Bo Telekom uničil Mobitel?

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
Problem telekoma je predvsem to, da še vedno misli da je monopolno podjetje, čeprav to že nekaj časa ni. Zaradi tega ga konkurenca vozi scat, oni pa se samo čudijo
stupid-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Telekom ravno zaradi tega kot si napisal še vedno v glavah bivšega režima da so največji in oh in sploh... rabi temeljito reorganizacijo zmanjšanje števila kadrov, pocenitev storitev in področju fiksne telefonije in interneta ter nadgradnja le - tega To je potrebno storiti v začetni fazi, drugo vprašanje pa je ali si lahko država privošči takšne korake ali ne? Nimam podatka koliko je zaposlenih samo v telekomu (brez mobitela) na pamet pa jih je 15% preveč! Pa tudi ne vem kdo so ljudje na položajih odgovornih za investicije, razne analize, ki jih delajo druga podjetja itd vem pa da jih je potrebno zamenjati s strokovnjaki in politično neodvisnimi ljudmi, tako da denar ne bo hodil po ovinkih nazaj v zasebne žepe!
V vrhu telekomu je potrebno zamenjati 3/4 ljudi (s tem ne mislim da je potrebno da pride Podobnik nazaj)
evil.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
v svetu se nacionalni telekomi soočajo s težavami na trgu in preveč zaposlenimi! Problem je po moje v tem, ker je bil telekom v vsaki državi "tatamata" in so živeli pod okriljem države. Ob pojavu konkurence pa so se pojavili problemi preveč zaposleni(nudili zaposlitve političnim prijateljem) z zaposlovanjem ni nikoli bilo problemov denarja je bilo dovolj, ob izgubi naročnikov (prehodi) pa je tu pol problem ker je denarja manj zaposlenih pa preveč! V skupini telekom je svetla točka le mobitel ostalo je gnilo od znotraj! Bolj točno pa vedo tisti ki delajo v pisarnah tako na telekomu kot tudi na vilharjevi! Gibanje svetovnih trendov pač je tak! Mi se še proti tem trendom borimo pa po moje ne več dolgo! Čas za prodajo je bil pa smo ga zamudili. Ne vem zakaj točno je izpadel Tuš a menda je ponujal največ denarja! Prehod v prave roke bi mogoče pognal kri po novih žilah a izgleda iz tega ne bo kaj! Šrot in Erjavec pa si bosta ven vlekla lase ko bosta videla da je družinska srebrnina v resnici navaden ničvreden gnoj s katerim bi lahko mogoče kaj zaslužili (čez čas se bo itak pozablo kaj sta govorila) in ne bo problemov!
Moje mnenje!

Dokler ne bo mobilni del skupine prevzel vodenja celotne skupine, bo šlo samo navzdol. Ne more star in betežen oče voditi mladega in ultra uspešnega sina v nedogled. Zamenjava se bo morala zgoditi, kar kažejo tudi izkušnje iz tujine.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Mobitelovci se bojijo prevzema iz enega preprostega razloga. Videli so, kaj se je zgodilo z bivšimi SiOLovci.

LOL

Mobitel primerjati s SiOL-om je smešno.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ne bi se strinjal. Rast poslovanja Mobitela ne bo nikoli več velika, saj mobitele imamo sedaj že vsi, cene pa so že tako zelo nizke, konkurenca je tudi močna.

Tako da ne vidim neko silno moč v Mobitelu.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Aha. A v fiksnih telekomunikacijah pa je, boš rekel? Prosim no. Po celem svetu je še vedno trend rasti mobilnih divizij, fiksne pa upadajo. Pri nas je isto. Tudi Mobitelu, kljub konkurenci, raste prihodek in dobiček. Vprašaj se, kako se obnese fiksni operater in kam se seli celotna masa prihodkov. Tukaj imamo razkorak med lastniško strukturo in podjetjem, ki prinese največ in ima še najboljše obete za naprej.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
No dejmo malo bolj ločiti zadeve. Telekom ima (na grobo pogledano) fiksno telefonijo, internet, IP telefonijo in Ip TV. Trend prve pada, trend za vse ostalo raste in prostora je še veliko.

Če pogledamo mobilni del je penetracija dosegla svoj vrhunec. Poudarek v prihodnje bo torej na prodaji raznih dodatnih storitev oz. vsebin.
Pri primerjavi vsega naštetega z obeti na JV trgih, lahko ugotovimo, da bo v prihodnje JV trg tisti, ki bo skrbel za največji del prihodkov v tej skupini. Vsaj tako je moje mnenje.
In če gledamo iz tega aspekta so bili poteze uprave telekoma tukaj smiselne.

Če prav razumem, je telekoma 100% lastnik mobitela. Izhajajoč iz tega mi niso jasne izjave, kjer piše, da bi moral mobitel prevzeti vodenje skupine.

Ko pa v tole zgodbo začnemo mešati še politiko se pa umaknem, ker potem lahko samo še ugibamo kdo je čigav in s kom se je skregal, da je nek tretji bil odstavljen...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Razlika je v poslovni kulturi in vsak, ki je imel stik z obema firmama ti bo podal isto stališče kot jaz.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Aha. A v fiksnih telekomunikacijah pa je, boš rekel? Prosim no.

Tam je itak že konec, tako da ne nekaj na blef trapati. Kaj ima veze?

Citat:
Po celem svetu je še vedno trend rasti mobilnih divizij, fiksne pa upadajo. Pri nas je isto. Tudi Mobitelu, kljub konkurenci, raste prihodek in dobiček.

Res je. Sem kje napisal drugače? Fora je v tem, da se bo rast upočasnila - pardon, se je že.

Citat:
Vprašaj se, kako se obnese fiksni operater in kam se seli celotna masa prihodkov. Tukaj imamo razkorak med lastniško strukturo in podjetjem, ki prinese največ in ima še najboljše obete za naprej.

BMK za fiksni operater.
bonk.gif

Kje si ga sploh našel?
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Razlika je v poslovni kulturi in vsak, ki je imel stik z obema firmama ti bo podal isto stališče kot jaz.
Se strinjam - sem že imel stike z obema. Nisi pa napisal razlike med kulturama, napisal si le, da je razlika.

Hkrati pa pojma nimam na kateri moj del si s tem zgoraj odgovril. Očitno na nobenega.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Saj si znaš sam odgovoriti na vse dileme, opažam.
Razlik v vsebini kulture pa res ne bom razlagal. Dovolj je malce bolj poglobljeno sodelovati z obema družbama in ti je hitro jasno, kako se kdo loteva stvari. Kdo se bolj ukvarja s proceduro in birokracijo in samim sabo. Kdo pa na koncu, relativno hitro, tudi nekaj naredi.