BSOD v WIN 7 64-bit Ultimate

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Že dolgo se pri namiznem od partnerke dogaja BSOD. Težava je, da je čisto random, nekaj časa nič, nato precej pogosto, potem spet lahko kar kak mesec v redu. In spet. Poizkusil sem že marsikaj, posodabljam vse mogoče driverje, večkrat naredil memory test, probal z drugim napajalnikom, full disk testing, a napake kar ne uspem odpraviti. Dump datoteke pa žal ne znam bolje prebrati, kot samo površinsko.
Pogosto je notri omenjena datoteka ati.... Torej bi lahko bil gonilnik grafične ali grafična? Mislim da sem tudi že menjal in dal Nvidia grafično, napaka pa je dalje svirala..
.dmp datoteko sem naložil že večkrat na https://www.osronline.com/ a mi v tem primeru ni jasno kaj in kako. Nisem kompetenten, da bi razbral kaj je narobe.

Zato pripenjam zadnjo .dmp datoteko in prosim za kak dober nasvet.

In še kompletna C:/Windows/minidump mapa, iz katere sem pred kratkim po neumnosti zbrisal nekaj datotek.
bonk.gif
:
https://www.dropbox.com/s/lo7ghz99nebn0hr/Minidump.rar?dl=0

Seveda hvala za pomoč
 

Priponke

  • 2231129-052415-19312-01.rar
    20,2 KB · Ogledi: 132

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
Sem imel enkrat podobne težave pri skoraj novem namiznem računalniku...se je izkazalo, da je bil krivec RAM.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Hvala vsem trem za pomoč. Te dni nisem pri tem računalniku, bom pa poizkusil nekatere podatke dobiti na daljavo.

@Note This, Memtest86+ je bil narejen že večkrat, vedno brez problema. Tudi sam ponavadi pomislim na RAM. In seveda lahko je res kaj narobe z njim ali pa se enostavno ne ujema s plato. Konec koncev je lahko tudi kaj na plati, pa zato na RAM pride kak šum.
Morda zelo pomemben podatek, da se to dogaja predvsem na začetku, ko je računalnik nekaj časa ugasnjen, še bolj, če je izključen iz elektrike.
Seveda sem pomislil na elektrolitske kondenzatorje, kateri pa zgledajo v redu tako na plošči kot na grafični.

@Ytbnd, DLG diagnostic full test tako iz DOS-a kot iz WIN ne pokažeta nobenih BAD sectorjev niti ostalih napak.
SFC /SCANNOW bom pognal ob prvi priložnosti. Torej, kot razumem, bi lahko bil enostavno okvarjen windows sistem.

@Gonzo, za Event Viewer sploh nisem vedel in bom pripopal sliko takoj ko dobim dostop. Hvala za to informacijo
zmaga.gif


Pripopam tudi natančen seznam vseh komponent takoj ko bo mogoče.

LP
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Event Viewer:

http://saveotic.com/images/2015/05/26/3FXMr.jpg

Matična: Gigabyte H55M-USB3 rev. 1.0
Proc: Intel Core i5 760
RAM: Adata DDR3 1600G 2OZ - 2x 2Gb Dual Channel na Slotu 1 in slotu 3
HDD: Western Digital WD Green WD10EARS
Napajalnik Corsair 500W CX (CMPSU-500CXEU)
Grafična kartica Powercolor ATI HD5450, 512MB DDR3, DVI/VGA/HDMI, pasivna
DVDRW Sony/Optiarc AD-7263S-0B
Dve dodatni Realtek RTL8139 mrežni kartici
Monitor AOC E2240Vwa 54cm

SFC /SCANNOW pa je res našel neke napake:



Upam, da jih je tudi vsaj delno odstranil, ker tudi po 5 zagonih še vedno ni brez. Probal bom tudi ostale opisane postopke.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Hvala, tudi to sem že naredil, kot je opisano na povezavi, katero si mi dal:
http://www.sevenforums.com/tutorials/1538-sfc-scannow-command-system-file-checker.html

In potem še enkrat sfc /scannow

Tudi sfc /scannow command at boot. Sem naredil. Tukaj pa sem se ustavil.

Na system restore lahko kar pozabim, saj jih nimam od tako dolgo nazaj, kot se problem pojavlja. Izdelal bom še sfcdetails.txt, in če bo ogromno teh datotek, potem bom lahko torej samo še naredil repair install ali na koncu Format in vse na novo.
Torej, glede na povedano naj bi bila težava software-ske narave?

LP
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Samo javljam, da imam občutek, da je težava odpravljena, saj se je zadnje čase BSOD pojavljal pogosto, sedaj pa že par dni več ne. Odpravil sem ga tako, da sem napetost na RAM-u dvignil kar na 1,66V, čeprav ni overclockan, ni na Xtreme Memory Profile in deluje na 1333MHZ, dospopni časi na 9,9,9,24.
Po SPD naj bi napetost 1,65V imel šele pri Frekvenci 1600 MHz in dostopnih časih 9,9,9,24.
Po drugi strani naj bi po SPD na 1333 MHz in dostopnih časih 9,9,9,24 potreboval napetost 1,5V. Ker na samih ploščicah piše, da je so za napetosti od 1,55 do 1,75V, sem že prej ročno nastavil na 1,60V. A dogajalo so se zgoraj opisane nenavadne stvari.

Upam, da sedaj bo.
cool-1.gif