Car sharing

sandiz

Zelenc'
10. dec 2018
17
0
1
Zadnje čase dobivam ogromno oglasov za razne car sharing storitve in me zanima vaše mnenje. Če prav razumem koncept, se izposodi avto od fizične osebe za krajši čas in potem ga vrneš. Ima kdo izkušnje s tem? Se splača? Bolj me zanima izposoja, ker nimam svojega avta ampak bi mi včasih zelo prav prišel.
 

nevtralec

Pripravnik
6. jan 2014
62
4
8
Mi smo morali prodati naš avto in od takrat naprej uporabljamo Giro za te izposoje. Zadeva ti pride zelo prav, ni drago pa še veliko izbiro avtov imajo, če imaš slučajno specifičen okus kaj bi vozil. V glavnem je dost zanimiva zadeva in se mi zdi vredno poskusit, če ti bo sploh ustrezalo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Hja. Car sharing bi pomenilo deljenje. Torej ne izposoja. Giro in podobni so sharing, dokelr vsi sodelujoči (OK, vsaj velika večina) ponujanjo svoje avte in si izposojejo tuje. Sharing bi bil tudi, da si recimo blok, sososka ipd omilsi nekja vozil, ki si jih delijo.
Komercilani car sharingi so v resnici čisto preprost rentacar, le da za krajše čase najema.

PS: še vedno uporabnik avant2go. Pride prav, je praktično ...
 

sandiz

Zelenc'
10. dec 2018
17
0
1
Hja. Car sharing bi pomenilo deljenje. Torej ne izposoja. Giro in podobni so sharing, dokelr vsi sodelujoči (OK, vsaj velika večina) ponujanjo svoje avte in si izposojejo tuje. Sharing bi bil tudi, da si recimo blok, sososka ipd omilsi nekja vozil, ki si jih delijo.
Komercilani car sharingi so v resnici čisto preprost rentacar, le da za krajše čase najema.

PS: še vedno uporabnik avant2go. Pride prav, je praktično ...

No ja, potem pa souporaba. Večina teh podjetij uporablja izraz car sharing, zato sem ga tudi jaz. Očitno je najboljše, da poskusim in vidim kako in kaj. Hvala za mnenje
 

gurman5

Pripravnik
5. avg 2013
77
3
8
Že nekaj časa uporabljam Giro in je zanimiva zadeva. Imaš veliko izbire pa še prav ti pride...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Res je odvisno kakšen avto hočeš. Osebno imam izkušnje samo z cenami, ki se gibljejo okoli 25€ ali 40€ za cel dan, imaš pa tudi opcije za fancy bmwje, ki te pridejo 200€ na dan. Stvar okusa in želj.

Se pravi, da vzameva ceno 30€/dan in množiva z 200 dni na leto in sva na strošku 6.000 €. Komu se to splača? Ali kaj narobe računam?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Se pravi, da vzameva ceno 30€/dan in množiva z 200 dni na leto in sva na strošku 6.000 €. Komu se to splača? Ali kaj narobe računam?

Narobe računaš.
Če rabiš avto 200 dni na leto, pol ga jasno kupiš.

Če ga pa rabiš 2x na mesec zna bit pa druga zgodba.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Potem je verjetno še kakšna članarina, ni samo strošek takrat ko koristiš?