Bolečina v Predelu Skrotuma

Zorec

Zelenc'
29. okt 2011
17
0
1
34
Ljubljana
Pozdravljeni,

že prebližno 2 leti imam bolečine v predelu mošnje od koder tudi izvira bolečina . Občasno se tudi bolečina razširi v predel mehurju katera pa je podobna kakor pri testisu. Ko se bolečina pojavi traja par dni ter ne popusti . Pred 1 letom se opravil ultrazvočni pregled pri katerem niso nič ugotovili. Sedaj ko mi je pojavila enaka bolečina sem bom tipanju testisov ugotovil da bolečina izvira predvsem v predelu sečovoda na robu s testisom . Blaga bolečina se seli iz ene strani na drugo večino časa me boli sečovod na robu s testisom .

lp Zorec
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Sečevoda ni v skrotumu. Ali te boli obmodek ali semenovod?

Lahko gre za hernijo (bolj malo verjetno) ali pa za vnetje obmodka (epiditimis). V vsakem primeru pojdi nazaj k zdravniku!
 

Zorec

Zelenc'
29. okt 2011
17
0
1
34
Ljubljana
Bolecina predvsem prevladuje v blizini testisa se pravi bolecina izhaja iz obmodka oz. Semenovoda. Bolecino obcutim trenutno bolj na desni strani vendar gre podobna bolecina tudi na drugo stran. Narocil sem se na ultrazvok skrotuma . Ali je to potrebno narediti ali lahko to uredim pri osebni zdravnici ali moram do urologa . Drugace izlive imam normalno .samo kljub temu da veliko pijem vode imam obcasno tezave z uriranjem voda je rumena in dostikrat kar smrdi .

lp
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Najprej k splošnemu zdravniku in pojasni simptome
zmaga.gif
 

Zorec

Zelenc'
29. okt 2011
17
0
1
34
Ljubljana
Pozdravljeni,

ker sem imel že prej težave v predelu strokuma pred leti točno oktrobra leta 2010 . Sem šel k urologu tam mi je dal tablete Ciprinol 2 x 500 mg . Te tablete so mi sicer za nekaj časa pomagale in mi omilile bolečino. Sedaj pa ko me je bolečina napadla sem se odločil da stvari pridem do konca. In sicer mi je zdravnik že takrat napisal da če se ne bojo težave umirile naj opravim UZ Skrotuma . Tega sem opravil danes in diagnoza je da imam Začetno blago varikokelo levo. Jutri grem naprej k svojemu urologu da mi razloži kako in zakaj sem jaz to dobil ali mogoče ve kdo drug kaj o tem. Na internetu sem nekaj bral in me zanima kaj več o tem problemu. Piše da je zaradi veliko seksa kar pa ne vem kok je veliko 1 krat na teden ? ali zaradi dvigovanja težkih bremen večjih oz. težkih bremen ne dvigujem veliko delam na blagajni in občasno delam na drugih oddelkih dvigujem in prelagam zaboje jabolk ,banan, . . .

lp hvala za nasvete
 

Zorec

Zelenc'
29. okt 2011
17
0
1
34
Ljubljana

Imam vprasanje po pregledu uz skrotuma imam zdak drugacne tezave k urologu pa sem narocen sele konec mesca . Ko primem moda se ta kar hitro spreminja kakor da se nekaj premika tam notri . Bolecina se spoleze sele po dolgem lezanju vendar pocasi tudi to vec ne pomaga . Imam tudi uprasanje ce je uriranje povezano s varikokelo ker imam tezave tudi z uriranjem.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Pri varikokeli pride do zastajanja venske krvi in razširitve ven v semenskem povesmu (razširjene vene pampiniformnega pleksusa). Varikokela se skoraj vedno pojavi na levi strani. Zastajanje venske krvi moti odvajanje toplote in lahko vodi v motnjo rasti moda in/ali v motnjo spermatogeneze. Klinično ugotavljamo razširjene vene pampiniformnega pleksusa, zlasti ko bolnik stoji in se napne. Kirurško zdravljenje s prekinitvijo spermatične vene je potrebno pri manjšem modu, neplodnosti, ali kadar je varikokela kozmetično moteča. Pri večini bolnikov je varikokela klinično nepomembna in se odločimo za opazovanje.
 

Mikulja

Fizikalc
9. feb 2012
1.111
0
36
dragi moj!
Izogibaj se alkoholu in mastni hrani!
Če nimaš rednega seksa vsaj masturbiraj, bo hitro minilo!
wink-1.gif