BMW iX

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Sam oblikovno ga pa res mimo sekajo zadnje čase. Jaz sem prejšnji teden mislil da je ta slika zajebancija na m3 (videl na 9gag), potem pa vidim da očitno ni ...
 

bev

Fizikalc
25. apr 2017
334
213
43
Treba je počakt in ga videt v živo. Že če ima tablico gor precej razbije ledvice.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Treba je počakt in ga videt v živo. Že če ima tablico gor precej razbije ledvice.

Obroba mora biti črna pa se popravijo. Sam na iX je v vsakem primeru dosti bolje kot na štirici.

Tale je top, glavno, da bi vsi imeli ene dolgočasne kripe podobne jajce jajcu. :norec:
 

Priponke

  • BMWiX.PNG
    BMWiX.PNG
    2,5 MB · Ogledi: 269
  • Všeč mi je
Reactions: gas in ksi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.137
113
Je top ja. Ona baba na desni, če pustiš domišljiji prosto pot. Avto pa definitivno ni top v nobeni kombinaciji.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Taka oblika je zato, da se ve da je kupec kupil nekaj modernega, električarja. Za sosede. Isto ID3, zakaj Golf ne bi mogel tako zgledati? Zato, da če že daš toliko denarja, da vsaj izstopaš. Koliko se je pa električnih Golfov prodalo pri nas?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Ja? Kdaj si pa prodal uno RAV4 predzadnje generacije in zakaj? A ti ni bila full OK?

P.S. Tudi sam vedno bolj in bolj gledam proti RAV4, kdo bi si mislil...

Ne ne, se vedno mam isto in se vedno mi je top avto. Nova je bla kupljena. Bom naslednjic bolj specificen. Pride pa kmal ven (beri k nam) nova PHEV Rav4, ki se mi zdi zanimiva. 60km na strom, ostalo benz. 90% trenutne uporabe bi blo na strom, ostalo gazolini... tempting, very.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Obroba mora biti črna pa se popravijo. Sam na iX je v vsakem primeru dosti bolje kot na štirici.

Tale je top, glavno, da bi vsi imeli ene dolgočasne kripe podobne jajce jajcu. :norec:

Iz boka je res top - not. Bistveno prevelika stranska stekla za tako karoserijsko linijo in močno dvomim da bo v živo bolje izgledalo, ker fotogenično nikakor ni.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Včasih sem bruhal, ko je šla Thalia mimo, sedaj bruham, ko vidim to sranje od BMW 2 (Active) Tourerja, ko bom pa to videl na cesti, bom pa verjetno kar zamižal. Pa ledvičke so še najmanjši problem.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj ne da pol vozite razne Renoje, Multiple ali pa škodilake. :norec: :valjamse:

Kak Golf 4 tudi sede alter dizajnerjem. :fredi:

BigBoppa: Hm... ne da bi vedel, dizajnersko mi niso bili kaj prida všeč nikoli ne zunaj ne znotraj. Po spletu sem mogoče še najbolj Forda hvalil, ker se mi je takrat zdelo, da dobiš veliko bolj normalen denar kot pri konkurenci, pa če bi naštepal 3+ froce bi S-Maxa z veseljem vozil. :) Možno, da si kdaj videl tudi moje zgražanje nad BMW i3 ko je bil splavljen, pa sem ga potem imel nekaj časa in mi je bil super, tudi estetsko popolnoma črn na 20".

Mi je zelo vseeno za znamke, sem mislil da bo mečka naslednja pa slabo kaže, bo prej spet BMW ali Audi.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Dobro, renoji so večini ljudi od zgoraj naštetih znamk vsaj lepi (ker gre tema o ix v smer lepote oz. grdote), če že niso premium, če je pač rabljena premija edino kar šteje. :) Nepremium espaca trenutno sicer vozim po sili razmer (karavanska mazda 6 2015 je pred letom dni postala premajhna, pa ne zaradi otrok, ampak zaradi Enduro ali DH kolesa, ki ju na kratke fure do parkov najraje vozim v avtu, v Espaca je dovolj placa za eno tako kolo in 2 otroški 16 in 20 col, kmalu 20/24), bi z veseljem novega s maxa, če bi bil dovolj velik in predvsem manj pokvarljiv, galaxyja pa ne bi nikoli, ker je grd.

Kakorkoli, vsak nabavi kar mu sede, moj naslednji bo čez leto ali dve gotovo BEV, zagotovo pa ne ix, ampak njegov neposredni konkurent model Y (fake premija?). Takrat bodo tudi otroška kolesa že tako velika, da espace ne bo več zadoščal in bomo pač vse vozili na kljuki.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Saj ne da pol vozite razne Renoje, Multiple ali pa škodilake. :norec: :valjamse:

Kak Golf 4 tudi sede alter dizajnerjem. :fredi:
To kaj vozim je popolnoma nepomembno. Oblika je pač subjektivna zadeva in verjetno imam pravico do svojega mnenja. Ali imaš le ti pravi okus?
In ja, sem v preteklosti že tudi vozil grd avto, ampak zato ker je bil moj, še ne pomeni, da mi je kar naenkrat postal lep.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kakorkoli, vsak nabavi kar mu sede, moj naslednji bo čez leto ali dve gotovo BEV, zagotovo pa ne ix, ampak njegov neposredni konkurent model Y (fake premija?). Takrat bodo tudi otroška kolesa že tako velika, da espace ne bo več zadoščal in bomo pač vse vozili na kljuki.

iX pa ni neposredni konkurent MY, bo konkretno dražji in tudi večji. Kvaliteta materialov ni primerljiva in bo tako kot pri Taycanu, ko se BP lahko prodaja za dvojno ceno od Tesle, ker pač je ogromno ljudi na tem svetu, ki nimajo mesečne plače in jih cena pač ne gane. Nisem nič spremljal iX, vendar sklepam da bo cena 120k€ recimo ne pa 50k.

Drugače pa šteje premija ja. Dober primer je ravno Mazda 6 npr. kot jo omenjaš. Sem jih vozil nekaj, imel eno pol leta, moja (je** se ji za pleh) ni mogla verjet, da je bila več vredna kot A6, ki je bil tudi takrat doma. Skoraj vse Mazde so mi izredno lepe, ampak do letnika 2019 ne vem zakaj hudiča bi to kdo kupil.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Mazda 6 zato, ker ni še en izmed milijon bmw5/a6 na cesti, izgleda dobro, ima 2.5 atmosferca z dobrimi zmogljivostmi in s smešno porabo, pelje se ok (čeprav ne športno), prodaš jo po letu dni za isti denar ali več. Zadosti razlogov zame. Ampak kot pravim, vsakemu svoje.

On topic: 100k + za ix... avto ravno ne bo bev for the masses. Verjetno bo sicer bolj okrog 80k, ampak ja, določen krog kupcev se bo vedno našel.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Kakšne količine iX pa imajo v planu proizvest? Dokler se igraš z malimi količinimi lahko zaračunaš kolikor hočeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Majhne, si tudi ne morejo privoščit dajat veliko baterij v redke modele. V EU rabiš količino, vsak prodan BEV šteje.

Kak iX ne sme niti ene celice baterij odžret recimo Miniju EV.