Bočne letvice za vrata avtomobila

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
....ker se dobijo samo v črni barvi
confused-1.gif
, meni pa se zdi, da sploh nebi pasale gor bi jih rad pobarval v barvo avtomobila.
Vprašanje pa je kako se to potem v praksi obnese, ali se začne barva luščit ko se kakšna vrata naslonijo na letev, kaka je obstojnost.....ali jih sploh lepiti na vrata, kako potem vrata zaščititi pred udarci na parkiriščih ( saj folk sploh nezna odpirat vrat svojih avtomobilov) itd...
Kakšen drug predlog mogoče?

Hvala vsem..
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Vkolikor je površina dobro pripravljena na barvanje (fino brušenje, primer, kvaliteten lak), se nima kaj lupit. Ob močnejšem udarcu se lahko zgodi, da se pač obkruši (imam podoben problem pri kljukah), ampak olupit se pa nebi smelo.
Nalepiš jih lahko z obojestranskim lepilnim trakom za zunanjo uporabo (npr. od Tese, se dobi v vsaki boljši "železnini") ali pa jih prilepiš z ličarkim lepilom za stekla. Slednji bo šel malo težje dol, če se boš slučajno odločil za odstranitev letvic (drži ko satan), tako da bi jaz raje probal s trakom. Drži stoposto, samo pazi da limaš na suho podlago in da malo obtežiš, da dobro prime.
Druge zaščite pred udarci niti ni...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ce se da Plastikprimerja se bo barva lupila.Mozno bi bilo izspostavljene dele polepit s folijo
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
malo cudno sem napisal.Hotel sem samo popravit Fiatista, ker je potrebno na plastiko dat tudi Plastikprimer sicer se barva cez cas lusci.