Buried - eno vprašanje...

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Torej ravnokar sem pogledal Buried (2010). Filmič je o
pogodbeniku ki prevaža tovornjak po Iraku. Ugrabijo ga teroristi in živega zakopajo z mobilcem in zippotom.

Cel film ne vidimo nič druga kot pa njega v krsti kako doživlja napade panike medtem ko mu vlada nemore (noče) pomagat,
nekaj telefonskih klicev in to je to, skratka en sam kader v celem filmu ni za videt nič druga kot njega in slišat nekaj sogovornikov...

Film je dober. Zanima me pa nekaj druga... Na IMDB pravijo da je film stal $3,000.000. Od kod? Mislim kako? Kje so porabli
3 miljone? Vseskupaj nemore stat več kot $250k z reklamo in plačanim igralcem vred, posnet pa tut more bit v manj kot enem tednu.


Kam so dali te tri miljone?


Podvprašanje; Paranormalno film je pa stal $11k, sicer ne z znanima igralcema ampak ipak je ogromno kadrov in računalniškega dela,...
Torej da se en tak film spravi na platno v kino torej al ni tak drago al pa v tej ceni ni všteto. Paranormalno 2 film je pa stal $2,750.000,
od kod taka razlika med tema dvema, filma sta vbistvu posneta po enem in istem kopitu, torej če bi bil 5x dražji bi razumel ne
pa da je 270x dražji...

Nazaj k modelu v krsti, kje so zapravli 3mio? Igralec pobere 2,5?
confused-1.gif


Priporočam ogled.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Tudi meni ni bila jasna ta cifra...

- krsta
- blackberry
- Zippo
- Zmaj baterijska svetilka
- čutarica z nedeljskega sejma
- 2x kemična svetilka

To je popolnoma ves inventar tega filma.
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Spoiler:

Heartbreaking, toe cutting, sand suffocating, being snake food srečen konec...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.160
959
113
Emona / Carnium
Je možno, da je film posnet v Iraku, kjer se zgodba dogaja? Jasno, to sprašujem bolj za šalo, kajti šel sem pogledat kje so snemali in lahko videl, da v Barceloni?! Kar je res bizarna izbira lokacije za takšen film, v katerem verjetno ni kakšne scene z Gaudijevo stvaritvijo v ozadju...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Po moje so ustvarjalci film opisali kot nevemkako zahteven, potem pa šli s 3 mio v žepu na whiskey & coke party. Kar je ostalo pa so za film porabili.

Sicer pa dober film, uro pa pol gledaš modela v krsti, pa ni dolgčas zraven.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kakšna snemalna ipd oprema pa je bila pri paranormalno in kakšna pri Burried?

Predvidevam, da se v budget štejejo tudi plače sodelujočih (poleg igralca še ostalih).

Sicer pa zlo dober film.