blindirane zadnje šipe

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
saj ne vem, kako naj napišem. saj veste, ko imajo potniški dostavni avtomobili, kombiji (berlingo, kangoo, traffic, vivavro ...) blindirani samo zadnji stranski šipi, a to je za podjetnike, da lahko kupijo vozilo brez DDV?
a lahko to naknadno nardiš? ne vem, recimo, kupil sem berlinga, vozim ga že pol leta, plačal vse komplet, pol pa odprem firmo in ga dam naknadno predelat. a bi mi država vrnila vstopni DDV?
kdo kaj ve (a moram dat v podjetniški kotiček)?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
se mi zdi da je to prinas ful zakomplicirano, ko je avto enkrat osebno vozilo ga je tezko spravit nazaj v tovorno ali obratno, se tezje je dobiti DDV nazaj.Koliko mi je znano DDV vrnejo smo prevoznikom in Avto-solam ter taxistom.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ne bo ti ravno vrnila vstopni ddv cene avtomobila, ker si avto kupil ze dolgo nazaj, se pa da to narediti tudi naknadno. cene so okoli 1000eur...
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Ko smo mi kupovali nov avto, smo plačali za predelavo nekdanjih 150.000 SIT + DDV (stekla ven, pleh v barvi karoserije noter, dodatna mreža za zadnjimi sedeži in piskač za vzvratno vožnjo).

Kar se tehnične plati tiče se to naredi naknadno brez problema, prav tako, kolikor vem, ti uredi (pre)homologacijo (ki je bistvena, da postane tvoj avto tovorno vozilo s podaljšano kabino) predelovalec vozila - najboljše, da se pozanimaš. Eden od predelovalcev je www.proavto.si .

Ne vem pa, kako je točno z DDVjem - ker imaš tovorno vozilo si posledično opravičen do odbitka le-tega, vendar ne vem, kako je s "prenosom" na podjetje in potem samim uveljavljanjem DDVja za vozilo.
Ne glede na to, da je rabljeno vozilo, boš lahko uveljavljal DDV (od vrednosti vozila), samo vprašanje je kako.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
okej, hvala.
pa še to: če pa kupim novo vozilo, pa ga plačam komplet in ga registriram na s.p., potem pa ga dam predelat in mi država naknadno vrne DDV. ali lahko avto že kupim brez DDV?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
avto mora bit predelan in homologiran kjer ga označijo za tovornega.

Brez DDV lahko kupiš samo gotove avtomobile, kot so 207 (nevem oznake za blindiranega).
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
verjetno serviser, al nekaj podobnega, kot clio serviser.
okej, hvala.
lp
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
@Blackjack - 207 je eden takih vozil, ki ga že v osnovi izdelujejo kot tovorno vozilo, ostala vozila se predelajo naknadno.
Pri vseh - ne glede na to, ali so v osnovi tovorna ali naknadno predelana - se pri nakupu in kasneje med uporabo obračunava DDV (če si davčni zavezanec, seveda!).

Ponavadi je tako, da ti že prodajalec avtomobila ponudi predelavo vozila v tovorno vozilo, tako, da ti od prodajalca kupiš tovorno vozilo (s podaljšano kabino) in v tem primeru dobiš DDV takoj nazaj.

Če pa kupiš osebno vozilo in ga daš sam predelati se pa to z DDVjem zavleče oz. je postopek drugačen.
 
Nazadnje urejeno:

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
foter je ravnokar kupil partnerja na firmo.....zadnja dva stekla so odstranili, dali gor pleh, zadaj so vzeli ven sredinski vzglavnik, ker je vozilo registrirano samo za 4 osebe, ter dodali mrežo (katero smo dali takoj proč) in piskalič.....šipe, vzglavnik...ti vse lepo dajo za domov nest...
predelava je znotraj avtohiše in je tudi serijsko v ceniku za dostavna vozila...
cena okroglih 800€

avto praktično uporabljaš isto kot osebno vozilo...pa še na pločnikih s 4 smerokazi lahko parkiraš za kratek čas in te redarji ne jebejo :p