bosch indego okvara vezja?

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Elektroniki prosim za eno pomoč. Imam bosch indego robotsko kosilnico. stara 5 let in izven garancije seveda. 1x že v garancijskem popravilu. Spet pokvarjena. ne zazna signala mejne žice. Žica 100% ok, tudi signal po žici je 100%.
Na servisu nočejo nič povedat, razen to naj pošljem na servis. servis je v Zagrebu, oni ošljejo dalje na češko (vsaj tako je bilo nazadnje) in je 3 tedne takoj mimo. pa vsega skupaj 50€ za poštnino tja in nazaj.
Sumim na vezje, ki lovi signal od žice. Na njem je bilo gnezdo štrigl in neka svinjarija. Ko sem zadevo očistil mi zgleda kot, da je na enem delu požrto pod zgornjo plastjo.
Lahko grem zaradi te poškodbe v "tveganje" in naročim nov del za 120€ al to ni to.
Druga opcija je nakup nove hsqvarne za 2100€ kar mi ne diši najbolj :)
R14-R22 IMG_20190604_193845[1].jpg
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
aja še to. Taki fleki so na obeh straneh vezja na večih koncih. z nohtom zeleno brez problema na teh mestih odstranim spodaj je oksidiran baker.
Načrta pa tudi nimam, da bi omeril kam bi naj šlo kaj.

Edit 2: sem našel sliko celega vezja in primerjam in merim, kaj se tiče povezav vse ok. mamico mu vidim
 
Nazadnje urejeno:

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Kot jest mislim, je skurjen oni čip pod oznako Q2 ... tako na hitro ... na sliki se ne vidi kaj je to zaen ...

-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem!" (še živ) ...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
To je po mojem nek tokovni generator, velika šansa, da bi dober elektronik to popravil.... je pa zanimivo, da pod oznako plate Google ne najde NIČ.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
To sta dve tuljavi ki sprejemata signal iz vodilne žice. Senzor trka, senzor dviga in še kompas je gor priključen. Saj je že mimo. Je naročena husqvarna. Se mi ne lubi več ukvarjat z Bosch polizdelkom in njihovim servisom. Ta koda ne samo, da ne obstaja na guglu. Tudi na boschu še niso slišali za njo.... Wtf. Pol pa hočem naročit del na shemi za mojo kosilnico in rečejo da je tisto koda za drug model.

Je pa vezje na enih 10 mestih tako požrto. Se zelen del takoj odlušči spodaj pa oksidiran baker.
Saj če bi to bil edini problem do sedaj bi dal popravit, tak pa vem, da bi slej kot prej spet počakala.

Spajky y tistemu čipu sem spraskal lak dol, da bi videl oznako. Zato zgleda skurjen. Če gledaš vizualno. Vizualni so napake samo oksidirane steze. Sem ene dve uri gledal vse pod lupo in meril povezave in elemente kolko znam. Sumim pa tudi sam, da je mogo en čip odletet, ko je bil kratek stik
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
To sta dve tuljavi ki sprejemata signal iz vodilne žice. Senzor trka, senzor dviga in še kompas je gor priključen. Saj je že mimo. Je naročena husqvarna. Se mi ne lubi več ukvarjat z Bosch polizdelkom in njihovim servisom. Ta koda ne samo, da ne obstaja na guglu. Tudi na boschu še niso slišali za njo.... Wtf. Pol pa hočem naročit del na shemi za mojo kosilnico in rečejo da je tisto koda za drug model.

Je pa vezje na enih 10 mestih tako požrto. Se zelen del takoj odlušči spodaj pa oksidiran baker.
Saj če bi to bil edini problem do sedaj bi dal popravit, tak pa vem, da bi slej kot prej spet počakala.

Spajky y tistemu čipu sem spraskal lak dol, da bi videl oznako. Zato zgleda skurjen. Če gledaš vizualno. Vizualni so napake samo oksidirane steze. Sem ene dve uri gledal vse pod lupo in meril povezave in elemente kolko znam. Sumim pa tudi sam, da je mogo en čip odletet, ko je bil kratek stik

S takimi zadevami (oksidirano vezje-hladni spoji) se skoraj zagotovo ne splaca ubadati. Tudi na Bosch servisu bi v garancijskem roku menjali celotno plato.
Katera Husqvarna in kje si narocil ce ni vojna tajna?
Lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Ja saj vem da bi menjali. Lahko bi bli tolko fer in rekli valda je plata hin. Standardna napaka. Nismo še meli primera da je odletelo kaj druge. Naročite novi in rešeno. Oni raje ne moremo povedat brez diagnostike. Je pa te napake % ogromno ko bereš, ampak vedno rešeno pod garancijo brez točne specifikacije kaj so menjali. Osebne dostave ni na servis, samo prek pošte in podobne zadeve ki te odvrnejo. Bi se zmenli za termin bi pelal na servis, nardi diagnostiko reče to je to, bi naročo del in bi še zdaj bil uporabnik indegota. Tako pa nikoli več ne jaz ne bilokdo ki bo kaj vprašal o indegotu. Ker ni vredno kupit teh polizdelkov. In iz hw in iz sf vidika in glede servisne podpore. Vsaj v slo. V De verjamem, da so časi popravil res max 5 dni.

Mower sem naročil pri Agrocomu. Servis 5km od doma in dobil sem "gratis" vsakoletne servise za podalšanje garancije na 5 let. Iz tujine ni bla opcija, ker nimam takega limita na mastercardu, 2k eur pa ne mislim nakazovat meni neznani trgovini. Ni vredno 100eur razlike v ceni.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Ja saj vem da bi menjali. Lahko bi bli tolko fer in rekli valda je plata hin. Standardna napaka. Nismo še meli primera da je odletelo kaj druge. Naročite novi in rešeno. Oni raje ne moremo povedat brez diagnostike. Je pa te napake % ogromno ko bereš, ampak vedno rešeno pod garancijo brez točne specifikacije kaj so menjali. Osebne dostave ni na servis, samo prek pošte in podobne zadeve ki te odvrnejo. Bi se zmenli za termin bi pelal na servis, nardi diagnostiko reče to je to, bi naročo del in bi še zdaj bil uporabnik indegota. Tako pa nikoli več ne jaz ne bilokdo ki bo kaj vprašal o indegotu. Ker ni vredno kupit teh polizdelkov. In iz hw in iz sf vidika in glede servisne podpore. Vsaj v slo. V De verjamem, da so časi popravil res max 5 dni.

Mower sem naročil pri Agrocomu. Servis 5km od doma in dobil sem "gratis" vsakoletne servise za podalšanje garancije na 5 let. Iz tujine ni bla opcija, ker nimam takega limita na mastercardu, 2k eur pa ne mislim nakazovat meni neznani trgovini. Ni vredno 100eur razlike v ceni.

315X, 310 ?? To s 5 letno garancijo ni slaba ponudba.
Lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
420. 315x bi bil na meji zmogljivosti, ker bom povečal površino ki jo bo robot kosil. Razlike v ceni je par 10€. GPS in povezljivost preko gsm na telefonu mi je pa zadnja stvar ki me zanima. Tudi zdaj sem jo uporabljal samo za nastavitev. To pa tudi mower brez X-a podpira preko BT.