Brnčičeva-Tomačevo

branko19

Pripravnik
16. apr 2019
60
3
8
Že kar nekaj povedanega, pa še enkrat vprašam poznavalce, a se sme voziti na tej razdalji in potem proti Žalam ali Centru vozit brez vinjete??
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Da.


Ali potrebujem vinjeto za vožnjo po štiripasovni obvoznici med krožiščem Tomačevo in Črnučami? Ali jo potrebujem za servisne ceste ob ljubljanskem obroču, npr. med Zaloško in Letališko cesto?

Za vožnjo po navedeni obvoznici ni potrebna vinjeta, ker cesta ni v upravljanju DARS. Vinjeta je potrebna za nadaljevanje vožnje po H3 – severni ljubljanski obvoznici. V okviru krožišča Tomačevo je predmet nadzora s strani cestninskih nadzornikov cestninska cesta v nadaljevanju oz. cestninske ceste pred vstopom na krožišče. To pomeni, da vas cestninski nadzorniki ne bodo ustavili, če na vaši poti ne zapeljete na severno obvoznico H3. Enako velja za servisne ceste, za katere vinjeta tudi ni potrebna, na primer med Zaloško in Letališko cesto. Takoj, ko zapeljete na ljubljansko avtocestno obvoznico, je uporaba vinjete obvezna.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
narobe. ko se npr. pelješ od tomačevega proti rondoju, greš mimo table za vinjeto, zato tudi po rondoju potrebuješ vinjeto. ampak kot je v odgovoru DARS napisano, so predmet nadzora le ceste, ki se nadaljujejo na obvoznico, zato te nadzorniki ne bodo kaznovali za vožnjo po rondoju brez vinjete. razen če mogoče nekoč ne bo izginil odgovor darsa z njegove spletne strani...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
narobe. ko se npr. pelješ od tomačevega proti rondoju, greš mimo table za vinjeto, zato tudi po rondoju potrebuješ vinjeto. ampak kot je v odgovoru DARS napisano, so predmet nadzora le ceste, ki se nadaljujejo na obvoznico, zato te nadzorniki ne bodo kaznovali za vožnjo po rondoju brez vinjete. razen če mogoče nekoč ne bo izginil odgovor darsa z njegove spletne strani...


Kero tablo, misliš to takoj po krožišču z Brnčičevo, tabla vozila rezervirana za motorna vozila, kerj piše da je vinjeta potrebna čez 1,8km ?

Če misliš to, potem narobe misliš, ta tabla te obvešča je vinjeta obvezna čez 1,8km ko se vključiš na "ring" in ko se iz rondoja že spustiš dol,
je tik pred vključitvijo na obvoznico nova tabla za cesto rezervirano zamotorna vozila in obvestilo da je od tam naprej obvezna vinjeta....

Tako da, črnuška obvoznica in prehod čez rondo, je VINJETA FREE!!
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
ne, mislil sem te table:


 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Sodeč po zgornjih opisih, te table ne bi smele biti tukaj. Niti tista pri izvozu iz Zaloške, ker greš do letališke lahko brez vinjete.
Skratka še ena "namerna" ? Napaka
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Kero tablo, misliš to takoj po krožišču z Brnčičevo, tabla vozila rezervirana za motorna vozila, kerj piše da je vinjeta potrebna čez 1,8km ?

Če misliš to, potem narobe misliš, ta tabla te obvešča je vinjeta obvezna čez 1,8km ko se vključiš na "ring" in ko se iz rondoja že spustiš dol,
je tik pred vključitvijo na obvoznico nova tabla za cesto rezervirano zamotorna vozila in obvestilo da je od tam naprej obvezna vinjeta....

Tako da, črnuška obvoznica in prehod čez rondo, je VINJETA FREE!!
Hm, včeraj šel od Brnčičeve proti Tomačevem in ko sem že zavil, sem se vprašal, kaj pa vinjeta? :valjamse:
Pa te table z vinjeto čez 1.8km spodaj ni več, vsaj kolikor se spomnim. Je samo tabla za cesto za vozila rezervirana za motorna vozila. Potem sem pa šel raje kar za Žale ven, da ne bi slučajno kje tam proti Bežigradu, ko gre malo dol cesta, že kaj bilo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Hm, včeraj šel od Brnčičeve proti Tomačevem in ko sem že zavil, sem se vprašal, kaj pa vinjeta? :valjamse:
Pa te table z vinjeto čez 1.8km spodaj ni več, vsaj kolikor se spomnim. Je samo tabla za cesto za vozila rezervirana za motorna vozila. Potem sem pa šel raje kar za Žale ven, da ne bi slučajno kje tam proti Bežigradu, ko gre malo dol cesta, že kaj bilo.
Idi po očala :cool:

1692628999506.png
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Hm. Ej, ne bom trdil, ampak očitno mi je potem sonce v glavo udarilo, ker se res necspomnim tega znaka.
A lahko kdo med vsakdanjo potjo preveri dejansko stanje sedaj, če je še vedno ta znak tam.