Bolha dvig cen najema

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Verjetno ima tudi kdo od vas na bolhi trgovino.
Kaj pravite na 100% dvig cen najema?
Prej je blo 20€+DDV do 100 izelkov mesečno, zdaj pa je 30€ + DDV za 30 izdelkov oz. od 30 do 100 izdelkov pa 40€+DDV. Vsakih naslednjih 100 izdelkov še dodatno 15€+DDV.
Se splača oglaševat še vedno na bolhi al rajši investirat denar v svojo spletno trgovino oz. spletno stran?
Mislite da bodo zgubili kaj strank zaradi tega dviga cen?
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.542
113
Odgovor na to boš vedel le sam. Odvisno je od več faktorjev in predvsem kaj prodajaš.

BTW, custom build "pro" štacune stanejo zelo veliko, kakšne zastonj oscommerce variante pa zelo malo.

Ampak bolha ima veliko prednost, ogromen obisk. In če prodajaš robo, katero bi obiskovalci bolhe iskali, potem si na pravem mestu.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Je pa žalostno je da ima Bolha s tako slabo uporabnostjo in še slabšim dizajnom (po prenovi) še vedno tak obisk in da je brez konkurence.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ja to je žalostno. Če bi imeli vsaj feedback sistem, bi bila takoj 10x boljša. Zdej mamo pa neko skropucalo, tako oblikovno, kot funkcionalno.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Res je, obup. Sami so se pa v newsletterju pohvalili, da je večini uporabnikov prenova všeč. Ali slepijo sami sebe, ali pa je z nami nekaj narobe. Čakamo na konkurenco...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Prej je bilo precej bolj pregledno, jaz sem na anketo odgovoril negativno.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
ne poznam nikogar,ki bi jo dejansko ocenil pozitivno,vendar se očitno res požvižgajo na nas.
sam sicer nimam trgovine,vendar kar veliko prodajam in moram reči,da je odziv veliko slabši kot prej,saj ljudem ni toliko pregledno kot prej.
še dobro,da imamo ebay
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne vem čemu sploh anketa...

Vodja projekta oz. lastnik spletne strani nikakor ne bo priznal greške v novem dizajnu in šel nazaj na staro (bi pomenil korak nazaj oz. nekakšen poraz). Verjetno se bo malce ošvrknilo dizajnerje, vendar še to povsem interno, saj bi vse drugo kazalo na izredno nesposobnost modela, kateri je potrdil to novo končno podobo.

Vsaj stran so centrirali.
bonk.gif


PS. Podoben primer je avto.net....absolutni monopol, stran je pa tako zanič da...ni besed.
stupid-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.542
113
Malo offtopic, ali pa tudi ne...

Evo vam dve zelo dobri ideji na dlani, mladi podjetniki.
wink-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne vem, če bi se izšlo, tudi z veliko boljšo stranjo, pa tudi domene so že zasedene.

cca. 5 let nazaj sem to predlagal kolegu...takrat bi mogoče še šlo z zares dobro stranjo. (avto.net)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.542
113
Domene niso takšen problem. Poglej katera spletna trgovina je med najbolj uspešnimi v slo, porazna domena.

Kaj pa če...hint: ebay.si

smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Uf...ebay.si se pa ne bi upal, pa če bi imel 5 pravnikov zaposlenih.

Balkanska mentaliteta, izkušnje iz bolha.com....popolnoma neprimeren narod za laufanje take storitve, kot je ebay.

Raje 1000€ nakažem posamezniku na ebayu 1000km stran kot 50€ v MB na bolhi.
crazy1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Z dobro reklamo bi se dalo zreklamirati tudi povsem novo stran z 'neznano' domeno. Možnosti je še čez glavo, tudi takih ki gredo lepo v uho.

Tudi bolha.com se ni prodajala sama od sebe.

In če mislite da konkurenca nima šans... pred nekaj leti se je zdel tudi Google brezveze, imeli smo altavisto, webcrawler, alltheweb... danes konkurence nihče več niti ne pozna.
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Moje mnenje je, da za manjse ponudnike bo Bolha se vedno privlacna. Manjse v smislu malo izdelkov.

Naslednja stopnja je kak zastonjski OSCommerce+Joomla (ceprav mora tudi nekdo postaviti, vzdrzevati, gostovati in podobno...). Meni osebno najboljse variante so pa seveda spletne trgovine, kjer narocis in placas (kreditna/paypal/moneta/si.Nakup/karkoli drugega) in to je to.

Osebno vidim najvecjo pomanjkljivost bolhe v tem, da se ne da placevati preko nje.
Sem na palec izracunal - imas 150 izdelkov, placujes 55EUR na mesec + DDV --> znese na leto cca 800EUR. V recimo treh letih imas pokrito izdelavo spletne trgovine (ok, odvisno od moznosti), s tem da imas lahko placevanje s kreditnimi/moneto/paypalom.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Gre se bolj za to, da Bolha ima ime in tvoj izdelek si lahko dnevno ogleda par 10 ali 100 ljudi (odvisno od popularnosti izdelka, cene), z neznano svojo XY trgovino pa tudi po 0.

Problem bolhe je po novem v nepreglednosti in da funkcionalno capljajo nazaj. Design mora biti v službi funkcionalnosti in ne obratno, kar lahko vidimo tukaj.
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Sami se izdelki vsekakor ne bojo sami prodajali, ampak je potrebno oglasevati, siriti in graditi na imenu. Zelo recimo pomaga, ce ze v fizicnemu svetu prodajas iste stvari.
Pa ogled se ne pomeni nakup. Velika vecja moznost nakupa je, ce pride nekdo direkt na tvojo stran in mu ponudis nekaj v akciji, da lahko takoj placa in cez 2 dni to ze dobi.

Sicer pa kolikor vidim nekatere trgovine tako delajo oboje - najamejo bolho in imajo svoje trgovine.

Se pa strinjam glede nepreglednosti in slabe funkcionalnosti. Prej je bilo veliko bolje, design pa meni sploh kaj posebnega ni.