Bluetooth slušalke - dovoljeno ali prepovedano ?

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
So bluetooth slušalke (Plantronics in podobno) dovoljene med vožnjo za prostoročni pogovor ali ne ? Enkrat ja, drugič spet ne, zdaj pa me zanima ?
confused-1.gif
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
(1) Voznik med vožnjo ne sme uporabljati opreme ali naprav na način, ki bi zmanjševale njegovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila (maska, slušalke, telefon itd.).
(2) Voznik med vožnjo ne sme poslušati radia ali drugih zvočnih naprav s takšno glasnostjo, ki mu onemogoča normalno slušno zaznavanje v cestnem prometu.
(3) Ne glede na določbo prvega odstavka je med vožnjo dovoljeno telefoniranje, vendar le ob uporabi v vozilo vgrajene naprave za prostoročno telefoniranje ali brezžične slušalke za eno uho, če vozniku pri tem ni treba fizično upravljati s telefonskim aparatom. Pri opravljanju nalog, potrebnih za reševanje življenja ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode, preprečitev ali odpravo onesnaženja okolja in nalog policije, je med vožnjo dovoljena uporaba radijske postaje.

wink-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Torej, če imam dlančnik v stojalu in je javim tako da pritisnem gumb za prostoročno telefoniranje sem v prekršku?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Mene je ustavil policaj, ponoči, ko sem imel BT slusalko na usesih. Res je, da je bil nek prjazn možakar, mlajsi bolj, me opozoril, da gume imam homologirane, litih platišč ne, pa da naj raje odstranim slusalko z ušesa. Pa mu v isti sapi rečm, da je BT slusalka, pa spet on men, da to ve, ampak da ni dovoljena...

Pride po parih minutah nazaj, pa reče, da mi lahko napiše kazen za xyx €, ali jih nej grem pa raje v lokal zapit, pa peš domov....
Sem se prou z nasmeskom odpeljal...


Tko da, ne, niso dovoljene... Nevem, zakaj pol AMZS neki na velikih panojih vabi ljudi, da nej v avtomobilih uporabljajo BT slušalke....
stupid-1.gif
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Če imaš telefon na "auto answer" ali pa imaš na slušalki gumb za sprejemanje klicev, potem nisi v nasprotju z zakonom.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
BT slusalke SO dovoljene.... slusalke (za eno uho) na kabel pa ne...

zgleda da si ti ovca dobu enega cudnega milicnika ali pa se ni bil seznanjen s zakonskimi spremembami... ker prej pa slusalke res niso bile dovoljene...
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Ja tale milicajac očitno ni bil ravno najbolje obveščen. Take je najslajše 'jebat' z raznimi pritožbami na njegov zapisnik, saj mu dokažeš, da bi te on kaznoval za nekaj, kaj niti nima zakonske podlage.
smile-1.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
potem je tud radio prekršek....sej moraš pogledat kam utaknt CD...
bonk.gif


al kaj?
redface-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Mark pravi:
(3) Ne glede na določbo prvega odstavka je med vožnjo dovoljeno telefoniranje, vendar le ob uporabi v vozilo vgrajene naprave za prostoročno telefoniranje ali brezžične slušalke za eno uho, če vozniku pri tem ni treba fizično upravljati s telefonskim aparatom. Pri opravljanju nalog, potrebnih za reševanje življenja ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode, preprečitev ali odpravo onesnaženja okolja in nalog policije, je med vožnjo dovoljena uporaba radijske postaje.

wink-1.gif

BT slušalka ima gumb za javljanje. Torej NE štoraš po telefonu in se lahko pogovarjaš.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sem ravnokar vprašal prometnega policista ali je dovoljeno ali ne in pravi da ne, zato ker ti ta slušalka blokira eno uho - torej je dovoljena samo avto instalacija oz. da nimaš nič v ušesu.

Je pa rekel, da on sam to ne kaznuje, tak da je odvisno od policista ali to tolerira.

Tak da zdaj ne vem - on pravi, da se zakon tako tolmači in da nekateri policisti uporabo slušalke kaznujejo.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Ja saj mora imet, če ne fizično upravljaš s telefonom in si že v prekršku! V zakonu je lepo napisano!
grin1.gif
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sem ravnokar vprašal prometnega policista ali je dovoljeno ali ne in pravi da ne, zato ker ti ta slušalka blokira eno uho - torej je dovoljena samo avto instalacija oz. da nimaš nič v ušesu.

Je pa rekel, da on sam to ne kaznuje, tak da je odvisno od policista ali to tolerira.

Tak da zdaj ne vem - on pravi, da se zakon tako tolmači in da nekateri policisti uporabo slušalke kaznujejo.
in
Citat:
3) Ne glede na določbo prvega odstavka je med vožnjo dovoljeno telefoniranje, vendar le ob uporabi v vozilo vgrajene naprave za prostoročno telefoniranje ali brezžične slušalke za eno uho, če vozniku pri tem ni treba fizično upravljati s telefonskim aparatom.
Ravno ne gre skupaj. Kdo pa ima bolj prav, zakon ali policist, pa mislm da je jasno.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
...zato ker ti ta slušalka blokira eno uho...

Torej če sosedov Joža vozi naokoli svojo tečno glasno ženo, je v prekršku? Ker roko na srce...čeblanje takšne ženice ti blokira še kaj več kot samo eno uho.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Predlagaj novo točko zakona
wink-1.gif
Očitno micka v avtomobilu ni tak problematična, kot pa da se moraš s tipko javit na gsm!
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
micko mors na gobec. da vredu nacilas pa rabis kake 2-3 sekunde. to pa je dovolj da povzrocis nesreco!


bonk.gif