Borilne veščine na Alterju (Karate, MMA,JiuJitsu)

COBO

Pripravnik
21. feb 2008
114
0
16
Pozdravljeni,

zanima me koliko vas je na forumu, ki se ukvarjate s katerokoli borilno veščino oz športom. Lahko tudi na kratko predstavite klub oz. svojo zgodovino, če ste trenirali tudi kaj drugega. Sam se redno udejstvujem najrazličnejših treningov po celi Sloveniji in tujini, ker me zanimajo tehnike uporabne v realni samoobrambi. Drugače pa že 5 let treniram RyuKyu Kempo ( današnja Kempo Arnis Federacija ) v Ljubljani. PRed tem sem nekaj časa treniral tudi Shotokan karate.

Poizkusil sem se tudi v :
- Tajskem boksu
- Vale tudu
- Braziilskem Jiu-jitsu
- Judu
- WingTsunu ( Kung Fu )
- KickBoksu

Od vsakega sem kaj pametnega odnesel in spoznal veliko dobrih učiteljev. Zelo verjetno je, da sem s katerim od vas že treniral zatorej se kar javite tisti, ki kaj trenirate da rečemo kakšno.

Vsekakor ni to tema za "my style is the best"
ne-ne-1.gif


Lp, COBO
 
Nazadnje urejeno:

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Treniral taekwondo ITF, kickbox in ponovno TKD, tekmoval v kickboxu in TKD-ju, se poskodoval, sedaj pa obcasno se malo brcam, ker druge ovbveznosti ne dovoljujejo full-time razporeda treningov.
smirk-1.gif


Da ne bo prazna tema.
aplauz.gif


lp
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ej, kaj je finta tegale krav maga-ja??

Gledam zdej malo posnetke ... V bistvu sploh nimajo neke svoje tehnike, ampak je kombinacija različnih borilnih veščin. Šlo pa naj bi za čim bolj intenzivno onesposobitev nasprotnika. Samo kaj, če sploh kolenov ne delajo prav.
confused-1.gif


Ne vem, po moje bi en tapravi muay thai fighter sesul izraelskega vojaka s krav maga.
wink-1.gif
 

COBO

Pripravnik
21. feb 2008
114
0
16
kloshar : muay thai je precej športna zadeva, ki je sicer brutalna ampak ima svoja pravila in "omejitve".

Krav maga je tako kot ostale borilne všečine namenjene samoobrambi dosti bolj surova in pri njej ni pravil.

Seveda se ne greš brcat z muay thaiovcem, prav tako se ne greš boksat z boksarjem ali ravsat z judoistom. Prav slednji so velik trn v peti, kar se tiče streetfighta kjer se zelo hitro zadeva konča na tleh ( ASFALTU , da ne bo pomote in ne tatamiju in blazinah ).

Kdo bo koga "sesul" nima pretirano veze z borilnim športom oz. veščino katero trenira. Kdor užge prvi in užge močno ima OGROMNO prednost.

Sam se poslužujem kombinacije ( ashi-maegeri (brca s prvo nogo) v jajca + dva direkta ( prvi z odprto roko v oči ) in še kak komolec ), če pa seveda ( 95% da se to zgodi ) nasprotnik poklekne, ker pač dobi šus v jajca, pa nemudoma sledi koleno v glavo. To je realnost. Sam se nikoli ne bom postavil v gard in rekel "no pa pejva" ...nismo v filmu
smile-1.gif


Kar se tiče krav maga je veliko različnih sistemov podsistemov, nekateri bolj drugi manj misteriozni. Pri nas je že bil eden ustanoviteljev KAPAP-a ( Krav palim al palim ) major Avi Nardia ( glavni inštruktor izraelskih specialcev ), ki nam je prikazal raznorazne implementacije tako brazilskega jiujitsa, eksrime, kalija ipd. v svoj sistem. Filmček do utrinkov seminarja ( organiziral Kempo Arnis Federacija Slovenija ) :

https://www.youtube.com/watch?v=A1aKDbZG0WU

Tukaj pa še iz leta 2007 Kapap seminar Davida Arame :

https://www.youtube.com/watch?v=6QGQcTTggpU&feature=related
Obeh seminarjev se je udeležilo ogromno privržencev ryukyu kempa, modern arnisa, realne samoobrambe. PRav tako se je smeinarja udeležilo lepo število pripadnikov slovenske vojske skupaj s trenerji.

Če so kakšna vprašanja kar na dan z njimi
smile-1.gif


Lp, COBO
 
Nazadnje urejeno:

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Citat:
Uporabnik COBO pravi:
Sam se poslužujem kombinacije ( ashi-maegeri (brca s prvo nogo) v jajca + dva direkta ( prvi z odprto roko v oči ) in še kak komolec ), če pa seveda ( 95% da se to zgodi ) nasprotnik poklekne, ker pač dobi šus v jajca, pa nemudoma sledi koleno v glavo. To je realnost. Sam se nikoli ne bom postavil v gard in rekel "no pa pejva" ...nismo v filmu
smile-1.gif

Na EF se mi nikol nisi zdel tok nasilen
grin1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ja, sem videl, da je to čisto street fight scena, oz. surovost v tisti pravi realnosti. Samo vseeno sem mnenja, da bi bila proti enemu izkušenemu fighterju kar težka, sploh ker bi ga ves čas držal v distanci in pazil, da ne bi prišlo do kontakta.

Sam sem do sedaj treniral karate in muay thai, hodim pa sedaj še na ene ure samoobrambe, kjer kombiniramo karate + judo + rokoborba. Udarci iz muay thaia in meti iz juda se mi zdijo zelo fajn kombinacija, če ju človek obvlada, se pa učimo tudi raznih trikov na tleh. Nekaj malega sem se seznanil tudi z vale tudom.

smile-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Sam se poslužujem kombinacije ( ashi-maegeri (brca s prvo nogo) v jajca + dva direkta ( prvi z odprto roko v oči ) in še kak komolec ), če pa seveda ( 95% da se to zgodi ) nasprotnik poklekne, ker pač dobi šus v jajca, pa nemudoma sledi koleno v glavo. To je realnost. Sam se nikoli ne bom postavil v gard in rekel "no pa pejva" ...nismo v filmu

grin1.gif


Ja, kombinacije so zakon. Pomoje že, če dobro obvladaš kombinacijo dva direkta + noga, lahko marsikoga imobiliziraš.

Sicer pa moja favourite nerealna: levi direkt z nogo + desni krožni z nogo iz obrata

In realna: desni direkt z nogo + levo koleno ali levi direkt z nogo + desni krožni z roko iz obrata ali levi direkt + desni komolec

Sicer pa je teh kombinacij ogromno in če imaš malo "posluha" za borilne veščine, in domišljije, lahko plešeš po telovadnici kot nor.
grin1.gif


So pa za moje pojme borilne veščine umetnost in ne toliko veščine bojevanja.
wink-1.gif
 

COBO

Pripravnik
21. feb 2008
114
0
16
Citat:
Uporabnik zetko pravi:
Citat:
Uporabnik COBO pravi:
Sam se poslužujem kombinacije ( ashi-maegeri (brca s prvo nogo) v jajca + dva direkta ( prvi z odprto roko v oči ) in še kak komolec ), če pa seveda ( 95% da se to zgodi ) nasprotnik poklekne, ker pač dobi šus v jajca, pa nemudoma sledi koleno v glavo. To je realnost. Sam se nikoli ne bom postavil v gard in rekel "no pa pejva" ...nismo v filmu
smile-1.gif

Na EF se mi nikol nisi zdel tok nasilen
grin1.gif

Kdo je omenjal nasilje ?
smile-1.gif
 

COBO

Pripravnik
21. feb 2008
114
0
16
Kombinacij lahko znaš 1000. Ko pride čas za "akcijo" pa je dovolj samo ena. Slednja je tista katero si izvedel večtisočkrat in ti je prišla v mišični spomin. Sam bi sedja po večih letih treninga lahko praktično nešteto kombinacij izvedel a vem da JAZ najbolje naredim TO IN TO, ker je pač kombinacija X najboljša kombinacija glede na mojo konstitucijo, kilažo, hitrost, moč in flexibilnost
smile-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik COBO pravi:
Filmček do utrinkov seminarja ( organiziral Kempo Arnis Federacija Slovenija ) :

https://www.youtube.com/watch?v=A1aKDbZG0WU

No ja... tam pri 1:47 se pokaže vse (ne)znanje udeležencev seminarja. Verjamem, da je bilo kar nekaj takih, ki morda znajo kako borilno veščino a na tem posnetku se vidi kar nekaj petelinov in zelo malo znalcev. Še posebej če se gledajo brce. Če bi na ta način kdo izmed petelinčkov izvedel brco s polno hitrostjo in močjo bi poškodoval le sebe.

Sam sicer trenutno ne bi bil nič boljši, saj že več kot 10 let (žal) ne treniram nič. Prej pa: karate, taekwondo, aikido in na koncu spet karate (stil, ki mi je "sedel").

In s tem tudi ne mislim, da je Kempo kaj slabši a sem prepričan, da če se učijo uporabljati neki udarci in brce bi bilo dobro, da se učijo tehnično pravilni (in s tem varni in učinkoviti). A to je verjetno razlika med "veščinami" in "vojaškimi stili". Jaz tega dvojega pač ne enačim. Je pa verjetno kaka vojaška zadeva za ulico bolj uporabna, saj je temu prirejena.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Se strinjam!

To zame niso borilne veščine, ampak gola surovost, kako nasprotnika čim bolj "pretepsti". Sploh tista - pred zid in pok, pok po njem.

Že pri nekaj (muay thai) klubih sem videl, da delajo premalo na tehniki. Pobje še direktov ne znajo prav, pa jim dajo trenerji že v roke makivare ali še jujše, jih dajo v sparing. In potem mi je najbolj smešno videt te pobe, kako se hvalijo pred prijatelji in jim kažejo udarce.
hysterical-1.gif


Jaz mislim, da sem imel super trenerja muay thai-a, ker je dal res dosti na tehniko in je tudi nasploh eden tehnično najboljših borcev v SLO. Dokler ni bilo izpiljene tehnike, ni bilo nobenih sparingov in smo tudi po nekajkrat na trening delali shadow, da nas je popravljal in nam kazal.

Sedaj pa še kombinacija z judom - super! Sploh, ker če že pride do situacije zunaj, boš vsak udarec mastno plačal, en hud met in prijem pa lahko vse to zamenjata.
cool-1.gif
 

COBO

Pripravnik
21. feb 2008
114
0
16
Dejstvo je da je bilo na semianrju tudi veliko ljdui ki trenirajo šele 3 mesece. Zakaj nebi tudi sami sprobali kake tehnike. Vsak ki trenira pri nas mu je jasno razloženo kaj je in kdaj bo kaj znal. Včasih zelo neposredno
smile-1.gif
Dela se ogromno na tehniki, saj imamo tudi trenerje ki redno trenirajo thai boks kot tudi glavnega trenerja, za katerega ni dovolj prostora, kaj je treniral koga je treniral , čigave trenerje je treniral itd.

Filmček sem dal ker so ljudje želeli KRAV MAGO. Mi ne učimo krav mage ampak Ryukyu kempo in Modern Arnis. Slednje od edinih certificiranih mojstrov v Evropi ( Slovenci seveda ! ).

Za pokušino predlagam ogled tudi RyuKyu Kempo Tactical ( za vojaške namene in ne civilno uporabo ) :

Hall of fame : 2007 Vojaški inštruktor leta ( svetovni ne slovenski da ne bo pomote ) :

https://www.youtube.com/watch?v=P9qSh3KQ1hE&feature=related

Enjoy

Lp, COBO
 

COBO

Pripravnik
21. feb 2008
114
0
16
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Se strinjam!

To zame niso borilne veščine, ampak gola surovost, kako nasprotnika čim bolj "pretepsti". Sploh tista - pred zid in pok, pok po njem.

Ne mešajte borilnih veščin z borilnimi športi. Eno so točke sodniki in runde. Drugo je ulica, realnost in preživetje.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Mene pa zanima, če kdo trenira krav maga, izraelsko borilno veščino.V Sloveniji je dostopna v LJ, MB in Brežicah.

Pri kickboxu mi je že dolgčas, rad bi probal kaj novega.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik COBO pravi:

Sam se poslužujem kombinacije ( ashi-maegeri (brca s prvo nogo) v jajca + dva direkta ( prvi z odprto roko v oči ) in še kak komolec ), če pa seveda ( 95% da se to zgodi ) nasprotnik poklekne, ker pač dobi šus v jajca, pa nemudoma sledi koleno v glavo.


Tega se poslužuješ? Kolikokrat, pa si bil udeležen v pretepu. Se mi zdi, da so vedno eno in isti, ki se znajdejo v pretepu... nekateri pa nimamo problema s tem.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Tu pri nas sem videl, da maš zaj dve novi "disciplini" oz vrsti borilnih veščin.....
1. vujšu
2. tekna-dom

smile-1.gif
 

Quik

Pripravnik
23. okt 2007
51
0
6
Ena izmed bolj novih v naši državi je Capoeira:
Kaj je capoeira

Capoeira je telesna aktivnost, ki združuje elemente plesa in borilne veščine. Opazovalec lahko igro dveh capoeiristov opiše kot ples ali borbo, odvisno od načina njune igre, hitrosti gibov, mehkobe gibanja, uporabe moči itn.
Več o capoeiri na: http://www.capoeiraslovenija.si/
Kako zgleda v praksi pa tukaj:
https://www.youtube.com/watch?v=51q1VB_dDik
če pa koga zanima kj več pa lahko tudi na privat
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Mozak, ni treba na privat, ker bo morda se komu prislo prav: mene je vedno zanimalo kako je s tem v praksi, a sem bil prelen, da bi res sam poiskal, ti si se pa sam javil za informacije: Ti in jaz se zmeniva, da bova na treningu delala tointo in torej pleseva en okrog drugega in izgleda super. Ali pa je morda tako, da se midva zmeniva samo za nivo sparinga (npr. light contact, ne velja tamintam in ne velja takintak udarec itd.) in se potem samo odvija normalno, torej brez kaksnih preddogovorjenih zadev. Kaj pravzaprav mi vidimo v teh njihovih eksibicijah, prvo ali drugo od opisanega ?