brilijantne ideje naših podjetnikov

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
A ti res nimaš kaj bolj pametnega za povedat?
confused-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Žal je takih podjetnikov, ki živijo samo od subvencij (in to zelo dobro), popolnoma preveč. Državne subvencije in razne pomoči bi morali brezpogojno ukiniti.

Z tem bi se popolnoma strinjal. Velika večina že začne kar na zavodih za zaposlovanje. Potegne nekoga iz zavoda, pe že dobi nekaj plačano, ker je zaposlil nekoga iz zavoda, tudi če samo za 3 mesece, potem imaš izobraževanja na delovnem mestu, kjer ti skoraj vse krije zavod. Po tistem izobraževanju pa zaposliš polovico teh za določen čas in jih po izteku pogodbe vržeš na cesto in vzameš nove. Tako se pač dela pri nas. Me zanima, kaj bi se zgodilo, če bi začel zavod dajati "denar" samo v primeru, da nekoga zaposliš za nedoločen čas. Z tem pri nas samo navidezno zmanjšamo brezposelnost. Potem pa 75 % delavcem v enem letu ne podaljšajo pogodbe. In delodajalci to izkoriščajo. Kdo pa nebi ?

Potem pridejo na plano razna sredstva za podjetja itd. Jaz vem za nekaj firm, ki obstajajo samo zato, da sodelujejo na razpisih in imajo dva zaposlena, samo za urejanje razpisne dokumentacije. In potem si mislijo, da so boga za jajce prijeli, ko dobijo denar na razpisu. Če imaš pravilno zastavljen poslovni načrti in si znaš najdit delo ne rabiš da bi na razpisih sodeloval.
 
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
A ti res nimaš kaj bolj pametnega za povedat?
confused-1.gif

Jaz se tudi vcasih sprasujem iz katere anarho-komunisticne luknje na Metelkovi ali v Rogu on posta :S
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Če se ne motim, piše "po*it".
Iz tega spraviti "pobit" znate samo taki, ki o tem resnično razmišljate.
wink-1.gif

Po*it:
Pobit = abecedo znate le do b in take misli vam tudi hodijo po glavi.
Počit = jih dati na počivanje (v areste).
Podit = spodit jih v areste.
Polit = s katranom in perjem.
Pomit = kot Avgijev hlev.
Potit = poslati tucat kamenje.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
glede na to, da ima jado pogosto take izpade, se nima smisla sprenevedati, katero besedo je mislil
smirk-1.gif