Božična ali prednovoletna večerja

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
ravno tuhtam, kako so mi uvalili božič pa božička.

velik ima pri tem dejstvo, da so otroci od par dni pred božičem do par dni po NL pri meni, vsake dve leti, in da jim dam darila kuj, da se 10 dni igrajo. dat 31 za 2 dni bi bilo kriminalno dejanje.
ko bodo nehal verjet v te zadeve bomo prešaltal na novo leto.
E vidis, napaka. Namesto da bi se ti z njimi 10 dni igral in se ukvarjal, jim kupis igraco in imas mir pred njimi.
In ja, na zalost sam nisem veliko drugacen. Je pa res da jih imam "24/7"
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
MaverickT sej veš kako je z welingtonom. Dobra plučna malo soli in popra lahko malo z nežno gorčico, na hitro opečeš, zaviješ v testo v ogreto pečico na 220 stopinj za 25 minut pol pa počakat par minut, odvisno od debeline.

Pri nas je pa tkole definitivno za predjed prekajen zobatec in prekajena tuna na posteljici iz mlade špinače z naribanim kostanjem ter malo parmezana v lističih prelito z malo olivca limone in balzamične kreme, zaranžirano in pokrancljano z granatnim jabolkom.
Pol bo pomoje nekaj mesnatega verjetno puran na low and slow, se ga da tudi hladnega, kot priloga malo zelenjave in gobic s sirom.
Posladek je naša grozila pannacota...

Tatarc francoska solata inostale neumnosti pridejo zraven v paketu.

Smo delal Welington letos. Mi pač ni dal miru. Ratal je svetovno in točno tko kot mora bit, sam kaj, ko sm naredu napako in ostanke pljučne vrgel natur s soljo in poprom v ponev in spekel par steakov, mal puterčka zraven, so se žena in mulci stepli, žena me pa še dons gleda zaljubljeno. Tko da pol tist Welington proti steaku ni bil nič posebnega. S steakom se tri minute ukvarjaš, z Welingtonom pa celo popoldne,
Seveda so šla že zjutri rebra v pečico, tokrat staramama klasika, ker se mi smokerja enostavno ni dal kurblat, sam tko, da jih za cel dan pozabiš notri na 120 stopinj. Ostale so samo kosti.
In pa sarmica, brez tega pa ni 1.1. Se družba popoldne zbere še enkrat na sarmico, pol se pa feštica ponovi. Poln 20 litrski lonec jih je blo, pa jih ni več.

PS: kako tegale purančka nardiš?