke v predalu bi te še razmeu
grin1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Garancijo imajo verjetno tako kot vsi ostali dilerji... Kak avtomotiv in podobno... Tako da to si pač sam plačaš če te tako skrbi, pa kupiš karkoli.
 

Bacek78

Zelenc'
24. dec 2015
10
0
1

Saj je že na začetku napisano da je Kangoo
smile-1.gif
ja, so določene želje in omejitve pri denarju, tko da .... ni pač na izbiro vse

je*** ga, familija z prej podpovprečnim proračunom ne more pač kombi kupit
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Js sploh ne zastopim, [cenzura] mocvirniki a vi mate pa take fajne avte? Svoj prvi avto sm gledu v lj. Pa ogled so ga prpelali 4bosanci avto pa podrtija od avta.

Leti predvsem na to kje se avto kupuje od trojan gor pa dol, zjebani avti so povsod.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Garancijo imajo verjetno tako kot vsi ostali dilerji... Kak avtomotiv in podobno... Tako da to si pač sam plačaš če te tako skrbi, pa kupiš karkoli.

ne moreš res sam kupit. sem spraševal kako leto nazaj. cel google obrnil.
vse kar obstaja pri nas je samo za dilerje. oz če se prov spomnem je pri enih možno, samo je tako drago, da se že ne splača.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Bacek78 pravi:
Takole zaenkrat ... avto je imel dva lastnika, fizični osebi, ni bilo na firmo. Prvi dve leti en lastnik, potem drugi. Vmes je bil tudi nekaj mesecev odjavljen, se ni vozil. Od tod tudi manj km zadnji dve leti predvidevam.

Avto šola najbrž nima kangoo-ja, kak avto car, taxi bi verjetno bil tudi bolj stolčen, spraskan.

Gre pa avto še ne Renault servis, da ga pregledajo, predvsem če je bilo kaj prevrteno.

Podatkov o registrski in prometni nimamo še, nekako pa razmišljam, da bodo tako ali tako vidni samo podatki zadnjega lastnika, saj so nove tablice. Bomo pa preverili, saj tko nič ne izgubimo.

Kaj je pa s tem pregledom na AMZS? Ali s tem tudi kake nove podatke dobim, ki bi bili pomembni?

Hvala vsem za komentarje, pripombe. Še vseeno smo optimisti, da v tretje gre rado in zato pač želimo preveriti čimveč.

Ali pa je bil vmes razbit totalka, odjavljen in popravljan.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Vse informacije kažejo na to, da boš imel težave. Ti se pa odloči, kako in kaj. Svetujem ti,da si prebereš tole:
Najpogostejše napake pri nakupu rabljenega avtomobila s praktičnega vidika
Še posebej točko 5 (Pristajanje na kompromise)
evil.gif
.

Če se boš odločil za nakup, pa našega Kia vernika pobaraj, če ti bo zrihtal kaj popusta ali vsaj kavico
grin1.gif
.

Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Js sploh ne zastopim, [cenzura] mocvirniki a vi mate pa take fajne avte? Svoj prvi avto sm gledu v lj. Pa ogled so ga prpelali 4bosanci avto pa podrtija od avta.

Leti predvsem na to kje se avto kupuje od trojan gor pa dol, zjebani avti so povsod.
Povsod so nateguni
frown-1.gif
 

Bacek78

Zelenc'
24. dec 2015
10
0
1
Še kratko poročilo s tehničnega pregleda v delavnici: avto ni bil zaleten, totalka ali kaj podobnega. Tudi motor je lep, ohranjen, so ga lepo vozili. Kilometri niso prevrteni, kar se tudi ujema z ostalimi podatki (ohranjenost, motor...).

Tako da ... če bi gledali samo Carfax poročilo in potem kasneje še izpisek še iz upravne enote .... sigurno ne bi šli v to. Dejstvo je, da ne vemo točno kako vse delujejo te aplikacije in četudi piše, 4 ali 5 lastnikov ... gre lahko za AH, lizing, spremembo naslova lastnika ...

Hvala za vse komentarje, argumentirane in ne
smile-1.gif


Zdaj pa upam, da bo služil vsaj tako dolgo kot predhodni K, definitivno pa bo več kot prejšnji, kupljen v osrčju Gorenjske.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
in, ste kupili pol?

jest se tud naceloma izogibam MB rajona, ampak verjamem, da se najde tud kej ok tam...

men je pa cudno to, da so avto zunaj spucal, notri pa pustili svinjak...-
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
glede na to, da ste avto najbrz ze kupili, upam da bo dobro in dolgo sluzil ...

Citat:
Uporabnik Bacek78 pravi:
Tudi motor je lep, ohranjen, so ga lepo vozili. Kilometri niso prevrteni, kar se tudi ujema z ostalimi podatki (ohranjenost, motor...).

zmotil me je tale stavek .... motor je lep
confused-1.gif
to pomeni da je bil lepo opran ali ... ???
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
1. opcija: "Evo vidite še motor smo oprali"

2. opcija: "Nene, motorja ne operemo, ker nič ne skrivamo..."

V obeh primerih vidiš prst...
grin1.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik cat pravi:
v zadnjem času zaradi bolezni ni vozil

floskula za naivne

Servisne knjižice ni, naj bi jo na zadnjem servisu založili
Meni so jo res, a sem dobil novo, nadomestno, takoj na licu mesta, vpisani vsi servisi, itak pa imam zraven tudi vse servisne naloge itd..., kupec pa bo dobil tudi kopijo vseh nalogov in izpis servisov. Se prec vidi kako in kaj...

To, kar se pa bere v tem thread-u pa je živi nateg. Prste proč.
Ko pa slišim da nekdo pravi da je avto ohranjen, ker ga je itak vozil dedek samo v nedeljo k maši, pa še toliko bolj prste proč.....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik Bacek78 pravi:
Tudi motor je lep, ohranjen, so ga lepo vozili. Kilometri niso prevrteni, kar se tudi ujema z ostalimi podatki (ohranjenost, motor...).

zmotil me je tale stavek .... motor je lep
confused-1.gif
to pomeni da je bil lepo opran ali ... ???
Mene je še bolj zmotilo to v rdečem. Upam, da pregled ni bil opravljen v delavnici od KMAG-a.
grin1.gif


Vsekakor želim čim več neproblematično narejenih km in se priporočam za poročilo čez eno leto.
wink-1.gif
Ker me prav zanima, kako se bo to odvilo. Nisem še namreč srečal Slovenca, ki bi iz dobre volje vozil avto na pol leta na tehnični brez razloga.
 

Bacek78

Zelenc'
24. dec 2015
10
0
1
OK, no, žal se pač ne znam ravno izražati od stroke
smile-1.gif
lep motor, ohranjen ipd. ne pomeni, da so ga oprali (lahko da so ga tudi), ampak da ni ves zjahan, da lepo teče, vžge ipd. Ne vem kako drugače napisat, da se ne bo spet kdo vtaknil. Saj najbrž je razlika, če nekdo 70.000 naredi tako da nič ne pazi in mu je vseeno za način vožnje, kot pa neka normalna vožnja?
In ne, servis je bil narejen na Renault servisu, daleč stran od LJ.
smile-1.gif


OK, to kar so govorili v AH itak ne verjamem (bolezen, izguba knjižice...), smo pa preverili pri verodostojnih virih, da sta bila dva lastnika, ni bilo nesreče in avto je bil odjavljen vmes. To so podatki, ki jim verjamem, ker so iz uradnih virov. Za prva tri leta je tudi R servis vpisan v računalniku (pohvala AH in servisu Real, ker so to naredili brezplačno in vse razložili). Pa tudi v bukli v avtu smo potem najdi žige za prva dva servisa, za zadnjega pa ne (v računalniku je bil vpisan) iz leta 2013 (november) ... Torej, manjka uradni servis zadnjih dveh let (1,5 leta zaradi odjave) - če je bil sploh narejen. Obstaja pa možnost, da je bil pač 2013 zadnji, ker je bilo potem narejenih manj km.

Kar se pa tiče Carfax aplikacije ... kot že rečeno, ne vem kako deluje to, kaj vse se zapiše ... ampak nekje je napisan datum naslednjega pregleda, nekje ne. Kot vemo prva leta dejansko ni potrebno tehničnega delat, a ko avtu podaljšaš registracijo, se avtomatsko napiše tehnični opravljen (četudi ni), ker drugače bi bil avto neizpraven? Zato predvidevam, da je ob vsaki akciji registracije to napisano, čeprav dejansko pa tehnični ni bil narejen?
Isto podatku z UE ... na eni strani imam podatek o 2 lastnikih (iz uradne evidence), na drugi strani pa spet neko aplikacijo, ki napiše 5 lastnikov?! Potem greš pa brat, pa ugotoviš, da je to lahko prepis, prodaja preko AH, menjava naslova ... skratka polno enih stvari, ki vplivajo na te zapise, pa ne veš dejansko - vse to je napisano tud na netu, ni iz moje glave.
Žal to niso vedno 100% aplikacije, kar lahko potrdim tudi za stari Kangoo, ki je bil kupljen preko AH in je dejansko več lastnikov zabeleženih, kot pa nas je v resnici.

Ja, avto smo kupili, in če se le spomnim (in najdem temo) se javim čez leto. Ampak po vseh dogodivščinah zadnjih 2 avtov menim, da nam sedaj že pripada pravica do mirne vožnje kako leto, dve ....
smile-1.gif

Če smo se pa nategnili ponovno .... potem pa res ne vem več, kaj in kako kupit.
frown-1.gif


Aja, še o svinjaku notri ... no, sej očiščeno je bilo, posesano, pobrisano ... bilo je pač nekaj manjših madežev na sedežih zadaj, ki so pač prvi padli v oči.
smile-1.gif
). Nepomemben strošek za njih, kupcu pa to nekaj pove (al pa samo meni, kaj pa vem).
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Bacek78 pravi:
marsikaj novega smo se naučili, med drugim tudi to, da ni vse totalni šrot izza Trojan.
wink-1.gif

Ko pa vprašaš nekoga "sa one strane" (preko Trojan), pa pravijo čisto enako: izogibaj se vozil z nasprotne strani Trojan. Torej drži 100%.

Samo s to razliko, da je pozicija Trojan stvar percepcije
evil.gif



ON: kupil avto "sa one strane", pa ne morem reči, da je bil slabši, kot z domačega praga (prelepa Gorenjska
evil.gif
). Sem imel z "gorenjskimi" avti bistveno večje težave ...

p.s. v meni ni štajerca, mogoče kak promil, ko ga preveč spijem
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: