Bolečina v prsnem košu.

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Morda je kdo bil , ali pa je v podobni situaciji...

Pred štirimi meseci sem doživel infarkt. Vstavljena dva stenta.

Imam težavo ,ki sem jo predstavil že svojemu zdravniku ,na urgenci ,kardiologu .... Vendar nekako brez rešitve , težava pa ostaja.


Praktično ves čas imam ,oziroma občutim sicer blago ,a vseeno nenormalno bolečino nekje v višini prsi. Na sredini ,levo ,desno vse do pazduhe.

Vsi izvidi nekje v mejah normale. Obremenitveno testiranje brez bolečin do konca. Sicer res komaj do konca testiranja, ampak dejstvo da brez bolečin.

Kardiolog je mnenja ,da če bi bila težava v povezavi s srcem ,da bi med obremenitvenim testiranjem ,sigurno to povzročilo težave ,bolečine.


Dejstvo pa je ,da mene boli ,in vsakokrat ko malo bolj zaboli sem v strahu kaj bo...

Sicer me je že pred infarktom bolel vrat ,rame zaradi hrbtenice ,vendar to v prsih pa je čisto na novo...

Pride tudi dan ,ko se počutim zelo slabo ,slaboten ,utrujen.

Berem vse živo ,a nikakor ne najdem pravega zaključka.Kaj bi še lahko bil vzrok tej bolečini v prsih? Zdravnik pravi ,da srce tako sigurno ne boli. Ali zaboli na polno ,tako po malem ves čas pa sigurno ne.

Kolikor sem uspel prebrati ,sem nekako zasledil ,da bi lahko bolečine ,slabost ,utrujenost bile povezane tudi s težavami s ščitnico ??? Ima kdo izkušnje ?
Če ima kdo izkušnje znanje ,vsako resno mnenje dobrodošlo...

lp
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Sodelavca j tako tiščalo večkrat, en dan pa močneje in so ga z rešilcem odpeljal ampak vse ok, na koncu nekaj dni kasnej je njegova pazi to, njegova osebna dohtarca posumila na neko bakterijo v želodcu(mislim da pylori ampak nisem ziher), ki bi lahko povzročila podobne simptome, kot so tiščanje in res, po pozitivnem testu in jemanju antibiotikov je bilo vse ok. Je pa ker je čez 40 oz. 50 moral na gastro in kolonoskopijo, ko je vse opravil je šele dobil antibiotike.
Je vredno vprašat, tudi njega je podobno tiščalo.
Srečno!
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sodelavca j tako tiščalo večkrat, en dan pa močneje in so ga z rešilcem odpeljal ampak vse ok, na koncu nekaj dni kasnej je njegova pazi to, njegova osebna dohtarca posumila na neko bakterijo v želodcu, ki lahko povzroča podobne simptome in res, po pozitivnem testu in jemanju antibiotikov je bilo vse ok. Je pa ker je čez 40 oz. 50 moral na gastro in kolonoskopijo, ko je vse opravil je šele dobil antibiotike.
Je vredno vprašat, tudi njega je podobno tiščalo.
Srečno!
Ja saj... Ultrazvok abdomna sem že opravil ,in je tudi bilo vse nekako ok. Na gastroskopijo pa še čakam. mislim da jo imam nekje v oktobru. Ja to sm tudi že jaz slišal . da je neka bakterija ki povzroča kup problemov.
Enostavno j tako ,da ko enkrat preživiš infarkt ,te je strah vsega. Še posebej ker gre ravno za bolečine v prsnem košu...Saj vsi pravijo da to ni od srca, sam nikoli ne veš...
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Vidim, da za to bakterijo pylori obstajajo tudi testi v lekarnah, ampak ne vem, bojda jo ima 50% ljudi in pa koliko je test zanesljiv. Mogoče je zato moral na gastro, da so pregledali želodec, če so kake rane in...če mu res to povzroča težave.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ja saj... Ultrazvok abdomna sem že opravil ,in je tudi bilo vse nekako ok. Na gastroskopijo pa še čakam. mislim da jo imam nekje v oktobru. Ja to sm tudi že jaz slišal . da je neka bakterija ki povzroča kup problemov.
Enostavno j tako ,da ko enkrat preživiš infarkt ,te je strah vsega. Še posebej ker gre ravno za bolečine v prsnem košu...Saj vsi pravijo da to ni od srca, sam nikoli ne veš...
Lahko gre za rahlo psihosomatsko motnjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ce si prebolel miokardni infarkt potem ti je znana bolecina - stenokardija (bolecina zaradi ishemije srcne misice). Le ta ne more biti konstantna. To ti je lahko v tolazbo da nebos panicaril. Bos pa jo v prihodnosti prepoznal ce se bo vrnila. Nekativno obremenitveno testiranje po infarktu je pomemben podatek.

Tudi gastritis je majn verjeten saj bi se bolecine spreminjale glede na prehrambeni status. Imas pa zdaj po infarktu kar nekaj zdravil ki posredno drazijo zelodec nasplosno. H.pylori povzroca simptome gastitisa, torej napenjanje v zelodcu, spahovanje, ocutek krcev in pecenja v podrocju zlicke.

Glede na opisano bi znala biti kriva hrbtenica. Tukaj so vazne tezave iz preteklosti. Starost, delovno mesto, fizicne obremenitve, predhodne tezave z hrbtenico itd. Nekaj pa je tudi psihicna komponenta.

Za zacetek lahko na internetu namesto da googlas simptome in sam sebe deprimiras pogledas vaje za vratno in prsno hrbtenico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ce si prebolel miokardni infarkt potem ti je znana bolecina - stenokardija (bolecina zaradi ishemije srcne misice). Le ta ne more biti konstantna. To ti je lahko v tolazbo da nebos panicaril. Bos pa jo v prihodnosti prepoznal ce se bo vrnila. Nekativno obremenitveno testiranje po infarktu je pomemben podatek.

Tudi gastritis je majn verjeten saj bi se bolecine spreminjale glede na prehrambeni status. Imas pa zdaj po infarktu kar nekaj zdravil ki posredno drazijo zelodec nasplosno. H.pylori povzroca simptome gastitisa, torej napenjanje v zelodcu, spahovanje, ocutek krcev in pecenja v podrocju zlicke.

Glede na opisano bi znala biti kriva hrbtenica. Tukaj so vazne tezave iz preteklosti. Starost, delovno mesto, fizicne obremenitve, predhodne tezave z hrbtenico itd. Nekaj pa je tudi psihicna komponenta.

Za zacetek lahko na internetu namesto da googlas simptome in sam sebe deprimiras pogledas vaje za vratno in prsno hrbtenico.


Ja saj , ravno to je je nekako nakazoval pogovor s kardiologom ,da je to praktično nemogoče ,da bi bila s srcem povezana konstantna bolečina , ki se pa z obremenitvijo ne spreminja..Nikoli pa ne moreš nekaj biti čisto 100 odstoten ,in si vedno v strahu glede srca.

Sem pred kakšnim mesecem bil tudi na urgenci , pa tudi niso odkrili nič konkretnega. Prisitsk sicer s tabletami ok ,pulz ok..Me je takrat tako narahlo peklo ,kot bi bilo v žlički. Je tudi bil sum na gastritis , vendar mislim da to ni to. Ker me tudi brez da me peče , imam še vedno bolečino čez prsni koš. Ko je bolečina malo bolj izrazita , sem ponavadi tudi utrujen ,tako v celoti bolj slaboten.

Kardiolog je tudi dejal ,da je lahko težava v tabletah brilique , a se za menjavo ni odločil ,ker niso tako hude težave , samo zdravilo pa naj bi bilo nekako najboljša izbira za eno leto.

Se mi pa zdi ,da se je ta bolečina začela pojavljati nekje po dveh mesecih od infarkta.. Rame ,vrat ,hrbtenica , me pa boli že od prej...Ukleščenje živcev, hernija... Zaradi tega sem sem bil v bolniški že od 2016. Še vedno doma. Drugaće pa poklicni voznik. Starost pa malo pred 50.


Ne moreš nekako zanemariti ,da te nekaj konstano boli oziroma špika.. Pa ravno v prsnem košu. Saj hrbet ,rame ,me bolijo dokaaj konstantno ,a to nekako ni tako zaskrbljujoče se skoraj navadiš. Ko je bolj hudo pa vzamem doreto.

Ampak okoli srca ,in še po infarktu ,pa nekako ne morem prezreti...

lp
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Se mi pa zdi ,da se je ta bolečina začela pojavljati nekje po dveh mesecih od infarkta.. Rame ,vrat ,hrbtenica , me pa boli že od prej...Ukleščenje živcev, hernija... Zaradi tega sem sem bil v bolniški že od 2016. Še vedno doma. Drugaće pa poklicni voznik. Starost pa malo pred 50.


Ne moreš nekako zanemariti ,da te nekaj konstano boli oziroma špika.. Pa ravno v prsnem košu. Saj hrbet ,rame ,me bolijo dokaaj konstantno ,a to nekako ni tako zaskrbljujoče se skoraj navadiš. Ko je bolj hudo pa vzamem doreto.

Ampak okoli srca ,in še po infarktu ,pa nekako ne morem prezreti...

lp

Si sam odgovoril na vprašanje. Hrbtenica je problem. Znana obraba, hernija itd+ poklicna težava. In hrbtenica ne boli samo od zadaj. Začni z vajami, po potrebi fizioterapija in (zaradi infarkta) le kratkotrajno plavanje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz sem imel probleme z oreski in sicer me je po orehih fajn bolelo v prsih, po mandljih me pa spika okoli reber. Sedaj, ko jih ne jem, nimam tezav.
Zato sem te tudi vprasal, ce jemljes kaj oresckov.
Probaj hrbet malo pretegnit. Levo..desno. Morda imas kak zivec vklescen.
Ce ti to ne bo pomagalo, si skuhaj ene 5 vreck metinega caja...6min v vrelo vodo in spij. Porocaj, ce bo kaj bolje. Pazi, da ne bos pustil recimo 15min ( pozabil noter), ker ima ravno kontra ucinek. Metin caj namrec pomiri. Lahko, da te boli od zivcev, zarad sekiranja, stresa itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Če prav razumem, ste vsi nekako mnenja , da ta bolečina res ni od srca , ampak je vzrok res nekje drugje ? To boli z neko bolj kot ne konstantno jakostjo, kakšen dan tudi skoraj izgine ,pojavlja se od pazduhe do pazduhe čez cel prsni koš ,ne vedno na istem mestu..Ko je bolečina najbolj intenzivna , se tudi najbolj ,
okoli vratu močno potim , sploh ponoči.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Če prav razumem, ste vsi nekako mnenja , da ta bolečina res ni od srca , ampak je vzrok res nekje drugje ? To boli z neko bolj kot ne konstantno jakostjo, kakšen dan tudi skoraj izgine ,pojavlja se od pazduhe do pazduhe čez cel prsni koš ,ne vedno na istem mestu..Ko je bolečina najbolj intenzivna , se tudi najbolj ,
okoli vratu močno potim , sploh ponoči.

Na tvojem mestu bi se bol sekiral zakaj si doživel infarkt pred 50-im letom starosti. ITM, kajenje, sladkor, tlak....

Da pa bolečina ni od srca pa so ti v živo že povedali.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Na tvojem mestu bi se bol sekiral zakaj si doživel infarkt pred 50-im letom starosti. ITM, kajenje, sladkor, tlak....

Da pa bolečina ni od srca pa so ti v živo že povedali.
Saj se strinjam s tabo , a verjemi ,ne moreš tako enostavno mimo z mislimi...Sedaj te muha piči pa si že v strahih. Dokler se ti ne pripeti kaj podobnea pač jemljemo zdravje kot nekaj samoumevnega.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Je na momente bolje ,pa potem spet boli, pa slabo počutje....V glavnem ni tako kot bi moralo biti..Pa prebava se spreminja, pa noge bolijo ,včasih nad kolenom ,včasih pod kolenom...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ce te prebava jebe (zaprt), vzemi polno magnezija. Glede prsnega kosa pa ti res ne bi znal pomagat. Probaj iti samoplacnisko na kak tak pregled k drugemu dohtarju...Samo se to bi te vprasal. A je kaka moznost, da si kje padel, pa imas rebra nalomljena?