Brusni kamni

frankwell

Fizikalc
19. avg 2019
104
36
28
Zdravo,

malo sem se vrgel v brusneje nožev. Doma imamo Berghofove nože, ki so jih imeli nekaj let nazaj na petrolu... Trenutno jih vsaj kar se mene tice kar solidno nabrusim na kamen neznane granulacije. Prinesel mi ga je stari ata iz ene vaške trgovine za par eur.

Rad bi se malo bol vrgel v to, imam v planu kupit tudi kakšen boljši nož.

No torej.
Malo sem neučakan zato bi najraje kupil pri nas (Seveda, če se pri nas ne dobi nič pametnega oz. za pravo ceno je brezveze kupovat). Valda prva stvar ki jo najdeš je Oster rob. Ima kdo kakšno izkušnjo z njimi? So njihovi kamni ok? Ali gre samo za rebranded kamne nižje kvalitete za previsoko ceno?

Če ima kdo kakšno izkušnjo se priporočam.

edit: also se opravičujem, če ni prava tema, nisem ravno vedel kam bi dal :)) lp
also also opcija bi bila da grem v merkur po vodobrusni papir visokih granulacij ga nalepim na ravno povrsino in gas?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.192
3.353
113
Imam njihove kamne in nimam pripomb. Pripombo imajo samo uporabniki nožev, da so noži preveč ostri. Nabrusim jih na britvico in papir režejo za šalo. Začnem s 1000 in nato 3000 granulacijo.
 

frankwell

Fizikalc
19. avg 2019
104
36
28
Imam njihove kamne in nimam pripomb. Pripombo imajo samo uporabniki nožev, da so noži preveč ostri. Nabrusim jih na britvico in papir režejo za šalo. Začnem s 1000 in nato 3000 granulacijo.
Hehe nož ne more bit preoster. Vsaj do neke mere no. Semizdi, da se prej urežeš s slabim nožem kot pa če je lepo nabrušen.

Tudi jaz bi vze 1000/3000. Sem spraševal že po reddituu glede 1000/6000 pa pravijo vsi da raje 1k/3k.

Edina stvar ki mi ne da miru je cena. Ker dejansko nevem ali so kamni kvalitetni ali ne. Sicer kot začetnik vem da niti nebi opazil razlike, samo če za nekaj dam 40-50eur mam raje da je boljša stvar.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.149
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Odvidno kaj hočeš in koliko hočeš plačat...

Imaš, recimo to:

Ali pa to:

Pri nas pa že omenjeno zadevo:

Jaz imam obe kitajski varianti in delata krasno, če znaš brusit... To je osnova - znanje kako brusit. Potem lahko "skoraj" z vsem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: frankwell

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Naniwa 1000/3000 pa dobri ceni pri nas.

 
  • Všeč mi je
Reactions: frankwell