Bon za ......

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Pri pospravljanju sem naletel na zgodovino.
a045.gif



bonxxy.jpg



Koliko se jih še spomne, oz. koliko jih sploh ve za kaj se je takrat šlo.
10.gif



Hmm, se mi zdi, da bo kar kmalu spet v igri.
a065.gif




lp
Dolfe
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Uuu.........tega pa se jaz tudi ne spomnim! Tistih, dinarjev al kaj so že bli, ko so prišli za tem ven se jih spomnim edino!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Šlo se je za preprosto pomanjkanje bencina (zalivska vojna) in je vsak lastnik avta dobil določeno število bonov, bili pa so še drugi ukrepi, kot je par-nepar (samo to ni bilo v tej krizi ampak prej).
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Ma kakšna zalivska kriza. SFRJ na psu ........
ne-ne-1.gif


Boni so bili ukrep št. II. na Mikuliæev "par-nepar". Uveljavila pa jih je Milka Planinc, ki je nasledila tega B. Mikuliæa.

Mesečno si dobil za 40 litrov goriva na avto. Za motor 5 litrov..... Isto za kosilnico.
rolleyes-1.gif
ž

Bemo, v treh letih mi je v resnici prerustal kestl za bencin. Nikoli ni smelo biti več kot 5 l bencina v njem.
bonk.gif




lp
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Najvecja fora pa je bila da se je nato poraba bencina povecala za cca. 20%( govorim na pamet)
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
Uuu.........tega pa se jaz tudi ne spomnim! Tistih, dinarjev al kaj so že bli, ko so prišli za tem ven se jih spomnim edino!

dvomim da se ti tega spomniš
evil.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
huh, za tele sem malce premlad, se pa zato super spomnim teh bonov
grin1.gif


vrednostni_bon1991_5000.jpg


bon2000px3.jpg


Denar_Slovenija_boni100.jpg


vzorecal7.jpg


bon050ot4.jpg
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ne kliči hudiča s temi par-nepar boni,ker takšno kot je stanje, bomo še prehitro pristali na teh "pametnih varčevalnih" ukrepih.
evil.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Malo narobe sem se izrazil, res je zalivska vojna se imenuje tista iz leta 1991 (začetek krize 1990). 1979 pa je bila Iranska revolucija, 1980 pa je Irak okupiral Iran.

In to JE vplivalo na bencinske bone leta 1980 v SFRJ. Če je vplivalo na ZDA (ki imajo tudi svojo nafto), kako šele nebi potem na nas.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Šlo se je za preprosto pomanjkanje bencina (zalivska vojna) in je vsak lastnik avta dobil določeno število bonov, bili pa so še drugi ukrepi, kot je par-nepar (samo to ni bilo v tej krizi ampak prej).

Zalivska je bila 91'. Ti boni pa so tam z začetka 80'. Mi je lih pred kratkim razlagal kak je veselo tankal Renault R16 GL
grims-1.gif


Bone pa se je dalo dobit na vsakem vogalu za ceno 2 škatel cigaret. Pa tut če si pumpnštelarja poznal, ti je
za eno pivce prodal kaj interne gorivske sile
grims-1.gif
Bil kr mimosun, kar so hitro skapirali, in so nato ovedli
parne in neparne dneve, kar spet ni bla rešitev, ker kdo je mel malo več perja, si je kupil "sodi in lihi" avto
evil.gif

Oz v sluzbo je vozil danes Tone, ju3 Franc, in obratno... Baje pa sploh ni blo krize z bencinom, ker je takrat
mel avto vsak peti, in se je letno delalo 10k km, al pa še to ne...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Če je vplivalo na ZDA (ki imajo tudi svojo nafto), kako šele nebi potem na nas.

Američani so nekaj čisto drugega. Svoje nafte pa že takrat niso črpali. (če govorima o nafti, ki je
na zemlji rusov, oz. tisti kos ko so jim rusi prodali za sitne pare)

In tut tisto okupiranje ni bilo globalnega pomena. Največji problem je bil eksplozija avtov, v smislu
danes so rabli 50 rezervarjev ju3 pa 150. Če me razumes kaj hočem povedat. In enostavno ni blo možno
dovažat tolko nafte kolko bi je rabli. Naret nov tanker pa je še danes problem enega leta, kajšele takrat.

Govorim to, kaj so me naučili pri zgodovini in ekonomiji, čisto možno, da pol tega ne drži, se pa
sliši prekleto logično.