Bluzenje z avtodomom

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Lep pozdrav vsem :cheer:

Za letos poleti se nagibam k najemu avtodoma in da bi se potem cca.dva tedna ali pa še kak dan več fijakal gor pa dol po Sloveniji (in morda še kaj izven naših meja) po raznih meni všečnih koncih pa me sedaj zanima naslednje - kje bi lahko prišel do čimveč info kje se z avtodomom sploh lahko parkiram in za koliko časa max oz. kakšne so kaj na splošno omejitve pri teh zadevah? Zaradi aktivnega menjavanja lokacij kampi načeloma odpadejo.

Se najde kak alteraš z izkušnjami na temu področju? frenkyboy mogoče? Si ti še aktiven? :nazdravje:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A najetega že imaš? 120+€ v sezoni pa verjetno vsi ta glavni že polno oddani.

Imaš na FB eno zblojeno skupino slovenski avtodomarji, pa dva foruma CCS in Caravaning.si. Priporočam drugega, je pa plačljiv.

Boš pa v SLO moral kar PZAje uporabljat, ali pa vedet za "skrite" kotičke. Po novem je vedno težje se švercat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Neki se je našlo ja, ni še vse pokupljeno oz. oddano. Vem pa na podlagi splošnega opazovanja, da stvari niso več tako enostavne kot včasih in ravno zato sem odpru ta topic, da se malce izobrazim na to temo. Tnx za info :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
A na počivališčih za kamijone (recmo na AC) ne moreš spat z avtodomom?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja ni boljšega kot po Sloveniji se klatit in 14 dni na AC postajališčih spat.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ali na "PZA"ju v Kopru (na obvoznici). :cheer:
Po Sloveniji imaš mrežo PZA (http://www.camperstop.si/postajalisca/) ki ti omogoča kar precej placov za ustavljanje in prenočevanje. To bi bilo za neko osnovo.
Pol imaš tudi kar nekaj ugodnih (in ne preveč poznanih) kampov, ki so včasih vseeno boljša izbira.
Za začetek bi bilo dobro, da se avtor opredeli, kaj bi rad videl oz. kaj bi počel. Morje, hribi, reka, mesta, vukojebine, vse našteto?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Pojdi v Caravan center v LJ ali v Šenčur ali na AMZS in si kupi za (mislim) 19 € kompletni vodnik po kampih in PZA za Evropo po državah. Tam dobiš vse, kar te zanima in kar lahko koristno uporabiš. Tudi zemljevid postajališč v SLO je notri. Cene na postajališčih pa niso nizke kot misliš. Voda in elektrika ter še kaj je plačljivo, večinoma posebej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Ja ni boljšega kot po Sloveniji se klatit in 14 dni na AC postajališčih spat.
Ker Slovenija je res tako velika da predstavlja počitek 0.5-1h od destinacije hudo deviacijo? :)

Garmin ima tudi funkcijo postajališč in ne boš verjel...če malo nastudiras ima skoraj vsaka vas kotičke kjer BP lahko prespiš.....
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ce bi jaz se sel takega izleta, bi se ga najraje lotil brez vinjete.
Kadar imam cas , se odpravim na pot po daljsi, neznani poti. Ravno zadnjic bluzil po nekih hribih nad idrijo proti Tolminu. Ko ti zacne gps na telefonu nagajat postane zanimivo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Lej prečesal EU po dolgem in počez....spal marsikje (ni bilo vedno AC počivališče)...kar se pa navigacije tiče pa garmin...telefon je prišel prav samo v kakšnih "ciganskih" državah (IT&F) kjer je očitno google maps hitrejši pri popravkih kot navteq....pa še to samo zato da sem potem ročno vnesel cilj v garmina...ker cesta je v 90% bila...samo naslov ni bil ažuriran...al pa prek gps koordinat direktno lokacijo....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Štos je da je telefon za telefoniranje...garmin (al pa ostale renomirane gps znamke) pa za navigiranje ;)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Za začetek bi bilo dobro, da se avtor opredeli, kaj bi rad videl oz. kaj bi počel. Morje, hribi, reka, mesta, vukojebine, vse našteto?

Morje, jezera, reke, hribi. Torej nekako v smislu SLO obala, Kobarid z okolico, Bohinj potem pa morda še kaj dolenjske v smislu Kolpa itd., morda tudi Hrvaška s Plitvičkimi... tako nekako sem si zamislil, zdaj pa sem v fazi izdelave bolj točnega plana za kar pa potrebujem info o počivališčih in zato sem tudi odpru to temo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Moj pogled na stvar (iz praxe)...odvisno od tipa garmina oz navigacije (če omogoča)...
Najprej naredi cilje...Kr. gora.... Tolmin itd itd... Potem v navigaciji se postavi na vsak kraj kjer boš (fizično v garminu) in daj išči v bližini in iščeš parkirišča postajališča zastonj mrtve ceste (tko kot v BTC ko prespijo tovornakarji) recimo (lokalne) industrjske cone so polne takih cest in kotičkov kjer te ne bo noben nadlegoval...sploh čez vikend ko so prazne :)

Stvar preveriš še z google mapsom kako zgleda iz satelita in če pije vodo....pa pač te PZA linki itd....

Recmo kranjska ma zastonj parking za avtodome (pri pokopaliscu)....če to ne gre... Maš počivališče nazaj proti Jesenicam ob savi 2x 5min stran....v skrajni sili so pa Jesenice 15min stran z miljon industrijskimi conami kjer nobenga ne boš motil :) to bi bil moj "modus operandi" iz praxe :D Vsaka vas/petrol ma pa svežo hrano/vodo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Recimo obala....okrog ambasade gavioli te ne bo noben opazil...sam ne met lih LJ tablic :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey